1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Cod 2 Performans Artırıcı Konsol Komutları

1. Beijo

Beijo Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    cod2 oynarken işimize yarayacak bir kaç komut...

cg_drawlagometer 1 - oyundaki lag yada loss oranın görmenize yarar
    cg_drawfps 1 -oyunda fps'nizi görmenizi sağlayan komut
    sys_cpughz - cpu'nuzun kaç ghz olduğunu gösteren komut
    sys_gpu - ekran kartınızı görmeyi sğlayan komut

Performans Artırıcı Komutlar

cg_brass [0,1] - silahtan çıkan mermi kovanlarını açmayı yada kapamayı sağlayan komut 1 değeri açar 0 değeri kapar...kapamanız performansınızı yükseltir...

cg_marks [0,1] - 0 değeri girilirse çimdeki ayak izleri , kurşun, bomba patlamalari gibi detayları kapar...kapamanız perfromansı artırır...

com_hunkmegs [80-512] - oyun içinde kullanılacak ram miktarını belirler...1GB ram kullananlar için 512 yapmaları önerilir...

com_maxfps [0-1000] - oyunda aldığınız FPS miktarınızı sınırlandırmaya yarar..biraz açayım olayı FPS'niz 60'ın altına inmedikçe oynayabilirisin ama alacağınız verim şüphelidir...normal bir oyun oynayabilmek için 125 FPS yeterlidir ve genellikle 125 FPS kullanılır tabi sağlam bi kartınız varsa daha yüksekte oynayabilrisiniz ama min.125 ile rahatça oyununuzu oynayıp kendinizi geliştirebilrisniz ve oyunda çok görürüz "oha ya kafadan vurdum ölmedi" yada "yok kardeşim rifle ile göğüsten vuruyorum ölmüyor" bu vurdum ama ölmedi diyaloglarının nedeni fps'nin sınırlı olmamasıdır FPS'nizi ne olursa olsun sabit olabildiği bi rakamda oynayın...sonra vurdum ama ölmedi olaylarını yaşamayın...

r_drawsun [0,1] - 0 değeri oyundaki güneş detaylarını kapar buda performansı artırır

r_glow [0,1] - bulut ve benzeri göz alıcı detayların kapanıp açılmasını sağlayan komut 0 değeri performansı artırır

r_lodbias [-1000,0] - 0 'dan düşük değerler yazıldıkça detayları artırmaya yarayan komut 0 değerine yakın bi rakam yazıldıkca performans atar

rate - oyunda gerçek pinginizi almaya yarayan komuttur her serverin kendine göre rate ayarı vardır bu genellikle 25 000 değeridir...

2. Apt

Apt Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birde fps si düşük olan arkadaşlar consola cg_nopredict 1 komutunu girsinler.Yapay lag yaratiyo mermileri 3'er 5'er atio fps nin düşüklüğüne göre.Böylelikle adama denk getirince direk ölmüş oluyo.f12 yapma diyip küfür edenler olabilir aldirmayin :mrgreen: :mrgreen:

3. Beijo

Beijo Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    cg_nopredict 1 ile adami kontrol edemessin rifle ve ya sniper ile adam vuramassin baya bi uğraşman gerekir genellikle m1 garand için kullanilan bir komut zevkine publicde oynarken kullanılabilir ama maçlarda tavsiye etmem... :santa: