Evet şu anda hayatımın en saçma problemini yaşıyorum ve nasıl düzelteceğim hakkında en ufak bir fikrim yok.Annemler dün eve yeni çamaşır makinası aldılar.Demin çalıştırmaya başladılar ve çalıştı tamam gayet güzel.Ama artık her ne alakası varsa çamaşır makinasının kasası dönmeye başladığı anda benim hoperlörden çok iğrenç bir cızırtı gelmeye başlıyor deli oluyorum.Kasası durduğunda cızırtı geçiyor.Ya şarkı dinleyemez, oyun oynayamaz oldum yok mu garip, saçma şeye bir çözüm ?

Ps: Ses kartını çıkartıp taktım, kabloları değiştirdim, hoperlörü değiştirdim geçmedi.Sadece kulaklık takınca geçiyor.

Öyle bir imkan yok malesef. :D Şaka bi yana geçmezse harbi düşünürüm her kasa döndüğünde cızırtı geliyor ne alakası olabilir ki ? Kime desem şaka yapıyorum sanıyor o beni deli ediyor zaten.

Şu anda evdeki diğer 2 bilgisayarı açıp onlarada baktım, evin en uzak olan odasındaki bilgisayarın hoperlöründen bile cızırtı geliyor kasa döndüğünde. -.-

yüksek gerilim korumalı fişler var onlarla dene birde yada güç kaynağı varsa onlarla dene eğer varsa onlarsız dene :)

Yalnız bunu yapmam için direkt bilgisayarı başka prize takmam lazım çünkü kullandığım normal hoperlör mönitöre bağlı kendi fişi yok. Topraklı priz'e takılı bu arada ama yüksek gerilim korumalı priz hakkında pek birşey blmiyorum gidip araştırayım bari.

Xperyon

Bilgiliyim
Bence gidip bir elektrikçiye sorsan daha yardımcı olur sonuçta biz yorum yapıyoruz ama genelde bu tür şeylere sebep topraklı priz oluyor.Benim Logitech Hoparlörede buna yakın bir sorun olmuştu topraklı priz sorunu çözdü. :) :) :beer:

Camasır makınasını degıstır:D

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Elektrikçi geldi :D
Bu bir manyetik alandır ! Örnek telefon çalınca veya yaklaştırınca televizyonun ötmesidir.
Tavsiye Çamaşır makinesine uzak bir yere taşı PC yi.
Arasında kaç metre uzaklık var ?

Okuyupta elektrikçi olunmaz.Elektrik - Elektronik okuyorum <3

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
JouLe demiş ki:
Elektrikçi geldi :D
Bu bir manyetik alandır ! Örnek telefon çalınca veya yaklaştırınca televizyonun ötmesidir.
Tavsiye Çamaşır makinesine uzak bir yere taşı PC yi.
Arasında kaç metre uzaklık var ?
Dediğim gibi evin en uzak köşesindede oluyor bu olay yani ya ben gidicem yada bu makina gidecek. :D

Yukarı Alt