Premier League ekiplerinden Manchester City, ekonomik sıkıntıları nedeniyle yıldız futbolcularını satmak zorunda kalan Valencia'nın milli futbolcusu David Silva ile anlaştığını duyurdu.

Dünya Kupası'ndan sonra sağlık kontrolünden geçecek ve City'e olan transferini tamamlayacak olan Silva, yeni takımıyla 5 yıllık sözleşme imzalayacak.

City'nin resmi internet sitesine konuşan 24 yaşındaki futbolcu, "Öncelikle Valencia Kulübü'ne, sadık taraftarımıza, takım arkadaşlarıma ve teknik ekibe teşekkür ederim. Valencia'da 6 çok güzel yıl geçirdim. Beni keşfettiler ve benim için hep özeli bir kulüp olarak kalacaklar" dedi.

Yeni bir sayfa açmak için doğru zaman olduğunu vurgulayan Silva, "İngiltere ve Manchester City'de oynamak için sabırsızlanıyorum. Premier League'in dünyadaki en iyi liglerden biri olduğuna inanıyorum. City'ye başarı getirmek ve onlarla beraber kupalar kazanmak istiyorum" diye konuştu.

MANCİNİ'NİN SÖZLERİ

Silva'nın transferi hakkında konuşan City Teknik Direktörü Roberto Mancini, Silva'nın 1968'den sonraki ilk şampiyonluğunu kovalayan takıma "büyük, büyük etki" yapmasını beklediğini söyledi.

David Silva'nın Avrupa'nın en iyi orta saha oyuncularından biri olduğunu söyleyen İtalyan teknik adam, "David Silva'yı kadromuza katmakla, kulübe en iyi oyuncuları getirdiğimizi dünyaya göstermiş olduk. Umut ediyoruz ki Premier League'de şampiyon olabilmek için rekabet edeceğiz. Oyuncular, Manchester City'de olanları gördüğünde, bu takımın güçlenmesinden etkileniyor ve takımın bir parçası olmak istiyorlar" dedi.

Takımı
Galatasaray
BrendiBelle demiş ki:
Manchester City paradan kaçmadan çok iyi oyuncular transfer ediyor ama bir işe yaramıyor.Adamlar sanki lanetli gibi ..
klubün başında şeyhler vardı sanırsam para çok ama sağlam transfer yapamıyor gibi.

Yukarı Alt