1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Çini boykot etme zamanı gelmedimi?

1. IslamicCc

IslamicCc Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    SiLKRoaD NaSıL oYNaNıR,"konum"uz bu çocuklar..!
    çin son zamanların en acımasız soykırımına tanık oluyor.buna exl ailesi olarak tepkimizi koyalım.uygur kardeşlerimizi soydaşlarımızı dualarımızla çin mallarını boykotla savunalım!

2. Avenger

Avenger Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Cin mallarına boykot demek pc kullanmamak tv izlememek hatta don giymemek gibi birseykısacası neredeyse elimizde onlan seylerin %99unun icinde cin var :roll: :coffee:

3. IslamicCc

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    en azından bundan sonrası için....

4. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    eehehehe kafiye oldu.

şaka bir yana cidden olaylara bende fena kızgınım elimizden fazla birşey gelmiyor ama bir çinli görsem artık yapacağım muamele çok farklı olacaktır :sfff:

5. Cynosure

Cynosure Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    lanet olsun pis çinlilere Türklere ezelden düşmanlar zaten...

6. Agilla

Agilla Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kominist olan bir ülkeye ne yapabilirsin Bizimkiler istedigi kadar eylem yapsın bişiler yapsın fos Kendi Bildiklerine Giderler Sonuç 0 Olur Boykot Etsen Nolur pc kullanmican tv izlemicen yerli malı bişi kalmadıki

7. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Onları bu kadar hayatımızın içine soktuktan sonra çıkarmak çok zor. :roll:

8. IslamicCc

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çine önce muhtaç değilsek şimdide olmaya biliriz. onlar akıncılarımızın önünü kesmek için uzaydan cıplak gozel gorunen tek ınsan yapısı olan çin seddini inşaa etmek zorunda kalmısşlardı geçmişte. şimdi neden olmasın? türk ün asilkanı buna musait... uygur lara yaptıklarını ıceren vıdeoları ızleyın arkadaslar. taşlarla eziyorlar,demir sopalarla kafalara vuruluyor işkence ve soykırım...

nerde insan hakları? çünkü o kurum hristiyan hakları ile uğraşıyor bha birde türkiyede yanlızca kürt hakları ile!
    birleşmiş milletler? onlarda hristiyan klubü!
    bizim tek cıkar yolumuz türk birliğini kurabilmek.

9. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Turancılık diyorsun yani,o zor işte

10. IslamicCc

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında engel yokta ülke yöneticilerinde iş yok.bir adım atma hevesinde olan yok. atalarımız neyi becerdiyse bizde onu becerecek güce ve kuvvete sahibiz yoksa...

11. Optimus Prime

Optimus Prime Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hiç sanmıyorum atalarımız gibi olduğumuza,%70 imiz yatıyor anca,icraat yok bişey yok,ben kaçar bu topic ten :starving:

12. Winterspring

Winterspring Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çin'e ambargo uygulamak şu durumda imkansızdır.Ayakkabınızdan bilgisayarınıza , günlük yaşamda kullandığınız malların birçoğu Çin malı.Çin malına her alanda alternatif sunuyorsanız o başka.

13. AnatoliaFire1

AnatoliaFire1 Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hayatın tuzağına düştük, sevginin uzağına...
    +1
    Çin piyasası dünya ekonomisinde öyle yaygın ki, çini boykot etmek şöyle bir durumda zor. Zaten Türklerin isyanının sebebi de çinliler ve türkler arasındaki ekonomik uçurumlar. :roll:

14. Marlboro

Marlboro Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bardağın hep boş kısmına bakıyosunuz...
    bu olay millet meselesi değildir. bu olay insan hakları meselesidir.
    şu anda yapılacak en güzel tepki dış basına ve dünyadaki insanlara Bu olayı tanıtmaktır.
    peki nasıl olacak ?
    Takıldıgınız yabancı forumlar özellikle hiti yüksek ingiliz fransız alman rusya vs vs gibi forumlarda Yapılan vahşet ile ilgili ve dogu türkistanın tarihi soy kırımı ile ilgili resimler koyarak yapılanları anlatmaktır.
    Neden bunları yapsak ne gibi yararı olur ?
    neden bu yerinizden yapabileceğiniz en yararlı şey budur dış siyaset bi nevi reklam işidir ve reklam her şeydir.reklam yapacağız takıldıgınız yabancı forumlara bunları göstereceğiz ne oldugunu gösterip çinin emperyalist politikalarını gösterip Dünyanın çine bakışını değiştirebilirsiniz.

Peki arkadaş ben almanca rusca kemce kümce bilmiyorum bu iş nasıl olacak ?
    yakınınızdan yada GOOGLE traslate sitesinden karışık cümleler kurmamak şartı ile çeviri yapabilirsiniz.

herkez bir foruma bu tür konular açsa dallana dallana mutlaka işe yarıayacaktır.

Dışbasına Video yada otoğraflar yollayabilirsiniz ordaki olaylarla ilgili ...... NBCS time vs vs gibi..

fakat bunu bir ırk meselesi olarak gösterirseniz TÜrkiyeden başka hiç bir yerden destek alamasınız bu bir insan meselesidir bu özgürlük meselesidir.

karanlık ve baskı ebedi değildir...

2.Çin komünizmi maoculuga dayanır marksın görüşlerinden çok farklı yönleri vardır.
    marks dünyanın komunizmini ister ve silahsızlaşmayı hedef alır insanları katletmeyi değil bütünleşip insan yetiştirmeyi ve herkezin eşit denge dagılımı ile huzurlu ve asgari insan şartların da yaşamasını hedef alır.
    Çin hem faşist hemde emperyalist bir devlettir. kendi üllkesi içindeki ulusları sindirmek sömürmek faşisizm ve emperyalizmin en belirgin özelliğidir.

dediğim gibi karanlık ve baskılar ebedi değildir...

15. ChrsNYC

ChrsNYC Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çine zaten muhtacız şuan şu yazıları yazmanı sağlayan şey çin sanayisinin ürünü
    zamanında siyaset yerine bu ülkeler gibi sanayi üzerine çalışsaydık şuan ki konumumuz çok farklı olurdu tabi bu siyasette halkı uyutmanın başka bir taktiği hangimiz biliyorki dünya üzerinde krizden en çok hasar alan ülke olduğumuzu işsizliğin iyimser olan resmi rakamlara göre %14 gayri resmi rakalara göre %20 olduğunu krizi en sert geçiren amerika ve ingilterenin nasılda 4 ayda krizden kurtulduğunu bütçemizin neden her ay %7-10 açık verdiğini hiç birimiz bilmiyoruz
    bizim koyunlara sadece gösterilen ergenekon zımbırtılarıyla ayşe fatmanın tangaları göğüsleri..
    uyan millet uyan..

16. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Bu yazıyı okuyunca kendimi ocakta hissettim. Düşünce olarak geride kalmışsın. Eskiden atla cirit atardık şimdi eşekle soğan satıyoruz farkedin artık.

Çine ambargo uygulamak kendi hayatına ambargo uygulamaktır. Boşuna uğraşmayın siz ne yaparsanız yapın hiçbir şey değişmeyecek. Sadece bir insan neyi değiştirebilir ki ? Sen küçücük bir Türksün ve toplu halk hareketi olmadan insanları bilinçlendireceğini sanıyorsun. Bol şanslar ne diyeyim.

17. eLempTRa

eLempTRa Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    +1 abi çok haklısın ya insanlar resmen birbirleri hakkındaki düşünceleri değiştirmeye zorluyor birbirlerini :S yazık

18. Calipto

Calipto Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu başımızdaki yöneticiler ile, bu tembellik, bu berbat yönetim ile kürtlere bile bunu yapamazken çine mi ambargo koyacağız? :coffee:

19. Macro

Macro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Barmen, Grafik Tasarımcı, Web Tasarımcı, Yazar, Şa
    Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
    Sen kürt kardeşlerini faşist çinliler gibi görüyorsun ? Bir kesimin yaptığını tüm millete mal edemezsin. İsteseniz de istemeseniz de beraber yaşıyoruz, o adamları topraklarından kovamazsın, asimile de edemezsin. Bu milliyet düşüncesi ile anca ülkeni bölersin.

20. Winterspring

Winterspring Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kürtler ile alıp veremediğin ne?Dağdakilerle normal bir Kürt'ü hangi mantıkla eşit tutuyorsun?