Brooklyn

Buralıyım

Aç kalan kurt köye kadar girip Dursun Dede'nin evine kadar girdi. Çılgın dede torunları için kurtla boğuştu.

Erzincan merkeze bağlı Mollaköy beldesine inen kurt, bir eve girip 3 çocuk ve dedelerine saldırdı. Torunlarını korumak isteyen 80 yaşındaki Dursun Çelik, öne atılıp kurtla bir süre boğuştu.

Erzincan'da son günlerde yaşanan kurt saldırılarına bir yenisi daha eklendi. Sabah saat 10.00 sıralarında merkeze 18 kilometre uzaklıktaki Mollaköy beldesi Tepecik Mahallesi'nde oturan Dursun Çelik'in (80) evine açık olan kapıdan kurt girdi. Bir anda kurtla karşı karşıya kalınca neye uğradığını şaşıran Dursun Çelik, yanında bulunan torunları Ceyda (10), Zuhal (8) ve 1.5 yaşındaki Munzur Çelik'i korumak için çocukların önüne geçti. Kurtla boğuşmaya başlayan yaşlı adam, ellerinden ve bileklerinden yaralandı. Boğuşma sırasında Çelik'in boğazını sıktığı kurt kaçtı.

Sesleri duyarak eve gelen komşular, yaşlı adamı olay yerine gelen ambulansla Erzincan Devlet Hastanesi'ne kaldırdı. Burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Çelik Erzurum'a sevk edildi. Torunları için hayatını hiçe sayan Dursun Çelik, "Evde torunlarımla otururken bir anda kapıdan içeri bir kurt girdi. Torunlarım bağırınca ben de onların önüne durdum. Burada bir hayli boğuştuktan sonra salona gitti. Salonda da dolaştıktan sonra mutfağa geçti. Elimin teki ağzındaydı, ben de diğer elimle boğazını sıkınca kurt kaçtı" dedi.

Jandarma ekipleri ve köylüler saldırgan kurdu yakalamak için çalışma başlattı.

Ps : Helal dedeme bee :D İhtiyar delikanlı :oldie:

BaSoryong

Buralıyım
Böle yaşlı amcalara bağılıyorum çılgın yaşını 18 gibi hiseden ^^ :D

Yukarı Alt