1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

CHP 7. Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Pro

Pro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci

CHP 33. Olağan Kurultayı’nda İstanbul Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığına seçildi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kurultayda, geçerli bin 189 oyun tamamını alarak, CHP’nin 7. Genel Başkanı oldu.

Kurultayda, 8 oy da geçersiz sayıldı.

İŞTE OY VERMEYEN 4 İSİM

CHP'nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Ankara Milletvekili Nesrin Baytok kurultay salonuna gelmedikleri için imza atmadılar. İzmir Milletekili Bülent Baratalı'nın da bir kaza nedeniyle imza atamadığı ifade edildi. Kurultay başladığı sırada kalp krizi geçiren bir delege de hastaneye kaldırılması nedeniyle imza atmadı.

BAYKAL TELEFONLA KUTLADI

CHP eski Genel Başkan’ı Deniz Baykal, televizyondan takip ettiği, CHP’nin 33. Olağan Genel Kurultay’ı sonrası Kemal Kılıçdaroğlu’nu telefonla arayarak kutladı.

BU KOLTUĞUN ZORLUĞUNU BİLİYORUM
    CHP’nin 33. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlığa seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal’in, İnönü’nün, Bülent Ecevit’in, Deniz Baykal’ın koltuğunda oturacağım. Bu koltuğun zorluğunu biliyorum. Bu koltuğa oturanlar halkı için çalıştı, kendisi için değil. Bunu yapacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu, sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, çok ağır bir görev üstlendiğinin bilincinde olduğunu söyledi.

Kemal Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal’in, İnönü’nün, Bülent Ecevit’in, Deniz Baykal’ın koltuğunda oturacağım. Bu koltuğun zorluğunu biliyorum. Bu koltuğa oturanlar halkı için çalıştı, kendisi için değil. Bunu yapacağız" dedi.

Görevlerinin asıl şimdi başladığını vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Artık mücadeleyi ülkenin her tarafına götüreceğiz ve çalışacağız. Bana düşen sorumluluğun bir parçası da size düşüyor. Hep beraber mücadele etmek beraber yola çıkmak zorundayız. İktidar koşusunun asıl aslanları, kaplanları sizlersiniz. Eğer bu mücadeleyi sağlıklı götürürsek, halkla kaynaşırsak, halkının terinini kokusunu bedenimizde, ruhumuzda hissedersek çözemeyeceğimiz hiç bir anahtar yoktur. Bana yüklediğiniz bu görevin bilincinde ve sorumluluğunda olarak hepinize teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum." Kılıçdaroğlu, salondan ayrılırken de soruları yanıtladı. Zor bir görev üstlendiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Çalışacağız. Ben değil biz çalışacağız, biz üreteceğiz, biz koşacağız. O koşuda başarılı olacağımıza inanıyorum. En büyük arzum, CHP’yi iktidar yapmaktır. Artık çağdaş normların olduğu, güzelliklerin yaşandığı, barışın olduğu, herkesin karnının doyduğu bir ülkeyi istiyoruz. Bu, yurttaşların ortak talebidir. Bizim de görevimiz bu talebi gerçekleştirmektir" dedi.

Kılıçdaroğlu, Önder Sav ile birlikte Sav’ın makam aracına binerek, salondan ayrıldı.

CHP 33. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlık seçimiyle birinci gün çalışmaları tamamlandı. Yarın saat 12.00’de toplanacak olan kurultayda Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliklerine seçim yapılacak.

-ÖZGEÇMİŞİ-
    Kemal Kılıçdaroğlu, 17 Aralık 1948’de Tunceli Nazimiye’de doğdu.

Ekonomist ve Maliyeci olan Kılıçdaroğlu, Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi. Kılıçdaroğlu, Maliye Bakanlığı’nda Hesap Uzmanı, Gelirler Genel Müdürlüğü Daire Başkanı ve Genel Müdür Yardımcısı, Bağ-Kur Genel Müdürü, SSK Genel Müdürü olarak görev yaptı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini de yürüten Kılıçdaroğlu, Hacettepe Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak ders verdi.

İş Bankası Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Kılıçdaroğlu’nun, değişik gazete ve dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesinin yanı sıra ayrıca üç kitabı var. Ekonomik Trend Dergisi’nce verilen "Yılın Bürokratı" ödülününe de sahip olan Kılıçdaroğlu, evli ve 3 çocuk babası.

*

2. RockmasteR

RockmasteR Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    izle şimdi bu topicte ne tartışmalar çıkacak ne postlar gelecek siyasetle ilgili ...

3. Pro

Pro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    :headbang: :mrgreen:
    Ps:up up up YORUM PLS makara:

4. Nina Ricci

Nina Ricci   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    neden tartışma çıksın ki ? burada herkes fikrini beyan edebilir.

bugün harika bir konuşma yaptı , baştan sona kadar büyük bir zevkle izledim gerçekten harikaydı :buddha:

5. Avasin

Avasin Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İnşaat Mühendisi
    Kemal Kılıçdaroğlu Deniz Baykalın İzinden Gitmesin Sakın :P

6. Pro

Pro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Gercekten cok guzel bi konusma yapti oradaymis gibi hissettim kendimi boyle kendimi konusmasina kaptirdim gittim dinlerken, Insallah dediklerini Arkasinda durur ve dediklerini yapar. Dsp ve Chp'ye kuskun olan Kislerde katilmis kurultaya... Costurdu her kesi, Her kes pur dikkat izledigini dusunuyorum... Lider Ruhu var adamda...

7. JustIceStorm

JustIceStorm Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    chp yeniden doğdu denebilir inşallah güzel işler yapar.

8. Nina Ricci

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    ağır atın tekmesi pek olur nese:

9. Pro

Pro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    Ne demek la o?? makara: makara: :mrgreen:

10. Nina Ricci

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    38
    Kemal ağır takılıyor fakat derinden yaralıyor rakibini.adamı ilk kez bağırır bir şekilde gördüm.çok şey yapacak bu adam yehh :headbang:

11. RollsRoyce

RollsRoyce   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Kızıl kominist devri .

12. Crisis

Crisis Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Cem Uzan FTW :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

13. TniesT

TniesT Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    İktidarda biz oldugumuz sürece bizim oylarımız bölün medigine göre Gene iktidar gene biz Tayyip Erdoğan AKP yi birakmadikca AKP iktirdan aşşa inmez Kemal geldiyse oylar %5 artar

14. Pro

Pro Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    2011 secimlerimde anlasilir zaten Neyin ne oldugu....

15. Crisis

Crisis Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    iktidardaki senmisin?

16. Relax

Relax   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hayırlısı olur inş!

17. Inception

Inception Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Geliyorr geliyorr Kılıçdaroğlu nese: nese: nese: nese: makara: makara:

18. Toxicated

Toxicated Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Point Blank TR - GM
    + Toxic

Bir kere konuşmasını dinleyen mantıklı bir insan bazı şeyleri görebilir yaa bu kadar da kör olmayın arkadaş. Adam diyor ki Ekonomiyi mahvettiler, ulan bütün Avrupa ağzı açık bizi izliyor. Hani kriz teğet geçecek diyordu Sayın Başbakan 'da millet dalga geçiyordu ya, bugun o dalganın içinde boğuluyorlar :wink1:

Bknz. Daha ilk günden zabıta memuru bir akrabası zabıta müdürü oluyor Kılıçtaroğlu 'nun, biri daha vardı böyle atanan da unuttum.. Arkadaşlar biraz gözünüzü açın da kendiniz görün bazı şeyleri .. Diretmeyin bu kadar parti adı için, içindekiler önemli olan.

Söylediklerinin çoğu palavra dinlerken ağzımla gülmeyi bıraktım artık başka yerlerimle güldüm yani, tam makaraydı, şaka dense sonunda yedim diyecektim :mrgreen:

19. TniesT

TniesT Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cokmu belli ediyoruz :coffee:

20. Nina Ricci

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları: