1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Chelsea'de 2 ayrılık

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Chelsea'de 2 ayrılık
    Premier Lig'in son şampiyonu Chelsea'de, Michael Ballack ve Joe Cole dönemi sona erdi. Yönetim, sözleşmeleri sona eren her iki futbolcunun da, takımdan ayrılacağını açıkladı.

Chelsea Yönetimi, Joe Cole ve Michael Ballack'ın sözleşmelerini yenilememe kararı aldı. İngiltere Milli Takımı kampında bulunan Joe Cole, sözleşme yenilemek için haftada 100 bin sterlinin üzerinde maaş talep etmişti. Bu talebi abartılı bulan yönetim ile Cole'un menajeri arasında yapılan görüşmelerden sonuç çıkmadı. Bonservisi elinde bulunan Cole'un peşinde, Manchester United, Arsenal ve Tottenham gibi kulüpler bulunuyor. Geride bıraktığımız sezonda sakatlıklarla mücadele eden Cole, 26 kez chelsea forması giymiş ve 2 gol atmıştı. Cole'un Manchester United'a attığı gol, şampiyonluk yolunda belirleyici olmuştu.
    Chelsea ile 33 yaşındaki Alman yıldız Michael Ballack'ın yolları da ayrıldı. Yönetim, sakatlığı nedeniyle dünya kupasına katılamayacak Ballack'ın 2 yıllık sözleşme uzatma isteğini geri çevirdi. Ballack da maaşında düşüş öngören 1 yıllık yeni bir sözleşmeyi imzalamaya yanaşmayınca ipler koptu. Bayern Münih'ten transfer edilen Alman futbolcu, 2006 yılından bu yana Chelsea forması giyiyordu. Bonservisi elinde olan Ballack ile başta eski takımı Bayern Münih olmak üzere birçok takım ilgileniyor.​