CH FULL INT NUKER S/S BUILD NASIL OLMALIDIR ?

• Cold - Light - Fire

Votes: 25 26,3%
  • Cold - Light - Bicheon

Votes: 70 73,7%

• Total voters
    95
  • Poll closed .
SarkoLata demiş ki:
sen açmışsın gene ama ben yinede söylemek isterim. Bir fire char her zaman öndedir. firedaki nukeler boşuna olmadıgna göre fire da bir int skili olabilir bu baglamda fire kesinlikle açılmalıdır çünkü nukelerinin dmg ları gerçekten çok sağlamdır. Aslında esas nuker fire-cold-lihght olmalı fire ile light yan yana geldiginde zaten acayip bir dmg sağlarsın kendini kasarken , plvl yaparken , gwde . Ama pvpye gelince. fire light cold anca str - armor ( çok sağlamsan str - pro da kesebilirsin. ) Uniq'e gelince sanırım okan abi sen pek meraklı degilsin ama fire light cold - light cold bicheon - fire cold bicheon - 3ü de yerine göre iyi uniq kesebilir fakat fire light cold avantajlıdır. zszcde dmg sınırı olmasa asla şaşmazdım fire light colddan. zszcde fire-cold bicheon charım var. kasması iyi, pvpsi de çok iyi. pvp mi gw mi daha önemli bunlara karar vererek fire cold bich. veya fire light cold açacağına karar ver bence okan abi

Avasin demiş ki:
Bildiğin gibi bu aralar hep bic. cold ligh. yada heuksal cold fire gibi yapılandırmalar revaçta.. cap 80 haldeki nukerler kalmadı.. Fire Cold Light. herkesin buildinde ya bic. var yada heuksal. Bence sen diğerlerinden farklı olmalısın abicim^^ Fire cold light yap. Hem eskileri yad edersin hemde istediğin buildide yapmış olursun^^ :muck:

:muck: :thumbsup: :buddha:

Lrd

rank8
CaptainCoCo demiş ki:
Ben hala Cold-Fire-Bicheon da ısrarlıyım :p
Bu build iyi güzel hoş ama Light olmadan kötü oluyor çnkü bldiğiniz gibi light mag attack artırıyor ve parry ratio da gözden kaçırılacak birşey değill... Lightta bu artılar olmasa derimki Cold-Fire-Bicheon king.. Ama yapcak bişe yok :) Her fikirede saygım sonsuzdur. :P

Cold-Light-Fire diye build olmaz yapmayın gözünüzü seveyim eğer plvl ile uğraşmıcaksa verdiği emeğe yazık olur..
En iyisi Cold-Light-Bicheon yada Cold-Fire-Bicheon'dur silah skilleri olmadan bir nuker hiç bir şey yapamaz.
Biraz mantıklı düşünürseniz zaten silah skili ihtiyacı olduğunu anlarsınız :thumbsup:
Benim tercihim Fire Cold Bicheondur :mrgreen:

yakup0993 demiş ki:
extraloob demiş ki:
wahhh ne yorumlar yapılmış ama halen bir karar veremedim, fire-cold-light mı cold-light-bicheon mu ? ortak payda cold-light banko gibi geriye fire bicheon'dan hangisi.

o vakit anketi çakalım bakalım ^^

Fire-cold-bicheon yapılandırma light cold bicheon'dan yaklaşık %10 daha fazla vuruyor. Sadece hızlı koşma için bundan vazgeçebilecekmisin ? Yorumlara bakma %80 i hayatında nuker kullanmamış.
çok bilmişe bakın hele bu işleri bilmeyen insan nasıl gelip burda yorum yapsın lighting deki magic attack artıran attack hızı artıran buflar olmadıktan sonra fire ne işe yarar %10 fazla vurabilen bi build varsa o da lighting in kesinlikle içerisinde olduğu bir builddir bu oyunda bütün buildleri oynamış birisi olarak söylüyorum bunu nukerde favorim cold light bichoen kim ne derse desin spear nuker olmadıktan sonra bence fire bi halta yaramaz :coffee: :thumbsup:

WaTCHMaN demiş ki:
yakup0993 demiş ki:
extraloob demiş ki:
wahhh ne yorumlar yapılmış ama halen bir karar veremedim, fire-cold-light mı cold-light-bicheon mu ? ortak payda cold-light banko gibi geriye fire bicheon'dan hangisi.

o vakit anketi çakalım bakalım ^^

Fire-cold-bicheon yapılandırma light cold bicheon'dan yaklaşık %10 daha fazla vuruyor. Sadece hızlı koşma için bundan vazgeçebilecekmisin ? Yorumlara bakma %80 i hayatında nuker kullanmamış.
çok bilmişe bakın hele bu işleri bilmeyen insan nasıl gelip burda yorum yapsın lighting deki magic attack artıran attack hızı artıran buflar olmadıktan sonra fire ne işe yarar %10 fazla vurabilen bi build varsa o da lighting in kesinlikle içerisinde olduğu bir builddir bu oyunda bütün buildleri oynamış birisi olarak söylüyorum bunu nukerde favorim cold light bichoen kim ne derse desin spear nuker olmadıktan sonra bence fire bi halta yaramaz :coffee: :thumbsup:

cahal mısın? :D Fire Nuke en fazla vuran nukedir Bu bir
Fire İmbue en fazla vuran imbuedir bu 2
Bitek Mag atack bufı ne işe yaracak allah aşkına :D
Bicheon açıyorsan kesinlikle Fire olucak, çünkü Fire buildinin açılmaktaki amacı bicheonu desteklemek
Bu nedenle, adam Fire-Cold-Bicheon yapılandırma yapar 110 akadarda belli bi seviye light ı açar koşma ve mag atack bufı için
Bunun karşısındada Light-Cold-Bicheon yapılandırma birşey yapamz 8)

Crisis demiş ki:
Okan abi kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum.Öncelikle charımda 6 tane nova var.Sword/Shield/Shoulder/Hands/Foot/Legs hepsi protector ve öteki itemlerim 2 tanesi haric gerisi +7.Charım 105te henüz buildi cold/light/bicheon ff.Ama böyle yapdıgım icin su anda acayip derece pismanım.Cok asırı defansım var 3 wizardı cok rahat tanklayacak kadar ama gel gelelimki damage az.Simdi buildimi degistirmeye basladım.Cold 60 Light 60 Bicheon 100 Fire 110.Cold 60 yaptıgımda hersey dengelenecek.Damage 2 katına cıkacak buna karsılık phy defansım düsecek ama mag defansımda fire sayesinde artacak.Kasarken zaten snow kullanmıyorum 110 pt moblarda dahi.Pvp warrior ve wizardlara kullanıyordum onuda bugün denedim ve %35 snowun hepsine iyi yaradıgını gördüm.Phy defans olayını pvpde bicheonun verdigi iron castle shield skiliyle hallediyorum (1680 phy def) life turnover acmıs wizardlarıda %35 snow + firenin mag def bufu (380) ile kapatıyorum.Ve adamlar benim canımı azaltamadan fire nukenin tadına bakıyorlar.Haa diyelim nova set yapamadın,+5 setle oynuyosun ve adam seni öldürecek.Hemen bicheondaki yatır-batır skillerini yapıyorsun adam yine büyük bir damage yiyecek (Fire phy dmg arttırır)Bu sayede bicheonu 110 yapmana gerek yok.Light zaten 70ten sonra adam gibi bir artıs yapmıyor.60lv lighing den %15 mag def bufu alırsın %60 speed alırsın parry ratio da 45 civarı veriyor(alttaki bufuyla birlikte) yani 60lv light da senin isini görecek.E ne kaldı geriye cold.. Cold zaten 110 yapsan istersen %90 snow acsan pvpde kullanamazsın.Tüm dmg in hesabını mpden kestirdiginde sana mp kalmıyor,kıvrana kıvrana ölüyosun :nod: Bunun icin %35 snow shield de isini görecek ve 60 lv cold dan 100 kadar phy def kazanacaksın,isini hayli hayli görecek.
Toparlayacak olursak;
110 fire=Daha fazla nuke,daha fazla damage,daha fazla mag def.
100 bicheon=Yatır-Batır skili sayesinde kendini toplarsın,phy def,dilediginde mag block,+ block ratio,debuff.
60cold=%35-%40 snow(yeterli miktar),100 civarı phy def.
60lighting=%15 mag dmg,45 civarı parry ratio,%60 speed
toplam 330Mastery.Full nova setide dizdimmi kim durabilir bu buildin karsısında? 8)
@extra,
Oku-uygula farkını ortaya koy 8) light/cold/bicheon, fire/cold/bicheon, fire/cold/light her yerde görürsün.Ama önemli olan dengeli bir sekilde sana lazım olacak her buffu kullanabilmen :wink1: 8)

Crisis demiş ki:
Crisis demiş ki:
Okan abi kendi deneyimlerime dayanarak söylüyorum.Öncelikle charımda 6 tane nova var.Sword/Shield/Shoulder/Hands/Foot/Legs hepsi protector ve öteki itemlerim 2 tanesi haric gerisi +7.Charım 105te henüz buildi cold/light/bicheon ff.Ama böyle yapdıgım icin su anda acayip derece pismanım.Cok asırı defansım var 3 wizardı cok rahat tanklayacak kadar ama gel gelelimki damage az.Simdi buildimi degistirmeye basladım.Cold 60 Light 60 Bicheon 100 Fire 110.Cold 60 yaptıgımda hersey dengelenecek.Damage 2 katına cıkacak buna karsılık phy defansım düsecek ama mag defansımda fire sayesinde artacak.Kasarken zaten snow kullanmıyorum 110 pt moblarda dahi.Pvp warrior ve wizardlara kullanıyordum onuda bugün denedim ve %35 snowun hepsine iyi yaradıgını gördüm.Phy defans olayını pvpde bicheonun verdigi iron castle shield skiliyle hallediyorum (1680 phy def) life turnover acmıs wizardlarıda %35 snow + firenin mag def bufu (380) ile kapatıyorum.Ve adamlar benim canımı azaltamadan fire nukenin tadına bakıyorlar.Haa diyelim nova set yapamadın,+5 setle oynuyosun ve adam seni öldürecek.Hemen bicheondaki yatır-batır skillerini yapıyorsun adam yine büyük bir damage yiyecek (Fire phy dmg arttırır)Bu sayede bicheonu 110 yapmana gerek yok.Light zaten 70ten sonra adam gibi bir artıs yapmıyor.60lv lighing den %15 mag def bufu alırsın %60 speed alırsın parry ratio da 45 civarı veriyor(alttaki bufuyla birlikte) yani 60lv light da senin isini görecek.E ne kaldı geriye cold.. Cold zaten 110 yapsan istersen %90 snow acsan pvpde kullanamazsın.Tüm dmg in hesabını mpden kestirdiginde sana mp kalmıyor,kıvrana kıvrana ölüyosun :nod: Bunun icin %35 snow shield de isini görecek ve 60 lv cold dan 100 kadar phy def kazanacaksın,isini hayli hayli görecek.
Toparlayacak olursak;
110 fire=Daha fazla nuke,daha fazla damage,daha fazla mag def.
100 bicheon=Yatır-Batır skili sayesinde kendini toplarsın,phy def,dilediginde mag block,+ block ratio,debuff.
60cold=%35-%40 snow(yeterli miktar),100 civarı phy def.
60lighting=%15 mag dmg,45 civarı parry ratio,%60 speed
toplam 330Mastery.Full nova setide dizdimmi kim durabilir bu buildin karsısında? 8)
@extra,
Oku-uygula farkını ortaya koy 8) light/cold/bicheon, fire/cold/bicheon, fire/cold/light her yerde görürsün.Ama önemli olan dengeli bir sekilde sana lazım olacak her buffu kullanabilmen :wink1: 8)
Light cold fire. :buddha: :mrgreen:

Lrd

rank8
WaTCHMaN demiş ki:
>>> caglar59 <<< Sen S/S nukeri lighting yerine fire ile oynamaya devam et sana sro hayatında başarılar :coffee:
Bilmiyor arkadaş ne yapsın :roll:
Sadece mag attack artıran bufftan ne olacakmış :D şaka gibi ya nukerin skillerinin hepsi zaten mag attack :mrgreen: :mrgreen: öğrende gel caglar59 lütfen :mrgreen:

Ben cold-fire-heuksal düşünüyorum sizce nasıl? para sorun değil yeterince var :D

XaslanX demiş ki:
WaTCHMaN demiş ki:
>>> caglar59 <<< Sen S/S nukeri lighting yerine fire ile oynamaya devam et sana sro hayatında başarılar :coffee:
Bilmiyor arkadaş ne yapsın :roll:
Sadece mag attack artıran bufftan ne olacakmış :D şaka gibi ya nukerin skillerinin hepsi zaten mag attack :mrgreen: :mrgreen: öğrende gel caglar59 lütfen :mrgreen:

Zor tutuyorum kendimi summer4:
Fire açmadan bicheon ne işe yaracak? adam gibi vurmadıktan sonra silah skilini ne yapayım, onun yerine full force açması daha mantıklı.
Hani bazı çok bilenler bütün skiller mag atack diyorya, oradaki BİCHEON ne oluyor peki? Fire wall olmadan nuker ne yapıcak peki?
Bunlara cevap verebilirseniz tmm silkroaddan sizden iyi anlıyan yok, ama veremezsenizde bilmeden insanların aklını bulandırmayın! :byes:

Yukarı Alt