'Cennetten Geliyoruz' Diyerek Yaşlı Kadını Doladırdılar

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde Ulucami'yi ziyarete gelen bir kadına, "Teyze biz cennetten geliyoruz, Peygamber Efendimizin torunları Hasan ve Hüseyin'iz" diyerek kadının 125 YTL para ve altın künyesini çaldıkları iddia edilen iki genç gözaltına alındı.

Bursa'nın merkez Osmangazi ilçesinde Ulucami'yi ziyarete gelen bir kadına, "Teyze biz cennetten geliyoruz, Peygamber Efendimizin torunları Hasan ve Hüseyin'iz" diyerek kadının 125 YTL para ve altın künyesini çaldıkları iddia edilen iki genç gözaltına alındı.
Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Donadırıcılık Büro Amirliğinden yapılan açıklamaya göre, Ulucami çevreside görev yapan Güven Timi sivil polisler, yaşlı bir kadının yanında bulunan iki gençte şüphelendi. Gençleri ve kadını uzaktan takip eden polisler, bir süre sonra kadının ağlayarak Ulucami'ye doğru gittiğini gördü. Bunun üzerien isminin Lübeza K.(63) olduğu öğrenilen kadının yanına giden polisler kadınla konuşma istediler. Lübeza K, ise sivillerin polis olmadağını düşünerek önce konuşmak istemedi. Bir süre sonra ikna olan yaşlı kadın, "Evladım o iki kişi, kendilerinin cennetten geldiğini, Peygamber Efendimizin torunları Hasan ve Hüseyin olduklarını ve benim yerine getirilmemiş bir adağım olduğunu söylediler. Buna karşılık benden üzerimdeki paraları istediler." diyerek yaşadıklarını gözyaşları içerisinde anlatmaya başladı.

Üzerindeki 125 YTL parayı veren yaşlı kadın, dolandırıcıların kolundaki altın künyeyi de istemesi üzerine onu da çıkartarak gençlere verdi. Paraları ve altın künyeyi alan gençler, yaşlı kadına bir Kur'an-ı Kerim vererek olay yerinden kaçtı. Kadın ise yaşadığına inandığı olayın manevi yoğunluğu içerisinde duygulanarak gözyaşları içerisinde Ulucami'ye gitti.

Olayla ilgili soruşturma başaltan polis, yaşlı kadını dolandırdığı iddia edilen Cafer D(22), Tolga Ö.(22) isimli iki kişiyi gözaltına aldı. Yapılan incelemede zanlıların "Teyze bu olay üçümüzün arasında kalsın, kimseye bahsetme" dedikleri öğrenildi. Emniyette sorguları tamamlanan iki zanlı "Dini istismak etmek suretiyle nitelikli dolandırıcılık" suçlarından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, Lübeza K'nın, polise verdiği ifadesinde yurt dışındaki kızına kavuşmak için bir adakta bulunduğunu, maddi durumunun yerinde olmaması nedeniyle bu adağını yerine getiremediğini söylediği bildirildi. (Cihan Haber Ajansı)

ben bu adamları canlı gördüm ^^ Çarşıda görmüştüm

Yukarı Alt