SarkoLata demiş ki:
Explosive demiş ki:
Adith demiş ki:
laptop =Toshiba.
Toshibaymış caspermiş asusmuş creamış hepsi hikaye. Paran varsa Sony Vaio alıcaksın, paran yoksa dell veya lenovo alıcaksın :)
Laptopunun üstünde sony vaio yazsın diye dünya para vereceksin en kötü özellikli laptopu kullanacaksın :D
Sony vaio isim yapmış ama şirkette onu kullanıyorum evde lenovo var.. Kullandığım diğer laptoplara göre performansları çok iyi..

ToucHMyBody demiş ki:
Per4mance demiş ki:
Arkadaslar yorumlarını okurken cok guldum :) Allah ta sızı guldursun Casper Ozellıkle Nirvana Serilerinin Hepsinin Arıza Çıkardıgını ve Casper'ın TR Fabrıkasında Staj Yapmıs bırı olarak Soyluyorum Sattıgımız 10 Nirvana i7 Modelden 7 Si geri Geliyordu Ekran Kartı + İşlemci Sorunu Yuzunden ve Soyledgıınız Markalara Soyle bır Goz Attım Bazılarınız Gercekten Guzel Markalar Yazmıs Ama Kaba Gorunusle... Toshıba Sony Vaio Yazan Var Arkadaslar Arastırma Yapmadan (ÖZELLİKLE TEKNOLOJİK) Birşey Almayın Ama Araştırmanızda aa bunda i7 var bunda i5 gibisinden olmasın .. Ben Cok Arastırdım ve Bir PC Ci olarak i7 İşlemcili Casper Nirvana Almak Yerine i5 520 işlemcili Samsung R580 Aldım Turbo boast la 3,20 Yi Gören işlemcının i7 den tek farkı 6mb cash bellek :) + Samsung un En iyi 2010 F/P Ödülünü Ve Tasarım Ödülünü Göz Önüne Alırsak.. 1,600 Kusur Civardakı Parayı Gider Samsung R580 Serisi Bir Laptop A veririm Casper Almak Yerine :)
Casper'ı övmek gibir bir amacım yok,Sen teknik servislik yapmışın bende bu ürünlerin satışını :))Ama ne olursa olsun her 10 Nirvana modelinin 7 sinin geri gelmesi büyük bir sorun demektir.Şirket içinde / kullanıcılar içinde..Oraya tabiki arızalı ürünler gelecek yurdun dört bir yanından doğal olarak...Ama 10 nirvana modelinin 7 sinin fabrikaya işlemci yada ekran kartı sorunu ile gelmesi
1.)Şirketin zarar etmesi
2.)Kullanıcı memnuniyetsizliği
3.)Hisslerde düşüş
4.)Firmanın batması..
ps: Ekran kartı ve işlemci sorunu büyük bir sorun demek..
Herneyse arkadaşım laptop aldı casper.Şuana kadar tabiri caiz ise BOMBA gibi çalışıyor.Umarım elinde patlamaz 10 nirvanaların 7 si bozuluyorsa :) şikayetvar.com'a bakıp araştırmakta lazım..
İnş. Dediğin Gibi Olur Saglam cıkar ama şunu unutmayalım KOSKOCA CASPER e Dönen 7 Laptop Koymaz :) Bu Ürünlerin TR 'ye Alımlarında Sorun Olduğunu Köşeye Raptiyeyle Tutturiyim :)

underfire demiş ki:
Casper NIRVANA 15.6" CPQ.840-8M35P
• Intel® Core ™ i7-840QM İşlemci
- İşlemci hızı 1.86 GHz., Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile 3.20 GHz'e kadar, 8MB Intel® Akıllı Bellek
- Intel® HM55 Chipset
- Kablosuz Ağ Bağlantısı
• Orijinal Windows® 7 Home Premium (64 Bit)
• 8 GB DDR3 1333 MHz Bellek
• 640 GB SATA Harddisk
• 15.6" WXGA (1366x768) HD LED Ekran
• 2 GB DDR3 Nvidia Geforce GT335M Ekran Kartı (1GB Ayrılmış Bellek)
• 1.3MP Web Camera
• DVD ± RW DUAL
• Bluetooth
• PCI-e Mini Card
• Multi Card reader
• 3X USB 2.0 port, 1X eSATA Combo, 1X HDMI
• Microsoft Security Essential Antivirüs Programı
makinanın aynısını sadece 6GB DDR3 ram var benimkinde... 1.200 e aldım.

bence iyi makina almışsın güle güle eskit :D yukarda bi arkadaş staj yaparken 10 nirvanadan 7sinin geri döndüğünden falan bahsetmiş de bana çok abartı geldi.bi kere çevremde bisürü var i7li notebook kullanan insan hem akraba hem arkadaş. kuzenlerim daha yeni aldılar mesela.hiçbiri bi problem yaşamadı.casper gerçekten de geliştirdi yeniledi kendini buda bi gerçek.

Takımı
Galatasaray
@explosive
15Gb ram olsun 25gb ram olsun dostum bunlara bakacağına bus hızına bak benim eski laptopta 3gb ram verdi ee 1.5 sene oldu gerçi ama 3sro açar fazlasını açmaz :)

SarkoLata demiş ki:
@explosive
15Gb ram olsun 25gb ram olsun dostum bunlara bakacağına bus hızına bak benim eski laptopta 3gb ram verdi ee 1.5 sene oldu gerçi ama 3sro açar fazlasını açmaz :)
Dostum ramına bakmıyorum zaten. Kullandığım lenovo marka pc pentium d 1 gb ramı var ve asusa göre caspere göre 10 kat daha iyi :)

Casper kesinlikle ama kesinlikle tavsiye etmem bu lafımı 5-6 ay sonra anlarsın

mesajda yazmamışım. ben de casper kullanıyorm 7 aydır şu model hatta http://www.casperstore.net/?urun-2393-Casper-Nirvana-CNL-I460-4K35P.html

yukarıda saydığınız çoğu marka bi şekilde elime geçti hepsinde de problem gördüm. sonuçta elektronik bu biraz da şans işi ama gerçekten casper kesinlikle iyi bir marka. aynı özelliklere sahip olmasına rağmen atıyorum sırf toshiba ya da sony etiketine o kadar para veremem.

türkiye kadar da kendi malına karşı bu kadar önyargılı ülke görülmemiştir ayrıca. japonyada halk sony walkman alıyo mesela ipod alan yok. yerli sermaye kazandıkça gelişir. geliştikçe iyi ürünler sunar. casperın istanbuldaki fabrikası avrupadaki en büyük bilgisayar üretim tesislerinden biridir misal ama kimse bilmez. bence karalamadan önce bi at gözlüklerini çıkarıp bakma gerekir...

NiGHTMaRe

Aileden
Cihaz Casper olmasına rağmen süppo.Alırsan çok şey kazanmış olup önümüzdeki 5 sene yeni pcye ihtiyacın kalmaz :nod:

SweeTDeviL demiş ki:
Unutmayın ki Casper 2010 yılın bilgisayar üreticisidir 8)
HAhahaha güldürme beni bilader ya git lenova al daha iyi :thumbsup: (Eski adı IBM ve bilgisayarın babası) neden al dememin sebebi çünkü aynı özellikte ve ismi degiştiği için şuan indirimde tabi sana kalmış bişi. bide şu var dükkanda gördüm
Adamın bilgisayar Casper,Diğeri toplama knıgston,gigabyte falan marka var adamın bilgisayar bozulmuş(casper olan) markalı olan formata getiriyor adam mub.de '' ya bi git benim bilgisayarım senin bilgisayarından daha iyi benim ki türkiyede seninki çin malı '' aynen bunu dedi.tamam çin malı fakat adamlar başına mühendislerini koyuyor mecburen Made İn Chine geliyor hiç düşünmüyor bunları adamlar :mrgreen: :mrgreen:

Limanerg demiş ki:
SweeTDeviL demiş ki:
Unutmayın ki Casper 2010 yılın bilgisayar üreticisidir 8)
Casper üretici değil toplayıcıdır :thumbsup:
Hp,dell vb pc üreticilerinin içinde hp marka ekran kartı yada anakart gördünmü ? tüm pc üreticilerinin pcleri toplamadır sadece kendi simgesini ve barkodunu vururlar ayrıca verdikleri ödülde en iyi üretici yazıyor sitesine bakabilirsin.

invaders

Bilgiliyim
Bu ödül microsoft tarafından casper e verilmiş boşuna yırtınmanıza gerek yok

Yukarı Alt