Türkiye'nin dünyaca ünlü taraftar grubu Çarşı'da şok gelişme! Çarşı Grubu kendisini feshetti...

Çarşı, kendini anlattığı belgesel filmi olan "Asi Ruh" filmiyle dramatik bir veda etti!
"Asi Ruh" filminin galasında konuşan Alen Markaryan yaptığı açıklamada "Artık Çarşı yok" dedi. Alen sözlerini şöyle sürdürdü " Çarşı'nın Beşiktaş'ın önüne geçtiği yönündeki eleştiriler ve çeşitli spekülasyonlar sebebiyle Çarşı kendini feshetmiştir"

Asi Ruh'un gösterildiği BKM (Beşiktaş Kültür Merkezi) çarşı pankartlarıyla dolduğu gecede, taraftarlar duygu yüklü anlar yaşadı. Zaman zaman sloganlar atan Beşiktaşlı taraftarlar, zaman zaman da gözyaşlarına hakim olamadı.

Koray'ın Kadıköy'de Fenerbahçe ağlarını ve Sergen'in İnönü'de Galatasaray ağlarını havalandırdığı goller salonda uzun süre ayakta alkışlandı!

HABERTURK.COM'un verdiği haberle sarsılan Beşiktaş camiasıdan da tepkiler gelmeye başladı.

"Forzabesiktas" sitesinde konuyla ilgili olarak bir açıklama yayımlandı.

"Kanallarda, internet sitelerinde geçen haber doğrudur.Çarşı isim olarak bitmiştir"

Forumlarda görüş bildiren taraftarlar ise şaşkın durumda. Alen Markaryan'ın yaptığı açıklamaya tepki gösteren taraftar sayısı bir hayli fazla ve Çarşı'nın bitmediği görüşü hakim!

Veda Mektubu
Alan Markaryan önce Çarşı'nın kendisini kapattığını söyleyerek herkesi şaşkına çevirdi ardından da oldukça detaylı bilgilerin yer aldığı bir veda mektubu yazdı! İşte Alan imzalı Çarşı'nın veda mektubu:

"Çeşitli badirelerin, sayısız hüzünlerin ve nice sevinçlerin dışa vurumudur bu film.

Aslında bu film, bir hayatın yollara nasıl aktığının bir belgeselidir de...

Gönül isterdi ki şampiyonlukla kucaklaşılmış bir senede bacak bacak üstüne ataraktan "inanın çocuklar başardık" şarkılarını söyleyerekten ve de şöyle 32 dişimizle gülerekten bir fotoğraf karesinde olalım.

Lakin, çok sakin bir şekilde söyleyelim ki; Beşiktaş Camiası'nı o fotoğraf karesinde buluşturmak istemeyen güçler var.

Amatör ruh, profesyonel düşünce içinde hazırlanmış bu filmde belki birşeyler hissedeceksiniz.

Kıpır kıpır olan yanınıza kulak verin. Çünkü o yanınız size mutlu bir fotoğraf karesinin adresini söyleyecektir.

Beşiktaş'ı yaşamak, Çarşı'yı hissetmek, tutkunlarına bir peri masalı gibidir.

Dinleyenlerine bir zamk gibi yapışan bu aşk yaşayanlarına neler eylemektedir?

Hiç düşündünüz mü?

Devamlı sırtında kamburla dolaşan, ama negatif ama pozitif mutlaka eleştirilen, her daim içine çomak sokulan, dudak dudağa bile hayalken, göz göze sevişmelerine bile ferman çıkartılan bu coğrafyayı...

Hiç düşündünüz mü?

Bağırıyorken de, bağırmıyorken de her şekilde her dönemde para alıyorlar düye suçlanan, seviyesiz muhabbetlerin odak noktası bu haritanın ızdıraplarını hiç düşündünüz mü?

Ve siz "karşı" olmak ne demektir bilir misiniz?

Düşünün bakalım.

Tam 1,5 saatiniz var.

Mahallenin hep kötü çocuğuyduk.

Hep içimizden, gönlümüzden birşeyler katmaya çalıştık.

Ama yalnızca çalıştık.

Zaman denilen amansız girdapla hep dalga geçtik.

Zamanın tümünü Beşiktaş'la geçiren bu kitlenin ne yaptığını "zaman" bile anlayamazdı eminiz.

İyi, kötü, güzel, çirkin, farklı, ayrıcalıklı, hit ve hep bir numara birçok imzamız oldu.

Her şeyi Beşiktaş için yaptığımıza kalıbımızı basardık.

Hala da basarız.

Lakin bunları yaparken,
galiba
sanırım
zannediyorum
ve hissediyorum ki zarar veriyormuşuz.

Şanlı, şerefli camiamızı rahatsız etmeye başladığımızı hissettik sanki. Biz fazlaysak, biz birilerinin adamıysak, biz Beşiktaş'sız bir hayat yaşamaya başlamışsak ve biz zarar veriyorsak hemen gidebilirdik.

Herşey Beşiktaş için değil miydi?

Aslında herşey geçen sene "satılmış Çarşı" diye bağırıldığında başladı.

Yazık kere yazıktı. Tam bırakıyorduk ki...

24 Saat Beşiktaş'ı yaşarken Beşiktaşsızlık nasıl bir duyguydu ki?

Ve biz nereye gidiyorduk?

Dedik ki zamansız ayrılıkları sevmiyoruz, uygun zamanını bulalım öyle terkedelim diyarı.

Ama baktık ki; hakaret almış başını gidiyor ve dayanılmaz bir ızdırap var içimizde ve biz kimin hakaret ettiğini bile göremiyoruz, masket takmış bir sürü insan atıp tutuyor...

Sessizce ve kimsesizce ayrılmak geçti içimizden, hem bu limandan, hem bu can evimizden.

Bu kararı verirken kaburgamızın tam ortasına saplanan bir hain hançeri sizle paylaşmak istiyorum:

"Çarşı Beşiktaş'ın üstüne geçti"

İşte bu halüsülasyon ve sınırı belli olmayan dedikodulardan dolayı...

Beşiktaş neresiydi, Çarşı kimdi? Bu ne yaman çelişkiydi ki...

Şanlı Beşiktaş olmasa Çarşı olurmuydu ki?

Neyse...

İnşallah geriye bayrağı göklerde, şerefi yedi düvelde bir tribün bırakıyoruz. Dinlenmek ve yapılacakları görmek bizim de hakkımız sanırım.

Hakkımız geçtiyse size hakkınızı helal edin.

Biz bizimkileri sizlere helal ediyoruz.

ÇARŞI

adına Alen Markaryan"

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
wowww Radikal Kararları severim demek ki artık büyümeyi kafaya koymuş bir BJK görüyorum eee biz nasıl ki tribun terorunu bedava dağıtılan biletlere son vererek ve grupların önünü keserek aldıysak Çarşı'ya da bu neşter vurulmuş bence iyi de olmuş, gs den sonra en kötü taraftar bjk da vardı sebebi ise çarşıydı.

Kod:
aynen öyle işte bu yüzden hep kaybettiniz.

Yarın işler yine kötü giderse çıkıp biz gittik Beşiktaş daha kötü oldu edebiyatı ile geri dönme taktiğidir. Çarşı gibi yaratıcı ve Avrupa düzeyindeki bu taraftar grubuna yakışmayacak bir taktik.

10 sene önceki Galatasaray taraftarını tek geçerdim ama başarıya doymuş ve TSL'den heycan aLmayan bir taraftar oLduk FB taraftarıda seneLer önceki Galatasaray taraftarına benziyor çünkü başarıLarımızı
yeni yakaLayabildiler.
Çarşı ise bu ligin bence farklı bir rengiydi ama ben haLa inanmıyorum çarşının tamamen biteceğine

StarkDrache

Bilgiliyim
EFendi demiş ki:
ben prof haber siteLerinin manşetini kopyaLadım sadece
Boşver Bizim Bir Farkımız oLsun ve Onlara oLan Saygımızdan Dolayı Gerçek oLanı Kullanalım.

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
extraloob demiş ki:
wowww Radikal Kararları severim demek ki artık büyümeyi kafaya koymuş bir BJK görüyorum eee biz nasıl ki tribun terorunu bedava dağıtılan biletlere son vererek ve grupların önünü keserek aldıysak Çarşı'ya da bu neşter vurulmuş bence iyi de olmuş, gs den sonra en kötü taraftar bjk da vardı sebebi ise çarşıydı.

Kod:
Extraloob bu yorumuna katılmıyorum. :( Yanlış düşünmüşsün.Belki bu düşünceyi yanlış düşünmem Beşiktaş'ı kıskanman veya Başka bir takımı tutmandır.
Trübünlere...Futbola...Türkiye'ye Hayat veren ÇARŞI Değilmiydi..Bunun Hem GSlisi Hem FBlisi biliyor.Belki ÇARŞI adında bir grup yok ama şuna inanınki ÇARŞI yok olmadı.Sadece ismi gitti.Yani Taraftar gene taraftar yine taraftar...Teşekkürler..

Çarsı cok saygı duydugum bi andanda cok nefret ettigim bir grup.Ama nesiktas şah damarı gider,en büyük özelliginiz tuz buz olur.Bunu Asi Ruh çıkınca yapmalarıda bi garip olmus.Ama carsı geri doner.Alen gider belki ama döner.

StarkDrache

Bilgiliyim
extraloob demiş ki:

Kod:
-Bence Mahallenin Kötü Çocugu oLmaları Onlara Hiç Birşey Kaybettirmedi Hatta Yoğun Bir Taraftar Kitlesi Kazandırdı Ve Destek Almaya Başladılar.
-Mahallennin Kötü Çocuğu oLdugu içindir Belkide Gerçekleri Hiç Korkmadan Ve Değiştirmeden Tarafsız Şekilde Yüzlerine Vurmuştur Ş*rfsizlern.

Ki Bence Dünyada Hiç Bir Taraftar Grubu Bu Kadar Hayran Kitlesi Toplay1p Sayısız Rekorlar Kırdıktan Sonra Kendini Takımının Adını Gölgeledi Diye Fesh Etmez...

Yukarı Alt