Fenerbahçe'den ayrılarak ülkesine dönen Brezilya'lı yldız Roberto Carlos, sarı lacivertlilerden ayrılmasıyla ilgili şok açıklamalarda bulundu.

İşte Roberto Carlos'un Milliyet gazetesine verdiği çarpıcı röportaj:

"Benim Fenerbahçe’yi bırakmamın tek nedeni sevgisizliktir. Fenerbahçe büyük reklamlar yaparak beni transfer etti. Biri banka ve diğeri de telefon şirketi olmak üzere iki büyük sponsor şirket bulmuştu. Bunun yanında forma satış gelirleri vardı. Bunlardan tek kuruş almadım. Fenerbahçe gerek imajımı, gerekse geçmişimi kullanarak para kazandı. Ben ise futboluma baktım.

Roberto Carlos sadece marketing değil, aynı zamanda iyi bir futbolcu da. Sahada görevimi yerine getirdim. Beni transfer ettiklerinde ‘Takımda lider olacaksın, tecrübeni Fenerbahçeli futbolcularla paylaşacaksın’ gibi çok sayıda vaadde bulundular. Başlangıçta her şey iyi gidiyordu. Takımda hem ağabeylik, hem de liderlik görevini üstleniyordum."

Bir futbolcudan fazlası

Bu bir yıl sürdü. Zicolu dönemde çok başarılıydık. Takımla yönetim arasında köprü vazifesi yapıyordum. Ancak zamanla Fenerbahçe bana karşı değişti. Bana sıradan bir futbolcu muamelesi yapmaya başladılar. Artık onlar için örnek bir insan değildim. Oysa benim futbolculuk kariyerim başarılarla dolu. Ben Roberto Carlos’um. Beni sıradan bir oyuncu gibi göremezsiniz. Bu durum benim Fenerbahçe’den ayrılmamın ilk nedeni oldu.

Fenerbahçe benim, liderlik, ağabeylik gibi görevlerime artık ihtiyaç duyulmadığını hissettiriyordu. Arkadaşlarımla ilgili sorunları anlatmaya başladığımda dinlemiyorlardı. Luis Aragones’in gelişi, Zico’nun kovuluşu, Brezilyalı oyuncuların transfer edilmesi hususlarında deneyimlerimden yararlanabilirlerdi. Çünkü ben bir futbolcudan daha fazlasını ifade ediyorum. Onlara fikrimi söyleyebilirdim.”

4 ay maaş alamadım!

Fenerbahçe’den 4 ay maaş alamadım. Bu beni fazla etkilemedi. Ancak bazı genç arkadaşlar da paralarını alamıyordu. Bu durumdan futbolcular rahatsızdı. Daha fazla detay vermek istemiyorum. Çünkü bu konular beni fazlasıyla üzüyor. Ama Maldonado’ya, Edu’ya yapılanlar, Zico’nun gönderiliş tarzı hoş seyler değildi. Beni ve takımı çok etkiledi. Düşünsenize Zico ile birlikte Şampiyonlar Ligi’nde Fenerbahçe tarihinin en başarılı sonuçları alınmıştı. Biraz şans yardım etse belki finale kadar da gidilebilirdi. Ama yaptıklarına, takım ile arasındaki sevgi bağlarına bakılmadan Zico gönderildi. Fenerbahçe’de öyle olaylar yaşadım ki, asla olabileceğini düşünmemiştim

Santos’un yerinde olsam giderdim

Son günlerde Real Madrid’in, Andre Santos ile ilgilendiği yazılıp, çiziliyor. Özellikle İspanyol medyasında bu transfer konusunda sürekli yorumlar yapılıyor. Ben şahsen Andre’nin yerinde olsam bir dakika düşünmeden Real Madrid’e gider, Fenerbahçe’yi bırakırdım. Çünkü böyle bir fırsat bir daha kolay kolay gelmez.

‘FIFA’lık olacağız’

Ben Fenerbahçe’ye geldiğimde burada futbolu bırakmak ve daha sonra bu kulübe hizmet etmek amacındaydım. Baktım ki, olmuyor. Gitme isteğimi Başkan Aziz Yıldırım ile Murat (Özaydınlı) beye anlattım.

Fenerbahçe’den gelen ilgisizlik yeni arayışlara başlamama neden oldu. Corinthians ile görüşmelere başladım. Amacım Fenerbahçe ile olan sözleşmemi tamamlamak ve mayıs ayında veda etmekti. Devre arasında gitmeyi düşünmüyordum. Bu konuyu yönetime açtığımda bana ‘Bonservis bedeli ödesinler, öyle git’ dediler. Şaşırdım. Sözleşmemde bonservis bedeli maddesi yoktu. Yani transfer sezonunda istediğim kulübe bedava gidebilirdim. Acele ile yeni sözleşme hazırladılar. Oraya bonservis bedeli eklediler.

Geçerliliği olmayan tek taraflı hazırlanmış bir sözleşme. Bunu kabul etmeyince, 1 milyon 875 bin euroluk ceza kestiler. Neden 1 milyon 875 bin euro biliyor musun? Bana 4 aylık borçları vardı. Bu miktar 875 bin euro ediyordu. 1 milyon daha eklemişler üzerine, böylece hem bana olan borçlarından kurtuluyorlar, hem de bonservis parası getirmediğim için ceza kesiyorlar. Avukatlarım ile görüştüm. Anlaşma yolları arıyoruz. Olmazsa Fenerbahçe ile FIFA’lık olacağız.

carlos'un da gerçek karakterini görmüş olduk :coffee:

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
yazete de okumuştum.

gerçek kimliği çıkmış oldu kamilin.

Bence adam haklı sıradan bir futbolcu gibi davranılmaya başlandı hatta bazı spor programalrında Roberto Carlosu dünyanın tanıdığı bir adam değil 2 lig adamı gibi yorumların yapıldığını gördüm bazı cümleleri olumlu olmayabilir ama bazı düşüncelerinde haklı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Amon~ demiş ki:
yazete de okumuştum.

hem mod hem tospa kuzum yakıştı mı sana bu cümle, adam 36 yaşında ve adı ROBERTO CARLOS kazandığı paranın kaldırdığı kupanın haddi hesabı yok herifin 4 aylık parası ödenmediği gibi yedek kulubesine oturtuluyor hani futbolunu tartışalım diyeceğim de o kadar futbol bilgisi sende yoktur çenemi yormaya değmez bir daha cümle kurarken bir insanın geçmişine bakın lütfen bu kadar da alaya alamazsınız her beğenmediğiniz insanı.

Prada

söylüyorsa bunları ders çıkarıp yönetimin kendisine çeki düzen vermesi gerekir.. Mozambikte bir çobanın kolundan tutup roberto carlos derseniz tanır.. Bakın mozambikli bir çoban ile aranızda ortak bişeyler varmış demek ki 8)

EliteTurk

Aileden
extraloob demiş ki:
Amon~ demiş ki:
yazete de okumuştum.

hem mod hem tospa kuzum yakıştı mı sana bu cümle, adam 36 yaşında ve adı ROBERTO CARLOS kazandığı paranın kaldırdığı kupanın haddi hesabı yok herifin 4 aylık parası ödenmediği gibi yedek kulubesine oturtuluyor hani futbolunu tartışalım diyeceğim de o kadar futbol bilgisi sende yoktur çenemi yormaya değmez bir daha cümle kurarken bir insanın geçmişine bakın lütfen bu kadar da alaya alamazsınız her beğenmediğiniz insanı.
Katılıyorum.. :curtain:

Yukarı Alt