robertocarlos30.jpg

Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü yıldızı Roberto Carlos, "Kariyerimin en iyi dönemine giriyorum" diyerek, Brezilya milli takımı teknik direktörü Dunga'ya mesaj yolladı.

Brezilya'da yayınlanan TV Globo'ya konuşan Roberto Carlos, kariyerinin en önemli bölümüne Fenerbahçe'de girdiğini söyledi. Brezilya milli takımına yeniden girmek istediğini dile getiren 34 yaşındaki ünlü sol bek, "Kariyerimin en iyi dönemine doğru gidiyorum. Zamanı geldiğinde Dunga'yı arayarak, fazla üstüne gitmeden, benim hakkındaki planlarını konuşacağım onunla. Bence oyuncunun kendisi inisyatif almalı" diye konuştu.

Brezilyalı futbolseverlerin, kendisini, özellikle de 2006 Dünya Kupası'ndaki performansı nedeniyle sert bir şekilde eleştirmelerine anlam veremediğini söyleyen Carlos, "Benim değerlendirilmem gereken tablo şöyle ki; bugüne kadar milli takımla 132 maça çıkmışım ve bunlardan yalnızca 16'sını kaybetmişiz. Bence taraftarlar benim hakkımda haksız, anlayışsız bir görüntü çizdiler" dedi.

2006 Dünya Kupası'nın ardından milli takım kariyerini noktalamasına karşın, bu kararını geri almaya hazırlandığının altını tekrar tekrar çizen Carlos, "Geri dönmek istiyorum, çünkü kendimi iyi hissediyorum. İlk 11'de olup olmamayı önemsemiyorum. Bunu elde etmek için çalışacağım. Başım dik ve mutlu bir şekilde geri dönerim" diye konuştu.

İddialı açıklamalarını sürdüren Roberto Carlos, 2010 Dünya Kupası'nda, 37 yaşındayken de oynayabilecek durumda olacağını söyleyerek, "Fiziksel olarak hazırım. Önemli olan da bu zaten" ifadesini kullandı.

Bu sürpriz açıklama, Fenerbahçe'yle 1 yılı opsiyonlu olmak üzere toplam 3 yıllık sözleşme imzalayan Brezilyalı yıldızın, sözkonusu 1 yıllık opsiyonu değerlendirebileceği şeklinde yorumlanabilir.

Ben olsam kadroya alırdım oynatıp oynatmamak konusu teknik direktore kalmış ama kesinlikle kadroda olmalı bi yarı final finalde çıkan rakibi her oyuncu kaldıramaz arjantin - brezilya olsa mesela bebelerle o maça çıakrsan arjantin madara eder valla

Yukarı Alt