Server
Flora
Takımı
Galatasaray
JetHomme demiş ki:
- Resim Silinmiş.​
Anneler Günü, anneleri anmak ve onurlandırmak amacıyla tüm dünyada farklı zamanlarda kutlanan özel gün.

Anna Jarvis'in kaybettiği kendi annesi için 1908 yılında başlattığı anma günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi. Zamanla başka ülkelere de yayıldı.

Annelere armağan edilen bu özel gün Türkiye'de 1955 yılından bu yana kutlanmaktadır. Türkiye'de Mayıs ayının 2. Pazar günü Anneler Günü olarak kutlanır. Bu evrensel günde, Dünyada milyonlarca anne, çocukları tarafından sevgi ve saygı ile anılır.
Anneler günü, anneleri onurlandıran bir tatil günüdür. Değişik günlerde ve dünyada değişik ülkelerde kutlanır. Bu günde anneler çeşitli hediyeler alır. Farklı ülkelerdeki insanlar yılın farklı günlerinde kutlar, çünkü gün rakamı farklıdır.

Anneler günü geleneği, Antik Yunanlı'ların Yunan mitolojisindeki pekçok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarıyla başlar. Antik Romalı'lar da ilkbahar festivallerini İsa'nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı..​

Şimdi Sizden İsteğim Bilgisayarınız başından kalkıp annenize sımsıkı sarılmanız. Ona O'nu ne kadar çok sevdiğinizi göstermenizi istiyorum. O'nlar için Hediye vs. önemli değil. O'nlara en büyük hediye bizleriz. Lütfen annelerimizin değerini bilelim.​

Çok güzel bir anneler günü oldu bütün cici annelerin ellerinden öpüyorum :muck: :kalp:

Son düzenleme:

Absence

Arçelikle pınar sütün reklamını çok seviyorum dinleyin zaten içiniz bi hoş oluyor kutlu olsun bilmiyorum forumda anne varmı ama

Avasin

Anneler gününe hayır diyorum..... Kendi yaptığı kusurları bir günde kapatmayı düşünen insanların 1 günlük yalancı günlerine hayır diyorum... Tek 1 gün Değil Bir ömür annelere YETMEZ...

TheNeasTa demiş ki:
Anneler gününe hayır diyorum..... Kendi yaptığı kusurları bir günde kapatmayı düşünen insanların 1 günlük yalancı günlerine hayır diyorum... Tek 1 gün Değil Bir ömür annelere YETMEZ...

Bu kadar değerli oldukları ve onları düşündüğümüzü göstermek için bu günü kutluyoruz zaten.

jethomme size danışmam gereken önemli bi konu var msajıma hemen cevap atarmısınız

Yukarı Alt