1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

][][][][>>>>Bursasporlular Fun CLub<<<<][][][][BursasporLu][

1. mel1h___

mel1h___ Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben Bir BURSASPORLU olarak Tüm BURSASPORLU Arkadaşlarımı Buraya BEkLiyorum..[/color] Rolling Eyes detectiveüyeleri bekliyorum..
    Üye Listesi
    SaGoPaKaJMeR
    Rap_KıNg
    crazy_bay
    danger16
    °o.OкαJℓMєяO.o°

BursasporumuzunN VataNIna SAhip Çıktığı An...Video izleyin TüylerinizZ.Diken diken olmassa Söylein..
    http://www.youtube.com/watch?v=ru5BtuUjguE

BÜYÜK BURSA TARAftarı..
    http://www.youtube.com/watch?v=rmz0WUJiAiA

Ve Buda İntikam GünNü BursaSPOR -bjk
    http://www.youtube.com/watch?v=Ent3Eq6g ... ed&search=
    İzleyin we BURSASPOR Taraftarının we Bursanın ne kadar Büyük oldunu Görün...

BURSASPOR Un TarİHÇESİ
    1 Haziran 1963 .. Bursa Futbol tarihinin en önemli kilometre taşı... Bursaspor resmen kuruldu.O yıla kadar 2 kez Türkiye Şampiyonu çıkaran Bursa Amatör futbolu bir bunalım içerisindeydi.Yeni hedefler belirlemek gerekti. 1959'da oluşturulan Türkiye 1.ligi, ülke için çok büyük heyecandı.Ardından 2.lig oluşturuldu. Köklü geçmişiyle Bursa da yer almalıydı buralarda. Dönemin unutlmaz Federasyon Başkanı Orhan Şeref Apak Bursa ile temasa geçti.Önceleri Merinos'un profesyonel yapılması planlanıyordu. Sarı lacivertli yöneticiler bunu uygun görmeyince diğer kulüpler devreye girdi.

Ekonomik güçlükler içindeki amatör kulüpler, öğretmen Mehmet Ertan ve milli futbol hakemiFahir Tezcan'ın önderliğinde birleşerek güçlü bir takım yaratmak için harekete geçtiler. Bu kararı dönemin valisi Fahrettin Akkutlu'da destekledi ve ilk toplantı vilayette yapıldı. O sezonu yenilgisiz tamamlayan şampiyon Akınspor temsilcisinin bulunmadığı toplantı, Acar İdman Yurdu, Çelikspor, İstiklal ve Pınarspor yöneticileri ile, Futbol federasyonu Başkanı Orhan Eşref Apak, Vali Fahrettin Akkutlu ve Bölge Müdürü Mehmet Göral'ın katılımıyla yapıldı. Kulüpler bu toplantıda birleşme yolunda kesin bir karar aldı. Akınspor'da sonradan bu kararı destekledi ve Bursaspor doğdu. Beş yıldızdan yeni bir güneş çıkmış ve bursa özlediği, layık olduğu ligde mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Kulüp renklerini Uludağ'ın beyazı ve ovanın yeşilinden aldı. Yeşil Beyazlı Bursaspor 1963-64 sezonundan itibaren 2.Türkiye Ligi Beyaz Grubunda mücadelesine başladı.

Güçlükler içinde kurulan ve banka teminatı için gereken parayı bulmakta bile zorlanan yeşil beyazlı kulübün kurucu üyeleri şu isimlerden oluştu; Mehmet Göral, Süreyya Öğünç, Recep Barışıcı, Can Gengörü, Cemal Dik, Faik Tinel, Tarık Sekban, Salih Kiracıbaşı, Hüseyin Canova, Ali Erdinç, Abdullah Uygur, Ertuğrul Yıldırır, Demir Akınöz, Erdoğan Akaltun, Feridun Evrenosoğlu, Hüseyin Kuşku, Fehmi Aktoptan, Hayri Terzioğlu, Hüseyin Saitoğlu, Hamdi Yalım, İsmail Buzcular, Lütfü Özmeriç, Nail Erok, Orhan Akkök, Muhtar Tucaltan, Mustafa Bulutlar, Necati Akgün, Osman Aktan, Selim Süter, Sabri Badır, Şükrü Orhanettin, Şevket Eygi, Şükrü Akmansoy...

Bursaspor Futbol Takımının ilk kadrosu ise şu isimlerden oluşuyordu;,Profesyonel Futbolcular
    Özhan Sarlık ( Demirspor ) ,Ahmet Konur ( Akınspor ) ,Erdoğan Öztoros ( bjk) ,Orhan Köseoğlu ( Çelikspor ) ,Mesut Şen ( Akınspor ) ,Fuat Bilik ( Acarspor ) ,Hayri Urgan (Acarspor ) ,Mustafa Güven ( Çelik ) ,Hüseyin Çokkat (Pınarspor ) ,İsmail Malcı ( Acarspor ) ,Mehmet Tütüneken ( Akınspor ),Amatör Futbolcular
    Cemil, Muharrem, İhsan, Halim, Günel, Bilgin, Nedim, Fahrettin , Hasan, Neşat, Abidin, Sinan

Teknik Heyet ise; Muhtar Tucaltan, Şükrü Orhanettin, Fethi Kesercioğlu, Hüseyin Saitoğlu, Recep Barışıcı

2. TanerUNER

TanerUNER   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İşsiz
    başlıgı ufak yapmıssın biraz daha buyult korkma kızmazlar Razz

3. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    228
    Ödül Puanları:
    63
    hayırlı olsun lakin söylendiği gibi uyarıları dikkate al biz müdahele etmeyelim ufalt pls.

4. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    TOLGA ARKDAŞ kızmazlar dedi ama Confused

5. danger16

danger16 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aslında ben galatasaraylıyım ama bende yarı bursasporlu sayılırım...17 senedir bursada oturupta,bursasporu tutmamak olmaz... :mrgreen:
    BURSASPOR

6. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse yok mu?

7. Morwena

Morwena Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Her iki takımıda Tebrik ederim dün geceki maç için Cool

8. fenasii

fenasii Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    futbolcuları bende tebrik ederim ama mactan sonraki hareketi hiç yakıstıramadım bursa taraftarına Evil or Very Mad

9. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BUrsa taraftarının bişey yaptığı yok Gs taraftarı olay çıkar mış...Gs taraftarı BURSAS taraftarına Haraket yapmış şöför hakimiyetini kaybetmiş kaza yapmış..Sonra BURSA taraftarı olayı duyunca Tabiki olayın olduğu yere gelmiş..+ Türkiyede en iyi TARAFTARLARIN arasında BURSA taraftarıda war.. SAygılar..

10. fenasii

fenasii Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    evet dün aksamki hareket gercekten cok saygındı otobüslere de tasları yunanistandan olympiakos taraftarı gelip atmıs Rolling Eyes

11. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tek BÜYÜk BURSASPOR... detective kahvekeyfi

12. cem_07

cem_07 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ANTALYASPOR ULan

13. Tengrİ

Tengrİ   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bensiz olurmu:D
    BuRSaSPoR

14. Zardock

Zardock   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bırakın su denyoları ya bu sene küme düşmessek iyi

15. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadşım Madem BUrsasporlu diilsin neden yazıyosun...Küme düşsek nolur düşmesek nolur ben Ölene KAdar BURSASPOR luyum..

16. Zardock

Zardock   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bursasporluyum da sölemeye utanıyom :mrgreen:

17. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan Bursaspor luluğumdan utandım senin gibi Traftar Lazım deil Bursaya we Bursaspor a.

18. Zardock

Zardock   nowayout rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cok da s... bana ne yararı var bursasporun macına cok gittim sesım kısıldı baska bı sey gecmedı elıme mac bıttımı sinir sahıbı oluyosun zaten sen aynı kafa devam et bazı arkadaslar taraftar için bazı seyler söylemıs bursa taraftarı kendınden cok sözettırıyor neden dersen adamın hayatında bır amac yok kendını bursaspora adamıs iki lafından biri küfür vurdugu kırdıgı ile övünen bos adamlar eskılerden olanlar yavas yavas koparıyo kendını ama eskılerden daha kopukları gelıyor gördüğüm kadarıyla bu da bursanın göç sonucu ne hale geldıgını gösterıyo işte ipsiz sapsız bir sürü genc

19. cem_07

cem_07 Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

szin gbiLer oLdukça bu üLkede 3 ezikLer $ampiyon oLur AnadoLu KlüpLeri istediği yerLere geLemez

anti İSTANBUL

20. mel1h___

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sen o zaman Bursaspor a yaklasma arkadaşım senin gibi insanlar harbbiden lazım deil yürü git 3 büyükleri Tut artis arrtis dolas sen ipsiz sapsız dolasma ben gs liyim fb liyim bjk liyim de başın yukarda gezsin...Senin gibi Bursaspor ludan hayır gelmez:.