1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Bursaspor hükmen mağlup

1. TurKKillS

TurKKillS Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çevre Mühendisliği.
    Bursaspor-Beşiktaş maçının iptal edilmesinin ardından gözler PFDK'ya çevrildi. Bursaspor hükmen mağlup sayılacak.

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçı, yeşil-beyazlı taraftarların karşılaşma öncesi çıkardığı olaylar nedeniyle iptal edildi. Müsabaka talimatı uyarınca kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu olduğu için karşılaşma tekrar oynanmayacak ve maçla iligli son kararı PFDK verecek. Mücadelenin tatil edilmesine neden olan taraf yeşil-beyazlı taraftarlar olduğu için karşılaşma Beşiktaş lehine 3-0 olarak tescil edilecek.

İşte TFF Futbol Müsabaka Talimatı'ndaki karşılaşmanın iptal edilmesini öngören o madde:

Madde 17, 2. Fıkra

TFF Yönetim Kurulu, tedbir niteliğinde olmak üzere, müsabaka güvenliğinin yerel idareler tarafından sağlanamadığına, sağlanamayacağına veta seyirciler tarafından bozulduğuna kannat getirdiği illerde müsabakaları oynatmamaya ve bu illerde oynanması gereken müsabakaların bir kısmını veya tamamını başka bir ilde oynamaya yetkilidir.

2. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    bence başka yerde oynanması lazım maçın.

3. SameyanZeva

SameyanZeva Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    başka yerde oynanması lazım bencede. kocaeli uygun :dance:

4. _By_DaDaSsS_

_By_DaDaSsS_ Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    İyi oldu iyi hemde ne iyi oldu hem futbolcularımız yorulmadı. İnsan gibi mac seyretmeyi öğrenemeyen halka futbol fazla lüks.

5. GNR

GNR Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hahahaha saçmalığa bakın ya taraftar saha dısında olay cıkartıyor sucu sahadaki takıma kesiliyor amk boyle federasyonun bunlara işte mustahak ark. olay cıkartmıycan direk oldurecen boylelerini sonra dogru karar almayı ogrenecekler herşey yoluna girecek TFF gene istan kulublerinin kopekligini yapmaya dvm ediyor

6. _By_DaDaSsS_

_By_DaDaSsS_ Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Sen hiç birşey bilmiyosun galiba ordakiler taraftar değil teröristtir terörist, polise taş, molotof, atanlar ne zamandan beri taraftar ?

7. SeljukEmpire

SeljukEmpire Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yukarıdakilerde suç var. Almayacaksın arkadaş. Heleki böyle bir olayın olacağı maça. Gelmesin bjkliler. Geleceklerine çok sevnmiştik ama gelemediler olmadi:

8. SameyanZeva

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    öyle diyorsunda biber gazı etkisi sahaya kadar gelmiş ve senin o takım dediğin taraftar öyle olursa stada nasıl girecek. stada girdi diyelim boş durur mu taraftar atmadığı kalmayacak sahaya. oynansa ne oynanmasa ne. hele birde beşiktaş yenerse sıkıntı daha da büyüyecek

9. SeljukEmpire

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gereksiz bir tartışmaya girdiğinizin bilmem farkındamısınız ? Beklenenler oldu, sonucu bekliyoruz. Daha fazla uzatmayınız.

10. SameyanZeva

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Bence de öyle tabi ki, bu arada siz moderatör olarak daha objektif olmak zorunda değil misiniz? Böyle sanki saygısızlık oluyormuş gibi hissettim.

11. GNR

GNR Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim eleştirdigim zaten onların taraftar olup olmadıgı degil zaten boyle olaylar cıkınca aklıma ilk dtp araya insan sokup olayları kışkırtıgı oldu ndn çünkü tam onların istedigi ortam kıvılcım çak orman yansın misali
    TFF dedigim aklı sıra futbolu yoneyttenlerin verdigi ceza sacma o zmn ilk mac 4 bursalı bıcaklandı ndn biz galip sayılmadık çifta standartın daniskası olaylar donuyor dedigim gibi ben taraftarı eleştirmiyorum burda ark dedigi gibi beklenenler oldu bjk taraftarı gelse daha beteri olacaktı eminim olum bile olablirdi ancak verilen ceza ilede olayın alakası yok

12. SameyanZeva

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    ben tff ve futbolun başındaki kimseyi beğenen bir insan değilim ama onların ne düşündüğünü az çok biliyorum. onlar maçı engelleyici buldu olayları. ama istanbulda 4 kişi bıçaklanmıi 20 kişi ölmüş bu emniyetlik olay maçı etkilemez. sanırım bu

13. SeljukEmpire

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    @akaanokcuoglu Tarafsız ve objektif bir şekilde baktığımın farkında değilsiniz. Farkettinizmi bilmem tartışmaya girmiyorum.

14. volkanka

volkanka Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    University Students...
    Benim olaylar hakkında bir fikrim yok ama bu maçın ertelenmesi dışında söyleyeceklerim var.
    Bence burada suçlu olan taraf Bursa valiliğidir. Beşiktaş taraftarına izin vermeseydi böyle şeyler olmayacaktı.
    Gereksiz yere ortamın gerilmesine zemin hazırlandı. ortada en büyük suçlu validir. ama vali izin verdi diye de olayların çıkmaması lazımdı. Bu iki takımında bence ayıbıdır...

15. GNR

GNR Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nihayi karar 12 mayısta açıklanacakmıs maglup oldugumz kesin degil

16. GOKHANCAN

GOKHANCAN Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    çıkıp maçı mı oynacaksın

17. Galliport

Galliport Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    PC Donanım
    Bu nasıl taraftarlıktır nasıl maç izleme kültürüdür anlamış değilim.Her maç ayrı bir olay,karşı takım taraftarını dövsen ne kazanacaksın çevreye zarar verince ne kazanacaksın? sadece kendi takımına daha çok zarar verirsin al işte büyük bir ihtimal takım hükmen malup edilecek sevinmelerimi lazım şimdi? Git sahaya maçını izle evine git sanki kulüp bunlara maaş bağlamış böyle olaylar yaratın diye. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN diyorum.

18. TurKKillS

TurKKillS Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çevre Mühendisliği.
    Arkadaşım Beşiktaş tarafarı İstanbul'da Bursa tarafarını bıçakladı o bıçaklanan sen olsan ne yaparsın, ben yaptıkları doğru demiyorum ama Valilik en başta Beşiktaşlıları maça çağırmasıyla hata yaptı, yoksa 7 senedir gelmeyen taraftar bi ani kararla gelmesi saçma değil mi ? Bursa'nın küme düşürüldüğü yıl başlayan bir gerginlik var bu sadece bu sene değil her yıl için geçerli Beşiktaş Bursa'ya gelirse böyle olarlar yaşanır, yaşanacaktırda.O zaman sen Valilik olarak stada taraftar almayacaksın,en azından Beşiktaşlıları..

Neyse karar açıklanınca göreceğiz sonuçlarınını..

19. Galliport

Galliport Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    PC Donanım
    Dediklerim futbolu oyun olarak değilde savaş meydanı olarak gören kimseler içindir.