Merhaba arkadaşlar; Ben Konya Fen Lisesi 2.sınıfa geçtim bu sene ama okula alışamadım tek kelimeyle rezalet bir okul.. Tek sosyal aktivitesi birlikte ders çalışmak olan bir cehennem desem yeridir. Ben bu okuldan ayrılmak istiyorum ama Koyada daha iyi bir altrnatif yok. MFL ise tamamen yobazların oyuncağı haline gelmiş bir okul. İngilizce hocası derste Kuran okuyor ve boş bırakıyor -.-" Ben yabancı dile çok önem veren biriyim ki İngilizce bitrer bitmez 2. yabancı dil olarak Rusça öğrenmek istiyorum. Ama bu okulda bu mümkün değil.. Hocalar daha çok özel dersleri düşünüyor. Kısacası okuldan iğreniyorum. Bursa Anadolu Lisesi'ne çok iyi diyorlar bende Bursa'ya sıcak bakıyorum ama bir sorunum var. Gidersem yatılı kalacağım ve ben aileme çok bağlıyım. El bebek gül bebek yetişince böyle oluyor :/ Sİzce Bursa'ya gitsem alışır mıyım? Bursa nasıldır? Bursa Anadolu Lisesi nasıldır biraz bilgilendirir misinizi ?
OKS Sonucum:
TM:491 Puan
MF:489 Puan

Bursa.
Yazmayı unuttum alışırsın.İlk zamanlar sor gelir biraz tahminimcebu arada helal Oks'de o puanı yapmak kolay değil.

Prada

Bursa güzeldir. Varoşu çok varoş elite kesim fazlasıyla elittir. Çekirge heykel buraları mekanın yaparsan çokta güzel bir gençlik yaşarsın 8)

Bursa.Ben biraz anlatayım.
Bursa iyidir hoştur mekanları,ortamı gayet güzeldir fazla canını sıkacak şeyler olmaz yani insanları gayet cana yakındır her yerde olduğu gibi buradada doğu kesimden insanlar var ancak diğer il illere göre daha az.
Prada'nın dediği gibi bu arada ben çekirgede oturuyorum,heykel,çekirge,sönmez o taraflar gayet hoş yerler ne ararsan var trafik gayet güzel,akıcı yani Bursa senin canını sıkmaz..
Bir sorun olursa 1 ö.m uzağındayım.

Furina demiş ki:
Infinity demiş ki:
gel hacım sen bursaya yamacıma yamacıma :lol:
Bro bu Bırsa Anadolu Lisesi nasıldır bilgin var mı ? 491 Puan yeter mi ? ^^
hacım bursa anadolu lisesi derken şimdi bissürü ilçe var ve bissürü anadolu lisesi var.

GEMLİK
GÜRSÜ
İNEGÖL
İZNİK
KARACABEY
MUDANYA
M.K.PAŞA
NİLÜFER
ORHANELİ
ORHANGAZİ
OSMANGAZİ
YENİŞEHİR
YILDIRIM

ve bu ilçelerdede 1 tane anadolu lisesi yok bazılarında 3-5 tane var bazılarında 1 tane var.

_Alone_ demiş ki:
Furina demiş ki:
Infinity demiş ki:
gel hacım sen bursaya yamacıma yamacıma :lol:
Bro bu Bırsa Anadolu Lisesi nasıldır bilgin var mı ? 491 Puan yeter mi ? ^^
Fazla bile,bu puan ile bursadaki yarıdan fazla anadolu lisesine rahat rahat girersin. :D
evet mesela geçen sene en yüksek puanı BURSA/YILDIRIM Ulabatli Hasan Anadolu Lisesi istemiş taban olarak 448.206

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
yatılı okumayın bence lisede, ünivde zati şehir dışına çıkacaksınız asıl patlamayı orada yaparsınız lise zor ve acı hatıralarla biter yoksa, ailenizin yanında en iyi okula gitmeye çalışın derim ben.

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Bence yatılı okumak daha iyi çünkü yatılı okuyan öğrenci üniverstede tek kalınca bocalamaz, sosyal çevresi geniş olur, kendi başının çaresine bakar, kardeşlikten bir kavgaya 40 kişi gitmeye, açlıktan gecenin bir yarısı her türlü cezayı göze alıp yemekhanenin kapılarını kırıp yemek çalmaya kadar herşeyi öğrenir.

Bunlar yetmezmiş gibi boş boş okula gidip gelmez yatakhanelerde konuşulan 3 konu vardır; spor, siyaset, sex. Bunun için ot gibi yetişen gençlikten farklı olarak siyaset hakkında okumaya başlar.

Tabi bunların hiçbirini yapamayan aşırı inek androit tipler vardır fakat bazı yatakhaneler vardır ki en garip insanı bile değişir. İşte Kabataş böyle bir yerdir. Kabataş yatakhanesinin nasıl olduğunu anlamak için Hababam Sınıfını izleyin çünkü Kabataş'ta geçmiş olaylar anlatılmaktadır. Rıfat Ilgaz oğlu Aydın Ilgaz'ın anlattıklarından ilham alarak yazmıştır.

Zaten yüzlerce ünlü mezunumuz var onları hiç saymıyorum. Boğazın en nadide yerinde Ortaköy Camiinin, Feriya lokantasının, Çırağan Sarayının komşusu olduğunu, binasının da bir saray olduğunu ve zamanında Abdülaziz'in katledildiğini saymıyorum.

Ayrıntılı bilgi için
http://www.kabataserkeklisesi.net/

Bursa Anadolu Lisesi yani namı diğer BAL...(: Bursa'nın en yüksek seviyeli anadolu lisesi ve Türkiye'de 13. sırada yer alır kendileri...Zübeyde Hanım Caddesi üzerinde yer alır terör olayları yaşanan Cumhuriyet Lisesi'nin bitişiğidir.Lakin emniyet oralarda yaşanan olaylar yüzünden son yıllarda çok fazla sivil polis dikmiştir okulun çevresine.Gayet zeki ve sosyal öğrencilerin gittiği bir okuldur.Geniş faaliyetleri vardır.Fakat yatılı okumak istiyorsan bir yurtta kalmak durumundasın çünkü Bursa Anadolu'nun yatakhane tarzı bir şeyi yok.Seneye gelirsen beni de görebilirsin okulda. (:

Ps:Dışarıdan alım yapıldığını düşünmüyorum fakat senin puanın yüksek belli de olmaz. :roll:

Macrocheck demiş ki:
Yatakhanede kalmayı göze aldıktan sonra hiç bursaya gitme bari Kabataş'a gel :wink1:
Mustafa yanına gelsem mi diye düşünüyorum...Çok fazla seçenek var kafayı yemek üzereyim :? Şu an okuduğum Özel İnal Ertekin Okulları'nda 4 senelik 100% burs veriyorlar.Çok kaliteli ve sevdiğim hocalar var.Bunun yanında puanım Bursa Anadolu Lisesi ve Kabataş'a da yetiyor.Ne yapacağımı bilmiyorum.Zor bir tercih dönemi bekliyor beni :starving:

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Özel okulu geç bence sürekli burjuvanın çocukları ile okursun. Yukarda yazdıklarım senin için de geçerli hepsini geçtim CV'ne Kabataş Erkek Lisesi'den mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesinde okudum yazmak var bir de Bursa Anadolu Lisesi'nden mezunum yazmak var. Kabataş'ın kendisi zaten başlı başına bir kültür

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Gel ankaraya yatılı okumak istiyosan tabiki gazi anadolu,atatürk anadolu olmadı ankara fen ama puan tutarmı bilmem ha illa bursamı konyamı dersen bursaya git imkanları daha fazladır

Yukarı Alt