akherons demiş ki:
RoqA demiş ki:
akherons demiş ki:
İyi bakalım dolaşsın herkes oyum buyum diye. bu tür şeylere ayıracağınız boş beleş düşünceleri ilime, bilime ayırsaydınız bu konumda olmazdık kanımca.
Bunları boş düşünce olarak görüyorsan bence bu senin eksikliğin. Şunu da söyleyeyim, İzmir' in en saygın liselerinden birinde fizik proje takımındayım. Hani bu boş düşünceler yüzünden bilimle ilgilenemiyoruz ya...
sen ilgileniyorsun, peki ya diğerleri? kahvehanede atatürkçü'lük , milliyetçilik yapmak kolay. ülke kurtarmak kolay. Japonya'ya hastayım adamlar sadece özel günlerde anıyor eski liderlerini. Devrimci,ülkücü,kemalist gibisinden şeylerde yok onlarda. Bak nasılda gelişiyorlar
Toplumu bilinçlendirmek hepimizin görevi, şunu da anlayamadım; tarihi umursamayınca mı gelişiyor ülke ? Yani Japonya bu sayede mi gelişti ?

Polovets demiş ki:
akherons demiş ki:
İyi bakalım dolaşsın herkes oyum buyum diye. bu tür şeylere ayıracağınız boş beleş düşünceleri ilime, bilime ayırsaydınız bu konumda olmazdık kanımca.
Peki sen hangi konumdasın bize onu söyle o zaman? bu söylemlerin sende bir fayda yarattımı?
bu söylemlerimi sizin gibi gençleri görünce yapıyorum. yani günümün ve hayatımın büyük bölümünde bu tür şeyleri düşünmüyorum ben. sonuçta bana faydası yok değil mi? aynı şeyi sizin içinde anlamanızı çok isterim. anlayın artık size faydası yok bu tür şeylerin. lafla atatürkçülük , milliyetçilik olmuyor siz kendinizi geliştirmeye bakın geliştirdikten sonra dünya tarihimizi, liderlerimizi tanır zaten. anlatabiliyor muyum?

@RoqA

Tarihi bizim kadar umursamıyorlar. İleriye dönük bakıyorlar, hep gelişmeye açıklar. Tarihlerini fazla incelemiyorlar..

Yani biz tarihimizi çok fazla sorguluyoruz öyle mi ? Madem öyle bu videodakiler ve daha niceleri neden öyle ? Tarihi incelememenin toplumun gelişmesine katkı sağlayacağını asla düşünmüyorum.

EmmaW

şimdi okudum konudaki mesajlarıda,
tarihi bilmek zorunda değil falan denmiş atatürk tarih mi? geçmişte kalan birisi mi? ve onun ilkeleri tarih konusu mu sadece?

akherons demiş ki:
Polovets demiş ki:
akherons demiş ki:
Peki sen hangi konumdasın bize onu söyle o zaman? bu söylemlerin sende bir fayda yarattımı?
bu söylemlerimi sizin gibi gençleri görünce yapıyorum. yani günümün ve hayatımın büyük bölümünde bu tür şeyleri düşünmüyorum ben. sonuçta bana faydası yok değil mi? aynı şeyi sizin içinde anlamanızı çok isterim. anlayın artık size faydası yok bu tür şeylerin. lafla atatürkçülük , milliyetçilik olmuyor siz kendinizi geliştirmeye bakın geliştirdikten sonra dünya tarihimizi, liderlerimizi tanır zaten. anlatabiliyor muyum?
Türk milleti gücünü geçmişinden alır,temel ne kadar sağlamsa o kadar güzel ve sağlam bir yapı ortaya çıkar.Arada böyle çatlaklıklar olabilir ama maharet onları kapatabilmektedir.

@EmmaW.

Atatürk tarih değil ama hayatımızda sürekli neden bu kadar yere sahip olduğunu anlamıyorum. Geriye değil ileriye yönelik düşünmemiz gerekiyor ülke olarak. Sen hiç birşey yapmadıktan sonra hâlâ daha "iyi uykular türkiyem" diyebiliyorsan başkalarına laf yapma hakkınada sahip değilsin. Kimin tarihi bilip bilmemesi önemli değil. Bu tür boş şeyleri oturup tartışacağımıza gelişime, verimli olmaya çalışsak daha iyi olur.

tartışma bitmiştir benim açımdan, kime ne söylersen söyle fayda etmiyor, diyorum ya reklamı seven bir toplumuz.
sağlıcakla..

EmmaW

@ak
benim demeye çalıştığım hayatın boyunca otur 6 ilkeyi tekrar et değil zaten bu 6 ilkeyi kafana kazıyarak bunlarla birlikte geleceğe bakmak.
benim açımdanda bitsin ozaman tartışma

akherons demiş ki:
@EmmaW.

Atatürk tarih değil ama hayatımızda sürekli neden bu kadar yere sahip olduğunu anlamıyorum. Geriye değil ileriye yönelik düşünmemiz gerekiyor ülke olarak. Sen hiç birşey yapmadıktan sonra hâlâ daha "iyi uykular türkiyem" diyebiliyorsan başkalarına laf yapma hakkınada sahip değilsin. Kimin tarihi bilip bilmemesi önemli değil. Bu tür boş şeyleri oturup tartışacağımıza gelişime, verimli olmaya çalışsak daha iyi olur.

tartışma bitmiştir benim açımdan, kime ne söylersen söyle fayda etmiyor, diyorum ya reklamı seven bir toplumuz.
sağlıcakla..
Neden bu kadar büyük yere sahip olduğunu anlamıyorum mu ? Şu an onun geliştirdiği dili konuşuyor , onun dehasıyla kazandığımız topraklar üzerinde yaşıyorsun ...

Allah'ını seven üzerime toprak atsın. summer4:

MelancholyMan demiş ki:
akherons demiş ki:
@EmmaW.

sağlıcakla..
Neden bu kadar büyük yere sahip olduğunu anlamıyorum mu ? Şu an onun geliştirdiği dili konuşuyor , onun dehasıyla kazandığımız topraklar üzerinde yaşıyorsun ...

Allah'ını seven üzerime toprak atsın. summer4:
Ben saygı duymuyorum demedim, her seferinde ona minnetimizi dile getirince ne oluyor anlamadım ? Bu tür şeyleri dile getirmek yerine onun yaptığı şeylerin benzerini yapmaya çalışsak ne iyi olur değil mi? Bilim ve ilimde gelişsek mesela , dünya tanısa bizi. Devrimcilik, atatürkçü'lük , ülkücülük vb. gibi boş şeylere kendimizi mensup edip dolaşmasak orda burda. Gelişsek ve verimli olsak nasıl olur?

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
@akherons
Sana ATA'mın bir sözü ile tek bir şey belirtip sonra çekileceğim kenara.
"Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez."
Artık ne alırsan burdan. İyi forumlar.

Wax Whine demiş ki:
@akherons
Sana ATA'mın bir sözü ile tek bir şey belirtip sonra çekileceğim kenara.
"Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez."
Artık ne alırsan burdan. İyi forumlar.
Tarihi öğrenmek farklı, öğrendiklerimizi sürekli dile getirerek reklam yapmak farklıdır der geçerim.

Ben de çekiliyorum kenera daha fazla söze hacet yok.

Bütün yorumları tek tek okudum özellikle akherons seninkileri.Atatürkçüyüm hemde en önde gidenlerindenim!Muğla Atatürkçüler birliğinin yönetim kadrosundayım!Senin gibi ne olduduğu belirsiz kendini bişey sanan insanların reklam dediği gibi sağ kolumda Atatürk dövmesi sol omzumda Türk bayrağı dövmesi ve sol göğsünün üstünde Atatürk portresi olan bi insanım!Japonları örnek göstermek istiyosan daha derinlemesine araştır.
akherons demiş ki:
sen ilgileniyorsun, peki ya diğerleri? kahvehanede atatürkçü'lük , milliyetçilik yapmak kolay. ülke kurtarmak kolay. Japonya'ya hastayım adamlar sadece özel günlerde anıyor eski liderlerini. Devrimci,ülkücü,kemalist gibisinden şeylerde yok onlarda. Bak nasılda gelişiyorlar
Buda üstteki yorumuna cevabımdır
Dönemin Başbakanı Merhum Turgut Özal zamanında gerçekleşmiş bir olay şöyle anlatılır: Japon eğitim uzmanları gelmiş ve ülkemizin eğitim sistemini incelemiş, Sn. Özal'ın bürokratlarının da hazır bulunduğu bir ortamda raporlarını sunmuş ve sonuç olarak şunu söylemişlerdi:

“Sizin eğitim sisteminizde milli ruh yok!”

Turgut Özal'ın “Nasıl?” sorusu üzerine şunu anlatmışlardı:

“Biz Japonya'da okula başlayacak çocuklarımıza milli ruh şoklaması yaparız. Onları önce toplu halde hızlı trenlere bindirir, dev fabrikalarımızı, teknoloji merkezlerimizi gezdirir ülkemizin gücünü gösteririz. Sonra da bu yavrularımızı alır Hiroşima ve Nagazagi'ye götürür, orada atom bombası atılan ve yıllardır ot dahi bitmeyen alanları gösterir deriz ki:

Eğer siz çalışmaz, bilinçlenmez ve az önce gördüğünüz teknolojiye sahip olmak için çalışmazsanız sonunuz böyle olur.”

Bizim bürokratlardan biri atılır:
“Ama bizim Hiroşima'mız yok ki!”

Japon uzmanın cevabı tokat gibidir:
“Sizin Çanakkale'niz on Hiroşima eder!”
Kafanızı ağrıttığım için özür dilerim ama böyle şeylerde dayanamıyorum.

Yukarı Alt