lnTerpoL

Bilgiliyim
Bugün Son Gününüz OLSA Ne Yapardınız

Not: Bu yazı 30 kişiden alınan cevaplar üzerine yazılmıştır.

Birkaç gün önce muhabbet esnasında aklıma takılan bir soru cümlesi, diğer insanlara bu soruyu sormamla değişik bir boyut kazandı.

Soru şu: “Bugün son gününüz olsaydı yani sadece 24 saatiniz olsaydı ne yapardınız?” (Yaşamındaki hiç bir koşulu değiştirmeden)

Cevaplar irdelendiğinde ortaya şöyle bir manzara çıkıyor:

Sevdiklerine sevdiğini söylemek: %20

Dinle ilgilenmek: %5

Alkol almak: %10

İntihar Etmek: %5

Sevdikleriyle Vakit Geçirmek: %27,5

Tek başına olmak: %25

Her şeyi itiraf etmek: %2,5

Hiçbir şey yapmadan beklemek: % 5

18 ila 25 yaşındaki 30 kişinin cevapları gösterdi ki, son günü olduğu varsayıldığında yapacağını söylediğiniz şeyler ruh halinizi ve/veya kişiliğinizi ele veriyor…

Nasıl mı? Hep beraber irdeleyelim…

Genelde insanlar son zamanlarını sevdikleriyle bir şeyler yapmak ya da onlara sevdiklerini söylemeyi tercih ediyor. Bu kesim daha çok çevresindeki insanlara önem veren ve onlarsız olamayan insanlardan oluştuğunu söyleyebilirim. Yalnız olmayı seçenlerde daha içine kapanık ya da çevresine güvenmeyen insanlar olabilir. Beklememeyi seçenler sabırsız, hiçbir şey yapmadan beklemeyi seçenler ise mazoşist olabilir. Olabilir de olabilir kısacası…

Klasik “son gününüzmüş gibi yaşayın” geyiklerine girmeyeceğim ama düşünün ya siz ne yapardınız ve sonra bir kere daha düşünün yapmayı tercih ettiğiniz şeyler sizi yansıtmıyor mu aslında?

Alıntıdır.

gider kıl oldugum 2-3 kişiyi öldürürdüm,zaten ateistim ben yokolacam onlarda olsun.

Mafyadan 30 Yıl vadelı para alır her 10 dakıkada bir başka bayanla yerdim. En son Bu hayatı mahvettıgını dusundugum kısılere uzerıme bomba baglar zıyaret ederdım :twisted: Madem Ölücez bi işe yarardım :cry:

A

Anonymous

Guest
yanlız bir ewde tek başıma pencere kenarına oturur yada balkona içebildiğim kadar yavaş sigara içerek o anın gelmesini beklerdim

o gün bugün müydü deyip normal hayatıma devam ederdim.
son gün gibi bir takıntım olmadığı için :)

Yukarı Alt