StarkDrache

Bilgiliyim
Rusya meydanı ABD'ye bırakmaya niyetli değil. Rusya'dan İran'a giden isimler ABD yönetimini çok kızdıracak.
İran'ın Buşehr nükleer santralini inşa eden Rus şirketinin yöneticileri İran'a geldi. Leonid Rezinkov başkanlığındaki Rus heyetinin, İranlı muhataplarıyla söz konusu santralin bitirilmesi konularını görüşmesi bekleniyor.

Yüzde 94,3'ü biten santralin yıl sonuna kadar hizmete açılmasının planlandığı belirtilirken, görüşmelerin iki gün süreceği ifade edildi.

Rusya'nın Tahran Büyükelçisi Alexander Sadovnikov, geçen haftaki açıklamasında, "Rusya, Buşehr'deki nükleer santrali mümkün olan en kısa sürede bitirmeye kararlı" demişti.

YIL SONUNA KADAR BİTER

Sadovnikov, "Batılı ülkelerin İran'a uyguladığı ambargolar nedeniyle söz konusu santralin tamamlanmasının uzun sürdüğünü" söylemişti.

Rusya, Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (UAEK) denetiminde gecikmeli olarak Aralık 2007'de 82 ton nükleer yakıtı Buşehr'deki santralde kullanılmak üzere İran'a teslim etmişti.

Rusya'nın yardımıyla ilk nükleer santralini bitirmek için gün sayan İran, yeni nükleer santrallerin yapımı için 6 yerli firmaya teklif ve görev vermişti.

AA

Ben demiştim yaw doğu ittifağı kurulacak diye (İran-Rusya-(Cin)) Yavaş yavaş amerikayı asya topraklarından geri püskürtmenin vakti geldi. İsrail zaten korkuyor. İran füzelerine bir kaç yüz KM ötede. Üzerlerinde büyük bir baskı var. Hadi hayırlısı, yakın zamanda neler olup biticek izliyelim.

StarkDrache

Bilgiliyim
Titus Pullo demiş ki:
Ben demiştim yaw doğu ittifağı kurulacak diye (İran-Rusya-(Cin)) Yavaş yavaş amerikayı asya topraklarından geri püskürtmenin vakti geldi. İsrail zaten korkuyor. İran füzelerine bir kaç yüz KM ötede. Üzerlerinde büyük bir baskı var. Hadi hayırlısı, yakın zamanda neler olup biticek izliyelim.
Bende İzlemekten Çok Cepheye Çağrılıcaz Hissi Var :think:

StarkDrache demiş ki:
Titus Pullo demiş ki:
Sence hangisi Doğu or Batı? Bir söz vardır kötü karar, kararsızlıkdan iyidir... Biz kararsız olan taraf olacak gibi geliyor... Şimdilik manzara bu.

StarkDrache

Bilgiliyim
Titus Pullo demiş ki:
StarkDrache demiş ki:
Titus Pullo demiş ki:
Sence hangisi Doğu or Batı? Bir söz vardır kötü karar, kararsızlıkdan iyidir... Biz kararsız olan taraf olacak gibi geliyor... Şimdilik manzara bu.
Türkler Dünyada Devleti Olan En Eski Irklardan Ama Tarafsız Kalmayı Öğrenemiyorki Kardeşim. Savaşa Düğüne Gider Gibi Gidiliyor :curtain: Mutlaka Bir Şekilde Savaşa Dahil Oluyor.
Zaten Şu Anki Türkiyenin Konumuda Savaşa Dahil Olmaya Açık Bir Konu Ama İnşallah Senin Dediğin Gibi Kararsız Değil Tarafsız Kalıcaz :think:

Titus Pullo demiş ki:
gncosmnli demiş ki:
Kararsız kalmak en kötü karardır.
Biraz devrik anlatım oldu ama benimde söylemeye çalıştığım bu :P
Evt daha dikkatli okuyunca fark ettim. İlk önce fark etmemiştim. Benim yazdığım sanki senin mesajından cımbız ile o kelimeyi çıkartarak (ç)alıntı gibi olmuş, herneyse ikimizinde anlatmak istediği şey aynı Türkiye kendisine bir taraf seçmek zorunda. ama bana öyle geliyorki yine arada kalıp en çok zararı biz göreceğiz . İnşallah yanılıyorumdur.

Titus Pullo demiş ki:
StarkDrache demiş ki:
Titus Pullo demiş ki:
Sence hangisi Doğu "or" Batı? Bir söz vardır kötü karar, kararsızlıkdan iyidir... Biz kararsız olan taraf olacak gibi geliyor... Şimdilik manzara bu.
sen çoktan batıyı kabüllenmişsin :wink1:

Rusya stratejik konumundan dolayı türkiyeye saldıracak.Amerikaya üslerimizi açıcaz. savaş türkiyenin içinde olacak.

Yukarı Alt