1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Bu Yıl İçerisinde Yeniden Performans Lideri Olacağız

1. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

AMD'nin çift grafik işlemcili Radeon HD 4870 X2 modelini duyurması ile yaklaşık iki yıldır oturduğu liderlik koltuğunu rakibine kaptıran Nvidia cephesinden dikkat çekici açıklamalar gelmeye devam ediyor. Tek bir baskılı devre üzerine dizilmiş olsa da 4870 X2'nin çift grafik işlem birimine sahip olduğunu ve bu açıdan bakıldığında karşılaştırmaların toplam maliyeti aynı seviyede olan GeForce GTX 260 SLI ile yapılmasının daha sağlıklı olacağını vurgulayan Nvidia ayrıca çift grafik işlemcili kartlarda ölçeklendirme sorunu olduğunu öte yandan son derece önemli olan güç tüketimi noktasında da iki adet GeForce GTX 260'ın Radeon HD 4870 X2'e göre daha başarılı olduğunu belirtiyor. Yapılan açıklamalara bakılırsa Nvidia da 55nm üretim sürecine geçiş ile birlikte çift grafik işlemcili bir model hazırlayarak rakibi ATi'den performans liderliğini almayı planlıyor fakat bu konuda henüz net bir bilgi bulunmuyor. İfade edilenlere göre, Nvidia GeForce GTX 260'ın çift gpu'lu (55nm) varyasyonunu hazırlayabilir. Tüm bunlara ek olarak Nvidia'nın GeForce serisinden sorumlu teknik pazarlama yöneticisi Nick Stam yaptığı açıklamasında Crossfire teknolojisinin pek çok sorunla geldiğini buna karşın kendi çoklu gpu teknolojilerinin (SLI) benzer oranda soruna sahip olmadığını ve daha gelişmiş olduğunu iddia ediyor.

2. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  3. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Resmi açıklama bekliyordum geldi sonunda bu haber için sevindim. Nvidia'nın daha öncede bu 4870 x2 nin piyasaya sürülmeden önce ki zamanlar bir açıklama yapmıştı yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz diye. Yakın zamanda bitirileceği konuşuluyor. Şu anda çoğu firma 4870' çok büyük yatırımlar yaptı, extra akipman, soğutma vs.. gibi. Hepsi yalan olucak. Nvidia piyasaları alt üst edicek bakın görün...

4. drotalion

drotalion Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    e yapmak zorunda.

Kapitalizm in güzel yanı bu: 2 firma birbiri ile rekabetin kralını yapar, kazanan müşteriler olur ^^

5. Leo Kenzo

Leo Kenzo Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ndvidia yeni SLI teknolojileri konusunda araştırma yapmaya devam ediyor. Duyumlarıma göre yeni nesil SLI teknolojilerinde ek yonga üzerinde çalışıyorlar.(Yani yeni yonga çıkarmakdan ziyade ilave yonga ile çalıştırma prensibini benimsemiş gibi görünüyor)

6. StarkDrache

StarkDrache Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen Öyle Olur. :headbang: :P

7. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Yeni yonga seti çıkaracağını düşünüyorum...

8. Leo Kenzo

Leo Kenzo Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Umarım öyle olur. Yarışta bir adım öne geçmek adına sürekli anlatmış olduğum tekniği uyguluyor. Bu kez öyle yapmazsa ortalık iyice kızışacak...