Xperyon

Bilgiliyim
Tabiki açar hemde rahat fakat oyun makinesi istiyorsan işlemcini İntel almalısın Amd genelde bu yönde pek kullanılmıyor.

Browse demiş ki:
Tabiki açar hemde rahat fakat oyun makinesi istiyorsan işlemcini İntel almalısın Amd genelde bu yönde pek kullanılmıyor.
yanlış bilgin var sanırım oyunda amd öncedir karşılaştırmalara bakıldıgında amd de daha fazla fsp alındıgı görülmüştür heleki x6 gibi bişey varsa :)

S4YKLO demiş ki:
Browse demiş ki:
yanlış bilgin var sanırım oyunda amd öncedir karşılaştırmalara bakıldıgında amd de daha fazla fsp alındıgı görülmüştür heleki x6 gibi bişey varsa :)

yep haklısın daha iyi oyun performansı sağlıyor bende biliyorumda herkes intel diyor. işlemci farklı bişeyde alabilirim önerileriniz var mı ben bütçeme uygun olarak bunu buldum bi tek.

S4YKLO demiş ki:
http://www.vatanbilgisayar.com/CPU%20-%20%C4%B0%C5%9Flemci/amd-ad3500ojgxbox-a6-x3-3500-soket-fm1-21ghz-3mb-cache-32nm-islemci/productdetails.aspx?I_ID=56761 bu olabilir az daha para verip bunu alabililrsin sana tavsiyem oyun için alıcaksan ekran kartını iyi tut mesela http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20 ... #allImages olabilir birde en az 550-600 watt psu lazım tabi
ben aslında bu pcyi kendime yeterli buldum ya isroda 1 pt kasıcam ama %10 yapınca clientleri neredeyse cpu yemiyor o kadar bide 2 tane fazladan private client açarım yani 2 + 2 gibi olur 4 client açmış gibi çokta zorlamam

Xperyon

Bilgiliyim
Bilgisisayar sektöründe olduğum için diyorum ki Amd'lerin ömrü uzun oluyor."İntel" genellikle oyun pc'lerinde kullanılır.

Browse demiş ki:
Bilgisisayar sektöründe olduğum için diyorum ki Amd'lerin ömrü uzun oluyor."İntel" genellikle oyun pc'lerinde kullanılır.
ya dediğin gibi olabilir haklısında bu bana yeticek bi pc. hangi oyunları açar bu pc kaç sro açar?

Browse demiş ki:
En kral oyunları açar şüphen olmasın o konuda.

çok teşekkürler bu pcden yakın bi arkadaşımda var sadece işlemci ısınıyor tek kötü yanı orası işlemcinin ısınmaması için fan almalımıyım?

o işlemcinin ısınmaması lazım.

stok fanda varsa ısınmaması lazım overlclock yapılmadıgı sürece.hatta stok sogutucu ile overlclock yapan bile var gördüm yani.

eğer ısınıyo diyosan sogutucu al bide overclock yap cok iyi işlemci overlcloka cok uygun.

3.5ghze rahat cıkartırsın çekirdek sayısını 3 yapabilirsin.4.0 a kadar yoluda var ama 4.0 yapcaksan sogutucunun değişmesi lazm

o/c yapmama gerek yok gibi duruyo 7/24 pt kasıcam isroda sadece %10 minizime edip clientleri o kadar bide arada crysis gibi oyunları oynarım sanırım

Yukarı Alt