Jaysean demiş ki:
CoLd_LaDY demiş ki:
Jaysean demiş ki:
anakartın en fazla 2gb ram destekliyor.
bütçen yetersiz olduğu için 533 mhz bir ram daha al 1gb al çünkü 1gb ram oldugunu belirmişsin o 2gb lığı alırsan 3gb olarak görmez sistem belleği

4 x DIMM, max. 2GB, DDR2 533/400, Non-ECC, un-buffered bellek
Çift Kanal Mimarisi
kasada 2 tane 512 mb ram var yani toplam 1 gb yapıyor ve biraz daha araştırdım kasaya maximum 2 tane ram takabiliyorsun 4 slot olmasına rağmen 2 tane 512 mblık ramleri çıkarsa yerine bunu taksam olur mu? http://www.vatanbilgisayar.com/Ram/kingston-pc26400_2gb_cl6-2gb-ddr2-800mhz-cl6-tek-modul-ram/productdetails.aspx?I_ID=35957
olur
benim pcdeki 512mb 266 mhzlik bi ram daha dursa yeni alacağımın yanında 2.5gb ram olur mu olmaz mı çünkü anakart max 2gb diyor 512mbyi algılar mı algılamaz mı algılasada bişi okumuştum küçük ram büyüğün hızında çalışmayacağı için yani 266 mhzlik 800mhz hızına yükselemeyeceği için 800 mhzlik 266 mhz hızında çalışıyormuş yani 2gblığın performansı düşer mi bu bilgi doğru mu?

A

Anonymous

Guest
evet ramler cakışır o hızda çalışmaya başlar hatta belki çakışma oldugu için pc hiç açılmayabilir

ram slotu yanabilir
anakart yanabilir

CappaBaron demiş ki:
evet ramler cakışır o hızda çalışmaya başlar hatta belki çakışma oldugu için pc hiç açılmayabilir

ram slotu yanabilir
anakart yanabilir
bi resim koymak istiyorum nasıl koyacağım yardım eder misiniz?

Yukarı Alt