Bu maç unutulmaz!
Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Arsenal Porto'ya 2-1 mağlup olurken maça olaylı hakem Hansson ve Arsenal kalecisi Fabianski damga vurdu.

Şampiyonlar Ligi 2. tur ilk maçında Porto kendi sahasında Arsenal'i 2-1 yenerken maça damgasını Arsenal kalecisi Lukasz Fabianski ve hakem Martin Hansson vurdu. Yine çok konuşulan bir maçta Henry'nin topu elle kontrol etmesini görmeyen Hansson bu hatalı kararıyla, Fransa'yı Dünya Kupası'na, İrlanda'yı ise evine göndermişti.
Karşılaşmaya Porto iyi başladı. 11.dakikada Varela'nın ortasında Almunia'nın yedeği Fabianski topu bir anda içeriye aldı. Cevap 18. dakikada tecrübeli futbolcu Sol Campbell'dan geldi. 35 yaşındaki Campbell en son 2006 Şampiyonlar Ligi Finali'nde Barcelona'ya karşı mücadele etmişti. Bu aynı zamanda Arsenal forması altında son maçıydı. Öte yandan Wenger döneminde takımdan ayrılıp tekrar takıma dönen tek futbolcu unvanına sahip olan Campbell sahanın en tecrübeli ismi olarak dikkat çekti.
Karşılaşmanın ilk yarısı 1-1 sona ererken 51. dakikada ilginç bir gol geldi. Sol Campbell kaleci Fabianski'ye geri pas attı. Kalecinin topu elleriyle tutmasının ardından hakem Martin Hansson geri pas kararını verdi. İşte o anda Portolu futbolcular hızlı davrandı. Top bir anda Falcao'nun önünde kaldı ve Falcao kariyerinin en kolay gollerinden birini attı. Wenger bu gole sinirlenirken hemen hakem Hansson'un yanına koşarak tepkisini gösterdi.
Hansson, Fransa-İrlanda maçında Henry'nin elle topu kontrol etmesini görmeyen hakem olarak ün kazanmıştı.
Karşılaşmanın kalan dakikalarında başka gol olmayınca Portekiz temsilcisi Porto Arsenal'i 2-1 yenerek tur için avantaj sağladı.​

Maçı naklen izledim hakem berbat ötesiydi..
Fabianski'ye dicek birşeyim yok çok acemice hatalar yaptı hele yediği ilk gol onun dönüm noktası olabilir xD

Takımı
Besiktas
Bende maçı naklen izledim, Hakeme diyecek lafım yok artık.Fabianski acemiliğine veriyorum saçma sapan hatalar yaptı.İzlerken doğru düzgün zevk alamadığım bir maçtı :popcorn:

Yukarı Alt