1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

'Bu kadro şampiyon olmalı, ama..'

1. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    BEŞİKTAŞ DOSYASI - Ajansspor.com'un Beşiktaş'ı ve Mustafa Denizli ile başlayan değişim sürecini masaya yatırdığı dosyasında 2. günde 3. isim ise Beşiktaş Genel Kurul Üyesi ve gazeteci Adem Yılmaz! Yılmaz'a göre Beşiktaş bu kadrosuyla şampiyon olmalı, ama yabancı oyunculara dikkat edilmeli..

şte Adem Yılmaz'ın söyledikleri:

"FENERBAHÇE ÖRNEĞİNDE GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ.."
    Mustafa Denizli’nin Beşiktaş’a gelmesindeki artısı, camiada herkes tarafından kendisine sıcak bakılmasıdır. Zaten Beşiktaşlı olması da, artı motivasyon olarak herkese yansımıştır. Zaten bilgi ve tecrübesi ile ilgili kimsenin bir söz söylemeye hakkı yok. Ama ben Denizli’nin başarılı olacağına inanıyorum. Tabii ki bu futbol bu ve bazı şeylere belli olmuyor. Önümüzde Fenerbahçe örneğinde de görüldüğü gibi Avrupa şampiyonu bir teknik adamla başarılı sonuç alamıyorlar. Ama Denizli başarılı olacağı düşünülerek getirilen en önemli teknik adamlardan biridir ve bana göre de olacaktır.

"YABANCI OYUNCULAR ÖNEMLİ.."
    Futbolda olaya artık bir de şu yönden bakmak lazım diye düşünüyorum; içinde bulunduğumuz ekonomik kriz aslında bir çok kulübe yansıyacaktır. Bu teknik adama, futbolcuya, yöneticiye yansıdıkça, gerçekten kulüpler zor dönemlere girecektir. Bundan dolayı da kulüp ayırt etmeden söylüyorum, futbolda bir kriz ortamı doğacaktır. Yabancı oyuncularla kurulu bir futbol düzenimiz var. Bu düzende yabancı futbolcu parasını alamadıkça sorun yaratacak, performansı düşecek, takımın futbol kalitesi de aşağı inecektir. Ben yabancı oyuncu fazlalığından ötürü ileride futbolumuzda sıkıntı çekileceğini düşünüyorum. Türk oyuncularda bu sorunlar biraz daha kolay hallediliyor ama yabancılarda durum farklı. Beşiktaş’a dönersek, ben Ertuğrul Sağlam’la Mustafa Denizli arasında da aslında büyük bir fark göremiyorum. Ben bütün her şeyin yabancı oyuncuların elinde olduğunu düşünüyorum. Eğer yabancı oyuncular oynuyorsa, hoca da başarılı oluyor. Ertuğrul Sağlam’ın sıkıntısı budur. Ben futbol oynadığım için de yakından biliyorum. Bazı oyuncuların performansı psikolojilerine göre farklılık gösterir. Giden hoca, kalan hoca, oyuncunun aile düzeni, tarzına bağlı şeyler vs performansına etki eder.. Mesela Tello.. Tello cin gibi bir futbolcu. Hangi hocaya nasıl davranması gerektiğini de biliyor.. Mustafa Denizli ile birlikte değişim sürecine girdi. Sanırım bunda Denizli’nin televizyonlarda kendisi ile ilgili yaptığı yorumları duyması da etkili olmuştur.

-"BU KADRO ŞAMPİYON OLUR"-
    Bence Ertuğrul Sağlam gurur meselesi yaptığı için Beşiktaş’tan ayrıldı. Şimdi devir Mustafa Denizli devri. Ben şuan Beşiktaş’ın yöneticisi olsam Denizli ile ekibini baş başa bırakırım. Yönetimin bu dakikadan sonra direksiyonu teslim ettiği kişiye gaza bas, frene bas, sağa dön sola dön deme hakkı olduğuna inanmıyorum. Denizli’ye özgürlük tanınmalı. Koyulacak hedefe ne kadar ulaşılabilecek, bu gözlemlenmeli. Aslında şuanda bakıldığında bu kadronun şampiyon olması gerekir. Beşiktaş’ın orta alanında yaşadığı sıkıntıyı giderecek bir futbolcu transfer edilirse, daha da büyük şans yakalanabilir. Ben sezon öncesi yaptığım televizyon programlarında da; Ertuğrul Sağlam ligleri ve eksikleri iyi biliyor, buna göre de avantajını kullanacaktır, Fenerbahçe ve Galatasaray’a da ilk yarı sonunda 7 puan fark atarsa şampiyon olur demiştim. Bu ortam oluşabilir. Beşiktaş için önünde şampiyon olabileceği bir yol görüyorum. Ama yabancı oyuncularını mutlu etmeli.

-"3-5 GÜN İÇİNDE GETİRİLECEK EN İYİ İSİM"-
    Camiada gördüğüm, bizim sohbetlerde konuştuğumuz, Mustafa Denizli’nin 3-5 gün içinde bulunup takımın başına koyulabilecek en iyi isim olduğu şeklinde. Bu kadro ile neler yapabileceği de ortada. Zaten Denizli’nin televizyon yorumcusu olarak, sezon başından beri maçları canlı izlemesi de büyük bir avantajı. Çünkü televizyondan izlemek ile canlı olarak izlemek arasında büyük fark var. Ben Denizli’nin avantajlarını kullanarak takımı şampiyonluğa ulaştıracağına inanıyorum.