"Bu gece Kadıköy'de taraftar maçı alır"
Fenerbahçe'nin seyircisiyle büyük bir kulüp olduğunu belirten teknik direktör Aykut Kocaman, “En büyük gücümüz taraftarımız ve onların desteğiyle turu geçeceğiz” dedi.

‘Hep destek tam destek’

Sarı-Lacivertli ekibin teknik direktörü Aykut Kocaman bugün PAOK ile oynayacakları maçta turu geçecek skoru yakalayacaklarına inandığını söyledi. 1-0 kaybettikleri maçın rövanşında en az iki gol atmaları gerektiğini belirten genç teknik adam, “Oynatmamayı hedefleyen, disiplinli bir takımla oynayacağız. Kolay olmayacak, ancak sahanın zemininin güzel olması topun hızını artıracaktır. Daha fazla beraber mücadele etmeyi isteyen ve seven bir takıma doğru gidiyoruz. Ama sonuç desteğine de ihtiyaç var. Fenerbahçe’nin en büyük gücü taraftarıdır. Onların desteğiyle turu geçeceğiz. Tribünden gelen olumlu enerji futbolculara bir tane daha fazla koşu ve depar yaptırır. Kendi sahanızda her olumsuz harekette negatif ses geldiğinde ise oyuncular daha az sorumluluk almaya başlarlar. PAOK karşısında da ‘hep destek tam destek’e takımın ihtiyacı var” ifadesini kullandı.

‘Herkes topa ayak uzatacak’

PAOK maçının telafisinin olmadığını açıklayan Kocaman, “Şampiyonlar Ligi’nden elenince Avrupa Ligi’nde devam etme şansı vardı. Ama burada da kaybedersiniz devam edemezsiniz. Bizim hayatımızın çok önemli bir parçası baskı ve gerginlik. Dozunda ve kararında olduğu zaman baskı ve gerginlik performans artırıcı durum da yaratabilir. Semih ve Bilica’nın maça hazır olmasını bekliyoruz. Ancak Volkan için maç saatini beklemek gerekecek. Trabzon maçının kadrosundan bazı değişiklikler olacak. Trabzonspor için kadroyu hazırlarken, PAOK karşılaşmasını düşünerek, yıpranmasını istemediğim için Alex’i 11’de oynatmadım. Bu bugün Alex, yarın Emre olabilir. Herkesin topa ayak uzatmasını istiyorum. Bu böyle olacak. Bunun başka yolu yok. Teknik direktör de şu anda benim. Bir oyuncu hakkında bu şekilde polemik yaratılması benim tarzım değil. Çünkü ben uzlaşmaya yönelik, problem çözen biriyim” yorumunu yaptı.

‘Transferde takviye defansa olacak’

Transferin PAOK maçında tur atlayıp atlamamaya göre şekillenmeyeceğinin altını çizen başarılı çalıştırıcı, savunmaya yönelik bir oyuncu transferinin şu anda daha büyük ağırlık kazandığını söyledi. Aykut Kocaman takım savunmasının sadece Fenerbahçe için değil dünyadaki tüm takımlar için önemli olduğunu vurgulayıp, “Messi de Rooney de topu kaybettiği zaman savunmaya başlarlar” diye konuştu. Trabzonspor maçıyla ilgili bir soru üzerine, kalelerinde 3 gol gördüklerinde kaleci Mert’in eline top değmediğini ifade eden Kocaman, “Maçın başında konsantrasyon eksikliği vardı. 20. dakikadan sonra maça yüksek konsantrasyonla, iştahla tutunduk. Karşılaşmanın son dakikalarındaki kontrataklarda bütün olarak konsantrasyon bozukluğundan ziyade bireysel anlamda birkaç oyuncudaki düşüş etkili oldu” dedi.​

Fanatik^^

Yukarı Alt