20 yaşında bebek gibi
BATMAN’ın Gercüş İlçesi Doruk Köyü’nde 20 yaşındaki Cemal Sebuktekin, ender görülen gelişim bozukluğu hastalığı yüzünden 1 yaşındaki çocuk gibi yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Doğumundan 10 ay sonra geçirdiği menenjite bağlı tıpta ender görülen gelişim bozukluğu hastalığına yakalanan Cemal Sebuktekin, konuşamıyor, hareket edemiyor. 7 çocuklu Şeyhmus Sebutekin, talihsiz oğlunun tüm ihtiyaçlarını kendileri karşıladığını, iyileşmesi için elinden gelen her şeyi yaptığını belirterek şunları söyledi:

“Gitmediğimiz hastane kalmadı. Bir türlü tedavi edilemedi. 20 yaşında olmasına rağmen fiziki yapısı gelişmeyince, çocuk gibi kaldı. Aynı zamanda konuşamıyor. Cemal’in tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Keşke imkanlarım olsaydı da onu Avrupa’da tedavi ettirebilseydim.”

Daha demin haberlerde gördüm baya üzüldüm ya.Bu arada sadece vücut deil zeka yaşıda bebek gibi :cry:

bizim mahalledede 14 yaşında bi cocuk var 5 yaşında gösteriyor onu gördükce üzülüyorum.. hastalık işte nerde ne zaman vuracağı belli olmuyor kahpenin.. xS

Yukarı Alt