"Bu bize yetmez"
Schuster skorun yeterli olmayacağını söyledi ancak turu da müjdeledi: “Skor iyi ama yeterli değil. Bugün bir ayağımızı Avrupa Ligi'ne attık, sanıyorum diğerini de Helsinki'de atacağız”.

Kartal’ın teknik direktörü Bernd Schuster, 2-0’lık galibiyet sonrası takımdan övgüyle bahsederken, skorun kendileri için yeterli olmadığını söyledi. “Maç maç daha iyiye gidiyoruz” diyen Alman hoca şunları söyledi:
“Bu skor iyi ama yeterli değil. Helsinki’de de iyi bir maç çıkarmamız lazım. Bugün bir ayağımızı Avrupa Ligi’ne attık, sanıyorum diğerini de Helsinki’de atacağız.” Zeminle ilgili görüşlerini, “10 gündür burada yoktuk. Zemin bizi zorladı. Umarım çim görevlilerimiz bu zemini iyileştirir” diyerek aktaran Schuster, “Geçen sezon oyuncularım için iyi geçmedi. Bu sezon herkes kendini göstermek istiyor. Bunun için herkese şans tanımaya çalışıyorum. Onlardan biri de Hilbert’ti. Ancak kontenjan sorunumuz var. Ligde bazı oyuncularımı dışarıda bırakmak zorundayım. Kontenjanın 6’yla sınırlı olmasını sevmiyorum. İsmail de konsantreydi, yerini muhafaza etti. Ernst ve Guti’nin uyumu da üst düzeydeydi. Biraz daha zamana ihtiyacımız var” ifadesini kullandı.

‘Quaresma’yı taraftar coşturuyor’

Quaresma için ayrı bir paragraf açan teknik adam, “Açık söylemeliyim ki Ricardo kendini ispatlamak zorunda. Geride kalan sezonlarda 11’de çok şans bulamadı. O, taraftarın coşkusuyla oynayan bir oyuncu. Bu tribün desteğini bulduğu sürece kendine yakışan oyunu oynayacaktır. Onun tribünleri büyülemeye devam edeceğini umuyorum” yorumunu yaptı.

Forvet istiyor ama...

Schuster, Bobo ve Nobre’nin yanına bir forvet istediğini de yineleyerek, “Forvet isteğimi zaten dile getirdim. Gelecek forvetin Bobo ve Nobre gibi uzun boylu olması şart değil. Daha kısa, daha seri, aralara kaçan bir golcü de olabilir. Ama transfer edeceğimiz oyuncunun Beşiktaş’a yakışan bir isim olması lazım. Bunun için çalışmalarımız sürüyor. Sadece transfer etmek için bir oyuncu almayacağız. Beşiktaş’a yakışan bir oyuncu olduğu takdirde yeni bir santrfor istiyorum” diyerek sözlerini noktaladı.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt