Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Brezilya'dan Fransa'ya giden uçak Atlas Okyanusu üzerinde kayboldu. 228 kişiyi taşıyan Air France uçağıyla son bağlantı Brezilya sahillerinden 565 km uzaklıkta kuruldu. Air France, 1 Türk yolcunun da uçakta olduğunu açıkladı.

Brezilya'dan Fransa'ya giden ve 12'si kabin görevlisi olmak üzere 228 kişiyi taşıyan Air France'a ait A330-200 tipi Airbus uçağı radardan kayboldu. Rio de Janeiro'dan hareket ettikten 3 buçuk saat sonra, Türkiye saatiyle 04.30 sularında uçaktan sinyal alınamamaya başladı.

Air France yetkilileri, uçakla son bağlantının Brezilya sahillerinden 565 kilometre uzaklıkta gerçekleştiğini ve uçağın Senagal hava sahasına yakın bir bölgede radardan kaybolduğunu açıkladı.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre, uçak fırtınalı bir bilgöde seyrederken önce türbülanstan geçti, 15 dakika sonra ise uçaktaki elektrik sistemlerinin kısa devre yaptığı bilgisi geldi. Kısa devre bilgisi, uçaktan alınan son mesaj oldu.

extraloob demiş ki:
şaka gibi bu uçakla kaç kere brezilya'ya uçtum ben rotam aynıydı ve deli türbülanslara girerdik -77 derecede camlar buz tutardı 800km/h ile uçardık hiç korkmaz kaale almazdım paso içerdim zati hostes bile iyi içiyorsunuz ama fazla içmeyin Okan bey derdi millet kemer takar ben hiç takmazdım hostes lütfen takın diye yalvarırdı kuzum düşersek zati ölürüz kemer sıkıyor beni derdim bir gece uyurken alarmlar çaldı sıkı bir türbülansa giriyoruz demişlerdi baktım çıkamıyoruz kemerimi takıp olayları takip etmeye başlamıştım 2-3dk sonra çıkmıştık ne geceydi ama okyanusu geçmek çok uzun sürüyordu her an herşey olabilir gibi gerçekten tüylerim diken diken bu uçakta bende olabilirdim gelişmeleri takip ediyorum...

şu okyanusun dili olsada yaşadıklarımı anlatsa umarım uçak uygun bir yere inmiştir diyeceğim ama okyanusun dibini boylama ihtimali daha yüksek 8O

Bende çok endişeliyim hacım. Lakim umutlar iyice kesildi uçaktan. Okyanus üzerinde pilotu yapabileceği birşeyde yok ki. Bakalım bekliyorum kurtuldular haber mi gelecek yoksa kötü haber mi.

Titus Pullo demiş ki:
Bende çok endişeliyim hacım. Lakim umutlar iyice kesildi uçaktan. Okyanus üzerinde pilotu yapabileceği birşeyde yok ki. Bakalım bekliyorum kurtuldular haber mi gelecek yoksa kötü haber mi.
+Pol
Haberi duydum bir garip oldum içindeki Türktür değildir falan bakmıyorum hepsi insan sonuçta ama eğer haber alınamıyorsa her geçen dakika biraz daha karanlıklaşır bu olay için

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ben uçtuğum her turda en az 48-490 kişi vardık uçakta boeing'in jumbo jetiyle uçuyorduk air france ve alitalia ile gene az kişi varmış uçakta ya şubatta rio samba festivali zamanı olsaydı uuuuu fena işte bir de hava şartları kötüymüş orada şu anda kara kış brasil kara kışta 10dereceye düşüyor ama o kadar fite çıkınca -70 -80 derece soğuk oluyor kar fırtınası kar toplarına dönüşüyor yukarıda en tehlikeli mevsim bir kez bende mayıs gibi geri dönmüştüm hava şartları fenaydı .

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Bermuda şeytan üçgeni diyicem ama orda değildi heralde karayiplerin yakınında diye hatırlıyodum

Off tıstım şimdi , aynı okyanusu 2 ay sonra bende geçeceğim . Umarım inebilmiştir bir yere uçak :roll:

İnş kurtulurlar :!!&%&! ama o okyanusa düşüpte kurtulan olursa mucize derim ordan kurtulsa bile açlıktan ölürler . :!!&%&!

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Son gelişme

Okyanus üzerinde kaybolan Air France uçağının enkazına ulaşıldı.

Brezilya açıklarında kaybolan, Fransız havayolu şirketi Air-France uçağına ait olduğu sanılan bazı enkaz parçalarının tespit edildiğini bildirdi.
Hava kuvvetleri sözcüsü, aralarında koltukların da olduğu “küçük enkaz parçalarının”, Brezilya’nın Fernando de Noronha adasının 650 km kuzeydoğusunda bulunduğunu belirtti.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
uff şaka gibi resmen yaa harbiden kötü bir durum düşünsene o uçak okyanusa düştü ve ölmediniz hadi tuttu bir adaya çıktınız adada kimse yok tek başınızasınız tam lost gibi hadi onu da geçtik adada yaşanır bir şekilde ama kim gelip seni bulup kurtaracak of off çok tuhaf bir durum.

extraloob demiş ki:
uff şaka gibi resmen yaa harbiden kötü bir durum düşünsene o uçak okyanusa düştü ve ölmediniz hadi tuttu bir adaya çıktınız adada kimse yok tek başınızasınız tam lost gibi hadi onu da geçtik adada yaşanır bir şekilde ama kim gelip seni bulup kurtaracak of off çok tuhaf bir durum.
Ölmemeleri için ne bulduysa yemeleri lazım inş adaya düşmüşlerdir ölmemişlerdir :roll:

Çok acı verici ve sok edici bir kaza.Allah hayatını kaybedenlere allahtan rahmet sevenlerine baş sağlığı dilerim.Şu an yaptığım arastırmaya göre bermuda şeytan üçgeni uçağın rotasına çok yakın bir yerde.Acaba bermuda şeytan üçgeninden dolayımı bir şey oldu? :? :roll: Büyük bir alan olduğu için haritada tam belli olmaya bilir ama google earth de bermuda şeytan üçgeni yazınca brezilyanın tam dikin de ama çok büyük bir alanı kapladığı için dediğim gibi haritada küçük görünüyor.Ama allahtan ümit keşilmez inşallah denize inmişlerdir.

stalebug demiş ki:
Ölmemeleri için ne bulduysa yemeleri lazım inş adaya düşmüşlerdir ölmemişlerdir :roll:
Keşke ama bir adaya düşüp açlık vb. acıları çekerek ölmektense uçak düştüğü gibi ölmek daha iyi olsa gerek...
Kurtulmaları dileğiyle...
:|

Bu haberi sabah son dakika olarak görmüştüm 9'da. Bulunan parçaların o uçağın enkazı olduğundan emin değiller. %90 öyledir ama emin olmadan bilgi vermemek lazım. Bütün gün Ntv'yi takip ediyorum. Pilotun deneyimli olduğunu söylediler. Ancak anlatılanlara bakılırsa yaşayan birilerinin olduğunu sanmıyorum. 700-800km ile giderken okyanus üzerine düşen bi uçağın parçalanmaması imkansız. Acı gerçekler bunlar. Kurtulanlar sadece mucize diye tabir edilir. Allah'tan rahmet diliyorum hepsine..

Az önce bir kanalda uçağın enkazının bulunduğu, Fransalı yetkililerin kourtulan olmadığını açıkladığını gördüm. Ne kadar doğrudur bilmiyorum. Ölenler içinde ünlü bir Türk Harp sanatçısı da varmış.. Allah'tan rahmet diliyorum eğer doğruysa hepsine..

Yukarı Alt