1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

Boussoufa'ya ırkçı muamele


 1. Platiny

  Platiny Bilgiliyim rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.316
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Martingen Straße
  Şehir:
  S.Agustin/Madrid
  [​IMG]

  Belçika takımlarından RSC Anderlecht'te forma giyen Faslı oyuncu Mbark Boussoufa, Brüksel polisini ırkçılıkla suçladı. Anderlecht'in en iyi oyuncularından olan ve Fas Milli Takımı'nda da oynayan Mbark Boussoufa'nın, geçen cumartesi günü Brüksel Polisi tarafından Faslıların yoğun olarak gittiği bir kafede yapılan kontrolde kimliksiz olduğu için kelepçelenerek karakola götürülmesi Belçika'da büyük olay oldu.

  Mbark Boussoufa, yaptığı açıklamada polis yetkililerine, ''Benden kimlik soruyorsunuz, ama beni tanımıyor musunuz'' dediğini, Polis yetkililerinin de itirazlarını dikkate almayarak kendisini kelepçeleyerek, karakola götürdüğünü açıkladı.

  Polisi ırkçılıkla suçlayan Mbark Boussoufa, polise karşı yanlış bir harekette ve davranışta bulunmadığını, polisin kendisini yere attığını ve kelepçeleri iyice bastırarak kollarına taktığını ifade etti. Boussoufa, ''Kelepçeleri bastırarak kollarıma taktılar ve karakola götürdüler. Ayrıca polislerden biri Standard Liege taraftarıydı'' dedi.

  Brüksel polisi başkomiseri Jacques Bertels ise Mbark Boussoufa'nın polise yaptığı suçlamaların ''çok saçma'' olduğunu açıkladı. Boussoufa'nın problemleri kendisinin yarattığını söyleyen Bertel, ''Biz kitaba uygun davrandık. Anderlecht futbolcusu olması ise beni ilgilendirmez. Kimlik taşımayan adamı tutuklarız'' açıklamasını yaptı.

  Öte yandan, Anderlecht takımı futbolcuları, Brüksel Polisi'nin Boussoufa'ya davranışını kınadılar ve arkadaşlarına destek verdiler.
  *