1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Bogdan Tanjevic dönecek

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bogdan Tanjevic dönecek
    Milli Takım hakkında negatif düşünen insanların fikirlerinin önemsiz olduğunu dile getiren Turgay Demirel, “Tanjevic konusunu aylar önce açıkladık, hala tartışılıyor. 1 Ağustos'ta göreve başlayıp, takımın başında olacak” dedi.

Milli Takımı’ı yakından takip etmek ve onları motive etmek amacıyla İtalya kampına giden Federasyon Başkanı Turgay Demirel, FANATİK’e konuştu. Dünya Şampiyonası’nda yarı finale kalmanın büyük bir başarı olacağını belirten Demirel, ayrıca basının da organizasyonun hakettiği ilgiyi vermediğini vurguladı. Başkan ayrıca, Emir’in vatandaşlığı ve Tanjevic’in rahatsızlığıyla ilgili de şunları söyledi:
    “Dünya Şampiyonası öncesinde Milli Takım pek çok şanssızlık yaşadı. Bunlardan biri de Hidayet’in safra kesesi ameliyatından dolayı kampa geç katılması. Umarım bu son şanssızlık olur. Oyuncular da hayatlarının belki de tek şansının bu olduğunun bilincindeler. Kendi sahanda Dünya Şampiyonası oynayıp, başarılı olmak gibi. Bunun için de çok istekli bir kamp süreci geçiriyorlar. Rapor halinde ben takip ediyorum ama burada gördüklerimden de fevkalede memnunum. Umarım bir şanssızlık olmaz ve takımımız sahaya planlandığı gibi sağlıklı oyuncular arasından seçilmiş 12 kişilik en güçlü kadrosuyla çıkar ve başarılı olur. Bu istek bu arzu onların hepsinde var. Sadece kendileri için değil ülkemiz insanları ve Türk basketbolu için bu sorumluluğu hissediyorlar”.

Onların fikirlerinin önemi yok

“Basının Dünya Şampiyonası’na hakettiği kadar ilgi verdiğini düşünmüyorum. Basketbolda 20 yıldan beri belli bir grup var, onların düşünceleri sürekli ‘negatif’ o yüzden de düşüncelerinin de önemi yok. Basından olumsuz bir yaklaşım gördüğümüzü düşünmüyorum ama ilgisinin daha fazla olması gerekirdi. Yine de İstanbul’daki maçlarla beraber ilginin yükseleceğine inanıyorum. Hazırlık maçlarında alacağımız sonuçlar ne olursa olsun herkes şunu bilmeli; Milli Takım, Dünya Şampiyonası’na hazırlanıyor”.

Tanjevic görevinin başında

“Tanjevic’in sağlık durumunu, ilk basın toplantısında açıkladık. Milli Takım şu tarihte toplanacak şurada bu çalışmaları burada bu çalışmaları yapacak. Tanjevic de şu tarihte Milli Takım’ın başında olacak dedik. Açıkladığımız program çerçevesinde her şey iyi gidiyor. Son 1 haftadır yapılan yayınlar Milli Takım’ı karıştırmaya yönelik hedeflerinden oluyor. Teknik kadro içinde böyle bir yarış olması söz konusu değil. Tanjevic zorlu bir süreçten geçiyor. Tedavisini ötelemeyi dahi kendi sağlığını riske ederek istedi. İnşallah her şey düşündüğümüz gibi gidecek. Kendisi İstanbul’a döndü. Kemoterapi tedavisinin 6. safhası başlayacak. Her şey buna uygun olarak gidecek. Sahada hem teknik kadro hem oyuncu kadrosu olarak eksiksiz yer alacağız”.

Yarı final başarıdır

“Biz 3 kez Dünya Şampiyonası’na katıldık. Peş peşe bunu gerçekleştiren başka bir spor dalı yok. Misafir ülke olarak da yer almadık bu şampiyonalarda. Milli Takımımız’ın başarı çizgisi çeyrek finali geçmek olacak. İlk 8’den ilk 4’e kalmak, Milli Takım’ın bugüne kadarki Dünya Şampiyonaları’ndaki yükselişinde bir kademe yukarı çıkaracak. Bunu başarmak için Ankara’daki grup maçları önemli. Tüm maçlar tek tek çok önemli buna Fildişi maçı da dahil. Çeyrek finalde bir üst tura çıkabilirsek o vakit milli takım başarılı olmuştur diyebiliriz”.

Emir seneye kaldı

“Slovenya Federasyonu bize Emir’in Türk Milli Takımı’nda oynaması için izin verebileceklerini söylediler. Bizde bunun üzerine vatandaşlık çalışmalarını tamamladık. Zaten Müslüman bir aileden geliyor. Annesinin adı Mediha babasının adı Sedat. Kendi adı Emir. Biz de FIBA’ya başvurduk. FIBA Genel Sekreteri de uygulamakta zorlanıyor. Emir’in orijinini Bosna olarak görüyorlar. Eski nüfus kütük kayıtları olmasına rağmen olumlu ya da olumsuz bize bir cevap veremediler. Artık bu saatten sonra da biraz işin bu şampiyona için olan kısmı gündemin dışına çıkıyor”.

Yeni yıldızlar doğacak

Spor kamuoyuna Dünya Şampiyonası’nın ne derece önemli olduğunu bittikten sonra fark etmemelerini söylüyorum. Başlamadan herkes fark ederse bir aşama olacak Türkiye için. Bazı takımların yıldız oyuncuları dedikleri oyuncuların gelmemesi kamuoyunda, ‘O yıldız da yok bu yıldız da yok’ tespitine katılmamız mümkün değil. Amerika yıldızlarıyla katıldığı 2002 ve 2006’yı kazanamadı. Dünya Şampiyonası’nın kendine özel bir durumu var. Bu şampiyonada ABD takımında da yıldızların olacağını ve diğer takımlarda da yeni yıldızların ortaya çıkacağını düşünüyorum. Dünya Şampiyonası’na birkaç yıldız gelmedi diye gereken değerin verilmemesi söz konusu değil”.​

Fanatik ^^