Beşiktaş'ta 'gidecek mi kalacak mı?' tartışmaları yılan hikâyesine dönen Bobo Deivson'un durumu Mustafa Denizli'nin de canını sıktı

Oyuncularına karşı her zaman açık olmayı ve isteklerini direkt olarak söylemeyi tercih eden tecrübeli çalıştırıcı, Brezilyalı golcüden kafasındaki düşüncesinin netleşmesini istedi. Denizli, Bobo ile yaptığı toplantıda, "Çalıştırdığım takımlarda kafası karışık oyuncu olsun istemedim. Bana net ve sonuna kadar devam edebilecek futbolcular lazım." dedi. Konuşmanın ciddiyetini anlayan golcü futbolcu da önceliğinin Beşiktaş olduğunu, en az bir yıl daha İstanbul'da kalacağını belirtti.

İkilinin görüşmesinde Mustafa Denizli, her isme transfer teklifi gelebileceğine işaret etti. Futbolculuğu döneminde kendisinin de bu tür durumlarla karşılaştığına dikkati çeken deneyimli hoca, Bobo'dan beklentilerini anlattı: "Biz de kararı kendimiz verdik. Kafası rahat olmayan bir oyuncu sahada verimli olamaz. Tercihlerini doğru yapamaz. Senin yeteneklerini ve neler yapabileceğini biliyorum. Liglerin başlamasına kısa süre kaldı. Güçlü bir Bobo'ya bu takımın ihtiyacı var. Yüzde yüzünü antrenmanlarda ve sahada görmek istiyorum." Bobo da transfer söylentilerinin en fazla kendisine zarar verdiğinin altını çizdi. Denizli'ye yönetimin kendisini satma düşüncesine sahip olduğunu ileten başarılı isim şöyle devam etti: "Yunanistan ve Almanya'dan sezon bitince transfer teklifleri geldi. Ancak hiçbir şey netleşmedi. Yönetimin de beni satmayı düşündüğünü duyuyorum. Her zaman benim için öncelik Beşiktaş oldu. Bu kulüpte herkes benim ismimi duydu. Kafam eskisi gibi karışık değil, düşüncelerim netleşti. Beşiktaş'ın çıkarına olmayan bir adım atmayacağım. Geçen sezon iki kupa birden kazandık. Şimdi Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağız. Ben bir sene daha burada bu formayı giyerim ve Beşiktaş'a faydalı olurum."

BU YIL GERÇEK BOBO'YU HERKES GÖRECEK

Yıldız oyuncu, Mustafa Denizli'nin kendisiyle ilgili tüm söylediklerine katıldığını ve bugün oynanacak Porto maçında da herkesin farklı bir Bobo izleyeceğini kaydetti. Beşiktaş'tan ayrılma isteğinin şartlar gereği oluştuğuna işaret eden Bobo, bu sözlerine de açıklık getirdi: "Hiçbir oyuncu bu kadar kaliteli bir ekipten ayrılmak istemez. Benim sözleşmem devam ediyor ve buradaki ortamı ancak kendi ülkemde bulabiliyorum. Artık yönetim bana kesin olarak seni bir yere göndereceğiz demedikten sonra ben başka bir takıma gitmek istemiyorum. Bu takımın kazanacağı kupalarda mutlaka payım olacaktır." Brezilyalının Denizli ile fikir alışverişinde bulunduktan sonra hayli keyifli olduğu ve takım arkadaşlarıyla şakalaştığı görüldü

Yukarı Alt