Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, Beşiktaşlı Bobo'yu İrlanda ile oynanacak hazırlık maçı kadrosuna davet etti.
- Resim Silinmiş.
Fenerbahçe'nin Brezilyalılarını izlemek için Galatasaray ile oynanan kupa maçına gelen Brezilya Milli Takımı Teknik Direktörü Dunga, Beşiktaşlı Bobo'yu milli takıma davet etti.
Siyah-beyazlıların başarılı futbolcusu Bobo, Brezilya'nın çarşamba günü İrlanda Cumhuriyeti ile oynayacağı hazırlık maçının aday kadrosuna çağırıldı.
Daha önce Brezilya U-20 Milli Takımı formasını giyen Bobo'nun, ilk kez Brezilya A Milli Takımı kadrosuna davet edildiği belirtildi. 23 yaşındaki oyuncunun, Fiorentina ile Milan takımları arasında oynanan İtalya Serie A maçında sakatlanan Milan'ın genç futbolcusu Pato'nun yerine kadroya alındığı ve salı günü de milli takım kampına katılacağı kaydedildi.
Öte yandan yine sakatlığı nedeniyle milli takım kadrosundan çıkartılan Kaka'nın yerine ise Werder Bremenli Diego kadroya alındı.
BOBO:ÇOK MUTLUYUM
Beşiktaşlı Bobo, Brezilya Milli Takımı'na çağrılmasından ötürü çok mutlu olduğunu söyledi.
''Bugün çok mutlu bir günüm'' diyen Bobo,''Bundan sonra milli takım hocamın beklentilerini karşılayabilmek için elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.
Beşiktaş'ta son dönemde yaşadığı gol kısırlığına da değinen Bobo, ''Gol atmaya çok alıştım, ancak 3 lig ve 1 kupa maçında gol atamadım, ama bundan sonra gollerime devam edeceğim'' dedi.
Dunga: Bobo Hak Etti
Bobo'yu milli takıma çağırmasıyla ilgili olarak NTV'ye konuşan teknik direktör Dunga, 23 yaşındaki futbolcunun bu şansı hak ettiğini söyledi.
Dunga, "Bobo, Brezilya'dan çok erken ayrılan bir futbolcu. Dünyada tüm Brezilyalı futbolcuları takip etmeye çalışıyoruz. Bobo'nun yeteneklerinin farkındayız. Ayrıca yaşı Olimpik Milli Takım'da oynaması için uygun. Ona bir şans vermek istedik. İrlanda ile oynayacağımız maçın kadrosuna aldık. Bu maç için Türkiye'den başka futbolcu almamız söz konusu değil. Ama Türkiye'deki futbolcularımızı takibimiz sürecek" dedi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
ya gercek kakanın ronaldinhonun olduğu milli takım deil olimpik milli takımmıs.

ps=olimpik yüzme havuzu gibi :mrgreen: :mrgreen:

hmzsnmz demiş ki:
McViP demiş ki:

olimpik milli takım 23 yas ve altı oyunculardan oLusur ... oLimpiyata katılan milli takımların oyuncuları 23 + olamazlar Wink
bişi sorcam nickinin acılımı ne?

McViP demiş ki:
hmzsnmz demiş ki:
McViP demiş ki:

olimpik milli takım 23 yas ve altı oyunculardan oLusur ... oLimpiyata katılan milli takımların oyuncuları 23 + olamazlar Wink
bişi sorcam nickinin acılımı ne?
adım soyadım :mrgreen:

Yukarı Alt