1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

BM binası basıldı, 8 kafa kesildi

1. TurKKillS

TurKKillS Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Çevre Mühendisliği.
    Afganistan'da Amerikalı bir din adamının Kuran-ı Kerim'i yakmasını protesto gösterisinde kan döküldü.

BM'nin Afganistan'ın Mezar-ı Şerif kentindeki, Yardım Misyonu (UNAMA) ofisine saldırı oldu, Birleşmiş Milletler’in 8 çalışanı öldü. Saldırganların, çalışanların başlarını kestikleri öne sürüldü. Amerikalı bir din adamının Kuran-ı Kerim'i yakması nedeniyle düzenlenen ve yaklaşık bin kişinin katıldığı protesto gösterisinin ardından bir grup, Birleşmiş Milletler binasına saldırdı.

Çeşitli kaynaklardan yapılan açıklamalarda, saldırıda öldürülenlerin Nepalli koruma görevlileri, bir Norveçli kadın pilot ise İsveçli ve Romanyalı olduğu kaydedildi.

BM Sözcü Yardımcısı Ferhan Hak, UNAMA'nın başı ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un Afganistan Özel Temsilcisi Steffan Di Mistura'nın ne olduğunu yerinde görmek için şu an Mezar-ı Şerif'e gitmek üzere yolda olduğunu söyledi.

NET RAKAM YOK

Hak, saldırıda ciddi sayıda insanın öldüğünü, ancak halen net bilgilere ulaşamadıklarını, o yüzden saldırıda yaralananlar ve ölenler hakkında sayı vermek istemediklerini söyledi.

"HİÇBİR MAZERETİ OLAMAZ"

Kenya'nın başkenti Nairobi'de bulunan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun da saldırıyla ilgili konuştu.

Saldırıdan büyük üzüntü duyduğunu belirten Genel Sekreter, 'Bu korkunç ve korkak saldırının hiçbir mazereti olamayacağını ve saldırıyı şiddetle kınadığını' bildirdi, kurbanların ailelerine başsağlığı diledi.

2. Ural_Tulga

Ural_Tulga Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    3.dünya savaşına hazır olalım

3. djfko

djfko Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    adam gereğini yapmış diye düşünüyorum :coffee:

4. NiNCaSu

NiNCaSu Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    Keşke hep çocuk kalsak,kalplerimiz yerine dizlerim
    Bir yandan öldükleri için üzülüyorum.bir yandan da benim kutsal kitabıma bunlar yapıldığı için iyi olmuş diyorum.Hayırlısı neyse o olsun.