1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

BlackBerry yasağı kapıda


 1. Chorus

  Chorus   Admin rank8

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  341.777
  Beğenilen Mesajlar:
  233
  Ödül Puanları:
  63
  Şehir:
  Taksim/IST.
  BlackBerry yasağı kapıda


  CNN Türk'ün haberine göre, Suudi Arabistan ve BAE'yi örnek alan Türkiye'de BlackBerry hakkında soruşturma başlatmış durumda. Haberde verilen bilgilere göre, Bilgi teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Tayfun Acarer gazetecilerin bu konudaki sorularına yanıt vermiş. Acarer'e göre konuyla ilgili araştırma kısa sürede sonuçlanacak ve varılan sonuç halka duyurulacak. Acarer'in ısrarla "güvenlik sorunu" olarak tanımladığı ve arap ülkelerinde BlackBerry'nin yasaklanmasına neden olan konuysa, bu telefonların en önemli özelliği olan e-mail iletişimini çok güçlü bir şifreleme sistemiyle yapması. Yani Arap makamları, bu telefonlar üzerinden yapılan yazışmaları izleyemedikleri, kulak misafiri olamadıkları için yasakladılar. Ülkemiz de işte aynı gerekçeyle çalışmaları başlatmış durumda.

  Tayfun Acarer'in "aynı sorun internette de var" sözüyse, acaba devletimiz yakında her türlü şifreleme sistemine tümden mi yasak getirecek diye düşündürmekte.
   
 2. DevilKiss

  DevilKiss Tanınıyorum rank8

  Kayıt:
  23 Nisan 2009
  Mesajlar:
  432
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  okul amalesi
  Şehir:
  Beni Çekemeyen Anten Taksın
  Eee oldu olacak bilgisayarlarımızı direk devlete bağlıyalım istedikleri zaman girip özelimize baksınlar töbe töbe izleyemiyorlar diye telefonu yasaklamışlar merak ediyorum acaba neden amerika yasaklamıyor rusya yasaklamıyorda biz yasaklıyoruz bilişime biraz daha destek verilmeliki böyle saçma sapan uygulamalar gündeme bile gelmesin
   
 3. destiny

  destiny Aileden rank8

  Kayıt:
  27 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.365
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  İnşallah kapatılmaz,yeni aldım daha ve çok memnunum hele ki BIS servisinden aşırı memnunum.