1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

''BJK'nin geleceği engelleniyor''

1. addIcFb

addIcFb Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Beşiktaş'ı ve Mustafa Denizli ile başlayan değişim sürecini masaya yatırdığı dosyasında 2. günde ikinci isim; eski yönetici Süleyman Eren! İşte Eren'in, Denizli'nin gelişi ile Beşiktaş'ın geleceğine nasıl darbe vurulduğu yönündeki iddiası..

İşte Süleyman Eren'in söyledikleri:

-“DENİZLİ’NİN GELİŞİNE KARŞI DEĞİLİM”-
    Ertuğrul Sağlam’ın gidişinden 1 haftaki önceki durumu hepimiz biliyoruz. O zaman sayın başkan ve görevdeki menajer Sağlam’a 5 yıllık sözleşme imzalamaktan bahsetmiş, kendisinin arkasında olduklarını ve birlikte şampiyonluğa ulaşacaklarını açıklamışlardı. Hatta o günkü şartlarda Ertuğrul Sağlam’la birlikte UEFA Kupası’nda final oynama hedefleri de vardı. Ama UEFA’da alınan sonuçla birlikte oluşan tabloyu hepimiz biliyoruz. Ben o noktadan sonra sayın Mustafa Denizli’nin gelişine karşı değilim. Ama sayın başkanın da yaptıklarında samimi olduğuna inanmıyorum.

-“BEŞİKTAŞLIYIM DİYEN KARŞI ÇIKMAZ”-
    Başkan Sağlam’dan sonra, öncelikle Lucescu’ya teklifte bulundu fakat buradan sonuç alınamayınca inanılmaz bir şekilde Ertuğrul Sağlam’la devam edilmesi için çaba harcandı ki buna ben de yakından şahidim. Ama bu da olmadı. Ve bu ortamda ayrıca, sayın başkanın söylediği “Ben olduğum müddetçe Mustafa Denizli Beşiktaş’ın kapısından giremez” sözü de ortadaydı. Ama başkanın başka kozu da kalmamıştı ve Denizli takımın başına getirildi. Elbette ki Mustafa Denizli bir Beşiktaşlı, yardımcısı Tayfur Havutçu da değerli bir Beşiktaşlı isim. Dolayısıyla bu ortamda Beşiktaşlıyım diyen kimsenin Mustafa Denizli ismine hayır diyeceğini sanmıyorum. Bunu başkan da biliyordu ve bu hamleyi yaptı.

-“KARAMSARLIĞA İTİYOR”-
    Denizli dönemimde henüz istenilen skorlar ortaya çıkmadı. Ama ben de eski bir Beşiktaş kulübü yöneticisi olarak Mustafa Denizli’ye zaman verilmesi gerektiğine inanıyorum. Ayrıca olayın teknik kadroda bitmediğini düşünen biriyim. Fakat şuan sayın Denizli’nin bazı icraatları, kendisinin gelişiyle ümitlendiğim noktalarda beni karamsarlığa sokuyor.

-“BEŞİKTAŞ’IN GELECEK KADROSU ENGELLENİYOR”-
    Beşiktaş için şuanda öyle bir tablo oluştu ki; “Şartlar ne olursa olsun şampiyon olalım”..
    Tabii ki bu sene Beşiktaş şampiyonluğu kazanabilir. Ama geleceği kazanmak adına Ertuğrul Sağlam döneminde yapılan bazı hamlelere de destek değil köstek sağlandığına inanıyorum. Sağlam döneminde Aydın Karabulut, Emre Özkan, Necip gibi altyapıdan oyuncularımıza şans verilmeye başlanmıştı ve güzel bir tablo oluşmuştu. Ama şuan bu tablo tamamen kaybolmuş vaziyette. İnşallah yanılırım ama, Denizli’nin altyapıya olan bakış açısı ile Beşiktaş’ın gelecek kadrosuna engel olunduğunu düşünüyorum.

-TİGANA EMRE ÖZKAN’DA NE GÖRDÜ?-
    Denizli’nin altyapıda oyuncu olmadığını söylediği şeklinde haberler yayılıyor ama Denizli gerçekten böyle düşünüyorsa, yanılıyor. Altyapıdaki isimlere mutlaka şans verilmeli. Bugün Kayserispor’da 18-20 yaşlarında Turgay’lar, Eren’ler oynuyorsa, Beşiktaş’ta da Emre Özkan oynayabilir. Ama önce bu şansı vermek gerekli. “Her şey şampiyonluk için” düşüncesi ile hareket ediliyor şuan, umarım Beşiktaş şampiyon olur ama benim geleceğin kaybedileceği yönünde korkum var. Beni Sivok’un takımda oynaması değil, 17 yaşındaki Necip’in oynaması heyecanlandırır. Örneğin Tigana ile birebir görüştüğümde birkaç kez takımda yer verdiği Emre Özkan’da ne gördüğünü sormuştum. Kendisi bana diğer yabancılarımda ne görüyorsam Emre’de de aynısını görüyorum demişti. Şimdi bu oyuncu PAF takıma yollanıyor.

-“AMATÖRLERDE İLGİSİZLİK VAR”-
    Bir başka durum ise amatör branşlarda. 2004 yılında Beşiktaş amatör branşlarında Türkiye şampiyonluklarına oynuyordu. Futbol dışında, basketbol, voleybol, hentbol, engelliler vb branşlarda başarılar kazanılıyordu. Sayın başkan göreve geldiğinde ise Beşiktaş armasının olduğu her yerde şampiyonluk parolası ile yola çıkmıştı. Ama şuan amatörlerde bir ilgisizlik var, barakalarda spor yapılıyor. Ben buradan camianın ileri gelen büyüklerini de yadırgadığımı söylemek istiyorum. Son Divan Kurulu toplantısında başkanımızın, ekonomik durum ve amatörlerle ilgili durumu açıklaması gerekirken, Ertuğrul Sağlam’la ilgili bir antrenör değişikliğini gündeme getirmesi, durumu özetliyor sanırım.

-“HER ŞEY UNUTULDU”-
    Ayrıca camia adına bir üzüntümü de dile getireyim; tüm camia “Ertuğrul Sağlam’ın arkasındayız” dedik, “Ertuğrul Sağlam’ı satanı biz de satarız” dedik ve her şey unutuldu. Bu Mustafa Denizli için de olabilir. Denizli başarılı olabilir, şampiyonluk da inşallah gelir. Ama ben şampiyon olunsa bile, kendine olan güvensizliği hat safhada olan yönetimin görevi bırakması gerektiğini düşünenlerdenim. Beşiktaş camiasının bölünmüş bir ortamı var ve birliğe çok fazla ihtiyacı var. Ama maalesef bu birlik ve beraberliğe Demirören’le ulaşılamayacağını benim gibi düşünenler çoğunlukta. Umarım bu yanlışlar düzeltilir ve camiada birlik sağlanabilir.