E.Cartman

Bilgiliyim

Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex, Gençlerbirliği karşılaşmasında çok önemli bir sonuç elde ettiklerini söyledi.

Karşılaşma sonrası basın mensuplarına açıklama yapan Alex, bugün önemli olanın kazanmak olduğunu ifade ederek, "Takım olarak iyi mücadele ettik ve almak zorunda olduğumuz 3 puanı kazandık. Tabii isteğimiz her zaman kazanmak" dedi.

Sarı-lacivertli takımın, Alex'in oyunda olduğu maçlarda daha iyi performans sergilediği şeklindeki bir yorum üzerine, buna katılmadığını belirten Brezilyalı oyuncu, ''Fenerbahçe büyük bir takım ve ben de sadece bu takımın bir parçasıyım. Kadromuzda bireysel olarak oldukça kaliteli oyuncular var. Fenerbahçe'nin gücü de buradan geliyor'' derken, ilerleyen haftalarda daha iyi olacaklarını vurgulayarak, "İyi yolda olduğumuzu söyleyebiliriz. Kazanmayı sürdürüyoruz. Tabii ki eksiklerimiz var ve zaman içinde daha iyi olacağız" diye konuştu.

"BİR GÜN YENİLECEĞİZ"

Ligin ilk 8 haftasında rakiplerini yenerek ligde kendilerine ait en iyi başlangıç rekorunu geliştiren Fenerbahçe'nin bir gün yenileceğini ifade eden Alex, bunun olmaması için mücadele ettiklerini anlattı ve "Her zaman böyle kazanarak devam etmeyeceğiz. Bir gün bir takım bizi yenecek ama biz futbolcular olarak bunun mümkün olduğunca geç olması için çabalıyoruz. Mevcut durum da üzerimizde baskı yaratmıyor" ifadesini kullandı.

Yine takım arkadaşı Emre Belözoğlu'na övgüde bulunan Alex, Emre'nin takım için çok önemli bir oyuncu olduğunu, hem saha içinde, hem de saha dışında nasıl daha iyi oynayabilecekleri konusunda konuştuklarını dile getirdi.

"BREZİLYA MİLLİ TAKIMINI HAK EDİYORUM"

Sarı-lacivertli oyuncu, takım arkadaşı Dos Santos ile Galatasaray'da forma giyen Elano'nun davet edildiği Brezilya milli takım kadrosunda kendisinin neden yer almadığı ve teknik direktör Dunga ile aralarında sorun olup olmadığı yönündeki soru üzerine şunları söyledi:
"Dunga ile aramda hiçbir sıkıntı yok. Kaldı ki tanımıyorum bile. Sadece futbolculuğu dönemindeki başarılarından kendisini biliyorum. Problem ya da kırgınlık yok. Brezilya milli takım hocası Dunga'dır. O istediğini çağırır, istemediğini çağırmaz. Tabii ki ben de orada olmak isterim. Ancak çağrılmamam bende kırgınlık yaratmaz. Ben futbolumu oynamayı sürdürürüm. Elbette Brezilya milli takımında oynamayı hak ettiğimi düşünüyorum ama teknik direktörün kararına saygılıyım."

Brezilyalı oyuncu, son olarak Türkiye'ye gelmiş en iyi yabancı oyunculardan biri olarak Galatasaray'ın eski oyuncusu Hagi ile beraber adının söylendiği şeklindeki bir yoruma da Hagi'nin kendisiyle aynı pozisyonda oynayan değerli bir oyuncu olduğunu ve kendisinin bu şekilde karşılaştırılmasını mutluluk verici bulduğunu sözlerine ekledi.

Yukarı Alt