1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Birazda Bilgi Verelim

1. Incandescent

Incandescent Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Karbondioksit ve Karbonmonoksit Nasıl Öldürür
    Karbondioksit aslında zehirli değildir. Şimdi diyeceksiniz ki kardeşim madem zehirli değil neden öldürür. Aslında Karbondioksitten dolayı ölmezsiniz Oksijen yetersizliğinden ölürsünüz. Yani şöyle anlatıyım. Bir ortama Karbondioksit gazı salındığında ortamdaki oksijen miktarı azalır oksijen miktarı azaldığında ise nefes almanız hızlanır çünkü akciğerler vucüda yeterli oksijeni sağlamak için daha hızlı çalışır. Git gide azalan oksijenden dolayı artık vucüdunuza yeterli oksijen sağlanamaz ve boğularak ölürsünüz. Karbonmonoksit ise toksik bir maddedir karbondioksitten farkılıdır. Bu madde ise vucüdunuza girdiğinde kan hücreleri olan hemoglobine oksijenden daha hızlı yapışır ve vucüdda dolaşır ve sizde zehirlenerek ölürsünüz.

2. Tweety

Tweety Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Chief Operating Officer
    Karbonmonoksit hemoglobinde oksijenin bağlanıcağı slotlara daha hızlı bir şekilde bağlanır fakat slotu bırakmaz ve hemoglobin oksijen taşıyamamaya başlar, sonuç olarak oksijensizlikten yine ölürsünüz :)

3. lemonade

lemonade   exlmanager rank8

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Ödül Puanları:
    48
    Meslek:
    студент
    ve dünyayı bekleyen en büyük tehlike atmosferde ki karbondioksit oranının hızla degismesidir

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 12 Şubat 2016
  4. Bonfire

Bonfire Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    karbondioksit oranı %100 olursa kahverengiye dönüşüyoruz belgeselde görmüştüm :D