"Bir yere gitmiyorum"
Diego Lugano'dan, Fenerbahçe'den ayrılacağı söylentilerine yanıt: “Bu, söz konusu bile değil. İyi bir tatilden sonra İstanbul'dayım.”

Kaptanlığını yaptığı Uruguay Milli Takımı’yla birlikte Dünya dördüncülüğü başarısını yakalayan Diego Lugano’dan, taraftarları rahatlatacak açıklama. Dünya Kupası’nda ortaya koyduğu performansla birçok takımın transfer listesine giren ve sözleşmesindeki, “3.5 milyon Euro’yu ödediği takdirde Türkiye dışında bir takıma gidebilir” maddesine dayanılarak, ayrılacağı iddia edilen “Cesuryürek” lakaplı savunmacı, hiçbir yere gitmeye niyeti olmadığını söyledi. Sezon biter bitmez, milli takım kampına katıldığını, ardından Güney Afrika’daki şampiyonada birbirinden zorlu maçlar oynadıklarını dile getiren Uruguaylı oyuncu, “Şimdi tatil zamanı. Şu anda çok yorgunum ve ailemle tatile çıkıp, dinlenmek istiyorum.

‘Burada çok mutluyuz’

Aklımda başka hiçbir şey yok. Daha sonra İstanbul’a dönüp, çalışmalara başlayacağım. Eşim ve çocuklarım İstanbul’u çok seviyor. Oğlum burada okuyor. Yani hepimiz burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bir yere gitmiyorum. Zaten gelen resmi bir teklif de yok” açıklamasını yaptı.

Yukarı Alt