Herkese merhaba..
Benim kafama takılan bir soru var ve bu konuda sizin görüşlerinizi almak istiyorum arkadaşlar. Sorumu sormadan önce biraz oyun hayatımdan bahsedeyim. Silkroad ile yaklaşık 2 yıl önce tanıştım 3 ay önce özel sunucuda oyuna başladım ve global oyuna daha yeni geçtim ve forumu ise sro ile ilgili veya ilgisiz uzun zamandır takip ediyorum.

Soruma gelince:
Arkadaşlar forumda takip edip gözlemlediğim üzere illegal program kullanıp ardından banlanan (bende banlandım Phoenix'te ilk charım 18 eylül'de açılacak) bir çok kişi foruma gelip "yok efendim Joymax bizi dolandırıyor,kandırıyor,paramızı yiyor üstüne birde ban atıyor kem küm..." gibi bi çok topic açılmış ve acısını buraya gelip yeni/eski fark etmeksizin forum üyelerine çemkirerek çıkarıyor, egolarını tatmin ediyorlar. Örnek: http://www.extraloob.com/forums/viewtopic.php?f=11&t=156044&st=0&sk=t&sd=a&start=12 Şimdi burdada bu kuru olay ve insanlara, forumu seven biri olarak neden bi kısıtlama getirilmediğini soruyorum? Yani arkadaşlar mantıklı bi insan oturup düşündüğünde hani mesela ben "Adam sana koşulları sunmuş. Sen sözleşmeyi kabul etmişsin. Oyunu kurup oynuyorsun. Üstüne illegal program kullanıp banı yiyip oturunca "ama ben silk almıştımm" gibi yakınıyorsun? öyle birşey yok.. yani aktif müşteri kitlesi 1.000'leri aşmış bi firma (Joymax) -ki bu sadece silkroad'da değil diğer hizmet verdiği oyunlar içinde geçerli- senin aldığın 1000-2000 silk ilemi kurtulacak?" diye düşünüyorum ve forum içinde bu konuda benimle aynı fikri paylaşacak arkadaşların, aksini düşünenlerden daha ağır bastığınıda biliyorum. Şimdi ise ben charım pazartesi günü açıldığında silk alıp manuel devam edicem. Konu hakkında seviyeli görüşlerinizi bekliyorum..

PS: Arkadaşlar global oyuna yeni başladığımdan bu min. 20lv de girilen event hakkında pek bi bilgim yok konu altında biraz bilgilendirirseniz sevinirim.

Görüşlerine katılıyorum.Ban konusunda-server doluluk konusunda birsürü topicler açılıyor.Artık goldbot lafını duyasım kalmadı.Kayıt olunca sözleşmelerde ne yazıyor bunu büyük bir çoğunluğumuz okumadı.Joymax şirketinin yönetimine kim geçerse geçsin parayı düşünmek zorunda.Bu şirketin de masrafları var.Kimse kimseye bedavadan ayrıcalık vermez.Paran varsa ayrıcalıklardan faydalanırsın.Paran yoksa mümkün olan şartlara katlanırsın yada başka oyunlara yönelebilirsin.Eskiden job warlar vardı guild war oluyordu.Dostluk başkaydı.Oyunda herşey değerliydi.Hırsızlıklar yok denecek kadar azdı.Küfür olayları bukadar değildi.Şuanki durumumuza baktığımızda dağlar kadar fark var.Joymax illegal programları yasaklaması bir yandan iyi-bir yandan kötü oldu ama en doğru karar illegal programları kullananların birbir tespit edilip cezalandırılması.

Event soruna gelincede bu eventin belli bir başlama saatleri vardır.Bildiri yazıları yayınlanır 10 dakika kaldı-5 dakika kaldı 1 dakika kaldı diye. Bu yazıyı görünce townlardaki event so ok npc sine gidip register yaptırıcaksın ve orada bekliyeceksin.Leveline göre gruplar çıkar. 20 lvl ile 100 lvl aynı yere konulmaz. Herkez kendi grubunda girer.Player öldürdükçe ticket veriyor sana.10 tane topladıgın zaman event so ok npc sinden kırdırıyorsun onu birtakım hediyeler verıyor.Elixir scrol vs.Zaten girdikçe öğrenırsın birtakım özellikleri. :thumbsup:

Yukarı Alt