1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Bir Silkroad Hikayesi... :)

1. kabus13

kabus13 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    BİR SİLKROAD EFSANESİ

Yıl 2006 Mayıs:

Cafede bir Gün Eren( Ben ) Ve Yücel Her Zamanki Gibi Oyun Oynamaya Gitmişdir Cafe’nin Sahibi Osman Abi Elemanı Şerif Ve Cafe Sakinleri ( Ozan ) İlk Defa Görecegimiz Bir Oyunu Oynuyorlardı Merak Ettik Ve Yanlarına Gittik Osman Abi İlk Önce Söylemek İstemedi Ama Sonra Biz Şerifden Örgendik .
    Oyunun İsmi Sİlkroad Online’mış Oyun İnternet Üzerinden Oynanıyor ve Level Atlamalıymış…
    Tabi O Zamanlar Garip Erenin İnternet Baglantısı Yok Evde Müzik Dinleyerek HİTMAN Oynayarak Gün Geçiriyordu….
    Ertesi Gün Yücel Ve Eren Yanlarına 5’er YTL alarak Cafeye Gittiler Bu oyunu Oynamaları Lazımdı Hemen Şerifin Yanına Gidip Bizede Ögret Diye Aglamaya Başadılar Tabi Şerif de Kıramadı Ve Anlatmaya Başadı Üyelikler Alındı Ve PACİFİC Serverinde Oyuna Başlanacakdı
    FAKAT…!
    Serverlar Full Dolu Oldugu İçin Girmek Neredeyse İmkansızdı…….
    Eren Sürekli Denedi…Denedi….Denedi….!
    Ve Birkaç Denemeden Sonra Girmişdi Ama ne Yapacagını Bilmiyordu Hemen Şerifi Çagırdı
    Erenin Char Açması Gerekiyomuş Oyuna Başlamak İçin Ama Nasıl Yapıldıgını Bilmiyordu
    Şerif Yardım Etti Ve Bi Tane Char Açdılar ismi ‘’ kabus13_TR’’ idi Eren Hergün Onu Oynuyordu Artık Bagımlı Olmuşdu…
    Ve Günlerden Birgün Eren 18 lvl Olmuşdu Oyun Git Gide Zorlanıyordu Parasıda Yokdu Erenin Ne Yapacagını Bilmiyordu Her Lvl Atlayışında Lvl Tablosunun Yanında Bi + İşareti Çıkıyordu Bilmedigi İçin ellemiyordu Sonra Şerife Sordu Ve Şerif Anlattı….
    Eren O + Ları Hem Mavi Hemde Kırmızıya Verdi Daha Sonradan Pişman Olacagını Bilmiyodu …
    Ve Eren Tekrar Oynamaya Başladı Charı Kendi Levelindeki Charlardan Çok Güçsizdü Bunun Nedeni Hem Kırmızı Hemde Maviye Vermesiydi
    Erenin Morali 0 Dı Çünki Charı Berbat Bi Durumdaydı Hem Glavie Skilerini Kullanıp Hemde Maviye Vermişdi
    Ve Eren charı Sildi……………….
    Sonra.. Aradan 7-8 Ay Geçdi Eren Artık Oynamıyordu Sadece Forum Sitelerinden Sİlkroadı Ögrenmeye Çalışıyordu Bu Arada Eren İnternet Baglatmışdı
    Hergün Birazdaha Ögreniyordu Silkroadı Ama Oynamıyordu Ta ki Tam Olarak Ögrenene Kadar
    Ve İşde O gün Gelmişdi Eren Silkroadı Tamamen Örgenmiş Ve 0 dan bi Char Açmışdı

Yıl 2007 Ocak:

Eren Yeni Charını Kasıyordu Aradabir’de forum Sitelerinden Silkroadla İlgili Haberleri Takip Ediyordu Ozamanlar Bildigi Sadece http://www.extraloob.com Vardı
    Zaten İlk Onlar Oldu .
    Birgün Sitede Dolaşırken Bi Yazı Okudu ‘’ BOT ‘’ denen Bişey Çıkmışdı
    Siz Ellemeden Kendi Kendine Oynayan Bişeydi
    Hemen Okudu , İndirdi ve Kurdu
    Artık Botla Kasıyordu Eren Charı Tam Bir TANK Olmuşdu , Artık Kimse Ona Ezik Diyemiyordu… Onu Gören :Kaçıyordu ‘’ FULL STR GLAVİER ‘’ bi chardan Kim Korkmazki Eren 76 Lvl Olmuşdu Full Botla Kasıyordu Bi Gün Parasını Biriktirip İlk Defa Oyuna Para Harcadı TİCKET Denen Şeyi Aldı 1 Ay Süresi Vardı Kasıyordu…
    Unique Kesmeye Gidiyordu… Kervan Çekiyordu HUNTER’lik Yapıyordu KERVAN Deviriyordu…! Tam bi Çılgın Gibi… Charının İsmi FİRAVUN’du
    ‘’NoWayOut ‘’ Guildindeydi Eren Ticket bitmeden 80 olmuşdu Artık Hergün LORD Yarkan Bekliyor Pvp Yapıyor Arkadaslarıyla Takılıyordu…
    Herkesi Yeniyordu Pvp de Guilde Tek Kesemedigi Kişi Extraloob Du Çünki Oda Full Str Glavie Ama Cold du…
    Cold Dondurdugu İçin Eren Atak Yapamıyordu Ama Estraloob’da Ereni Yenemiyordu Çünki 2side Full STR glavie’idi

Ve Birgün Eren Oyuna Giremedi….!
    Şifresini ve kullanıcı Adını Giriyordu Ama Oyuna Giremiyordu…
    Sadece Kendisi Degil Bi Çok Arkadasıda Giremiyordu….

ID ve Password Bölümünde Sol Alt Köşede Bi Yazı Yazıyordu ‘’ İllegal Proram Banned 2107 Haziran Perşembe ‘’
    Eren Bunun Ne Demek Oldugunu Hem Biliyor hemde Bilmiyordu…
    Yoksa Düşündügü Şey Gerçekmi Oluyordu…..!
    Tekrar Girdi Siteye Ve.. O kötü Haberi Örgendi….
    BOT Kullananlar Banlanmışdı…
    Erenin Dünyası yıkıldı …. Ama Neden Diger BOT Kullananlar Banlanmamışdı…
    Extraloob a Çok Kızmışdı Eren…Çünki Oda bot Kullanıyordu Ama Banlanmamışdı…
    Ve Bunun Nedenini Çok Geç Örgendi O Her zaman Silk Alıyordu Eren Sadece Birkere Almışdı.

Eren Yılmamışdı Fravun Gitmişdi Ama daha İyisini Yapabilrdi….
    Takrar Kasmaya Başladı Charının İsmi _KAJMER_ di Kasıyordu Bu Sefer Paralı Bot Bulmuşdu Ve 1 Aylık Exp Ticketi İle SP Ticketi Almışdı Kasıyordu
    Ve Biriyle Tanışmışdı ‘’Alone20_TR ‘’idi İsmi Eren Lvl ini Sormuşdu Ama Alone Senden Yüksek Diyordu Hep Erende Buna Uyuz Oluyordu Alone İle Hergün Hunterlige Çıkıyolardı
    Kendine Guild AÇmışdı KUWET_MiRA Ve Bir Union a Girmişdi Eren Yemeden İçmeden Kasıyordu Tek Amacı Tekrar 80 Olmakdı Ama Ne Yazıkki Emek Düşmanları İzin Vermedi
    45 lvl de Çalındı _KAJMER_
    Eren Buna Daha Fazla Dayanamadı Ve Oyunu bırakdı
    Kajmerin Üstüne 15-20 Tane char Açdı Ama Hep 25-26 Lvl de Geri Bırakdı
    Aradan 1 Ay Geçdi Arkadasları Yalvarıyordu Oyuna Tekrar Dönmesi İçin
    Ama Eren Çok Büyük Bi Darbe Almışdı Nasıl Tekrar Dönebilirdiki Kajmeri Nasıl Unutabilirdi FİRAVUN’dan Daha Çok Sevmişdi Kajmeri .

Yıl 2007 Haziran:

Eren Sonunda ST0P Diye Bir Char Açdı Bu Sefer Kararlıydı…
    Ama Ücretli Botu Yokdu Ne Yapabilirdiki Oyuna Para Harcıyamıyordu…!
    Çünki Ailesi Para Vermiyordu..
    Saolsun Erenin en Yakın Arkadası HARUN Destek Çıdkı Erenle Ortak Oldular
    İlk Başda Eren Ticketsiz Kasıyordu Tabi O Sıralar Beleş TBOT Vardı
    35 lvl Oldugunda Harun ST0P a 300 Silk Aldı Hemen 1:Sincap Bitanede Premiyum Aldılar
    Eren ST0P u 49 lvl Yapmışdı Bow Çok Hızlı Kasılıyordu Ama Eren Bowdan Sıkılmışdı….
    Eren Charı Glavie ye Çevirmeye Başladı 51 lvl de Char Glavie Oldu elinde 48+4 crit11 Glavie Vardı Premiyum un Zamanı daha Başlamamışdı Eren URUCHİ ye Gitti Tam Ortada Bekliyordu Kmise Yokdu Yanında Ve Birden Ekranda Bi Yazı Belirdi.. ‘’ URUCHİ HAS APPARENT FROM TARİM BASİN ‘’
    Eren Zerk a Basıp Daldı Çok Geçmeden Yanı Adam Dolmuşdu Eren Hiç Bİşeye Bakmanda Kesiyordu Birden İlerde Sword__Tr Belirdi Zerksiz URUCHİ Ye 40.000 Vuruyordu Eren Var Gücüyle Dalıyordu Ve Sonunda Uri Öldü.
    Ekranda [ ST0P KİLLED URUCHİ FROM TARİM BASİN ] Yazıyordu
    Herkes Erene PM Atıyordu Tebrik Ediyordu…..
    Nasıl Odluda Sword__Tr Kesememişdi Beklide Eren Çok Şanslıydı

Aradan 4-5 Ay Geçmişdi ST0P 69 Lvl Olmuşdu ve Yeşil Seti Giymişdi
    Ama O lvl e Gelmesinde En Çok emegi Olan Kişiler bartwo ve ender77’idi
    Ve Eren Sürekli Bot Alıyordu Premiyumn Alıyordu Ortagının Sayesinde…
    72 lvl olmuşdu Glavieden Bayabi Sıkılmışdı
    VE Tekrar Bowa Dönmeye Karar Vermişdi…
    73 Lvlde Tamamen Bow Bi char Oldu…
    Şu an 75 lvl ve Elinde 72+7 Bow Var Pacific Serverinda Çok Saygın Bi Yeri Var Ve
    Herkese Elinden Geldigince Yardım Ediyor…!

YAZAN:
    Eren Kurt..
    16-06-2008

2. E@gle

E@gle Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçekten güzel bir hikayeydi. :D :D :D
    Okurken gözlerim doldu. :cry:
    :D

3. CheckPoint

CheckPoint Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla Ya Çok Süper Benim Çarım Banlansa Bide 80 LwL Yani Bi Daha Oyunu Oynamazdım

4. belirsizzzzz

belirsizzzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    CeyRRANNCI
    Güzelmiş.

5. DaRKWaTcH

DaRKWaTcH Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    gercekten cok gusel bır hıkaye :oops:

6. ZikywaL

ZikywaL Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    ÖğReNcİ
    güzelmiş beğendim :thumbsup:

7. iLker_GS

iLker_GS Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu hikaye çoğumuzun başından geçti bende ilk çarımı 24 e 1.5 ayda kasabildim sonra berbat oldugu için sildim XD

8. Lenneth

Lenneth   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekstil
    gerçekten cok hos...