Demin bi yabancı arkadaşım söyledi eğer bir ipden 2+ Char açarsanız 7günlük banı yiyorsunuz

(Sbot dahil)

Sanırım doğru çocğu kişi banlandı silk almasına rağmen dikkatli olun..

Saçmalık arkadaşın seni keklemiş :twisted:
Ben 2 kardeşimin 1 pc'si var.Hepsinde silkroad oynanıyor.Ama tek modemden çekiyoruz.Bu yüzden aynı IP sayılıyoruz.Ee ne olucak?
Daha sonra internet cafe'ler tek ip'den yaklaşık 30 char açıyor.Eğer böyle birşey olsaydı ya internet cafe'ler yada Joymax batardı.

ImmorTaLGoD demiş ki:
Ben 2 kardeşimin 1 pc'si var.Hepsinde silkroad oynanıyor.Ama tek modemden çekiyoruz.Bu yüzden aynı IP sayılıyoruz.Ee ne olucak?
Daha sonra internet cafe'ler tek ip'den yaklaşık 30 char açıyor.Eğer böyle birşey olsaydı ya internet cafe'ler yada Joymax batardı.
Joymaxa birşey olmaz :curtain:

Optimus Prime demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
Günde 1m kişi banlanırsa olur 8)

ImmorTaLGoD demiş ki:
Optimus Prime demiş ki:
ImmorTaLGoD demiş ki:
Günde 1m kişi banlanırsa olur 8)
O kadarda değil abartma :P

Cafeden aynı pc ile aynı ip den oynansada farklı pc ler olduğundan aynı şey değil. Pc bilgileri belkide mac adreside gözüktüğünden aynı pc den birden fazla çar açmak çok çok farklı birşey.

ben 1 yıldır 2 carla oynuyorum bırı stal carı dıgerı kasma carı gercı stal carı kasıla kasıla 86 lvl olduda bırsey olmadı prede var ıkısınde

Bir yıldır yokki bu sistem yeni gelmiş.Neden wizard istemiyosun dedi artık 2char açıp kasamıyoruz dedi ileride görücez :)

ben katılıyorum aynen buna 2 çar açtığım çar 1inde bot kullanmadığım halde 2si de 7 gün banned

24.000 kullaniciyi banlayarak bence joymax kendi kendini baltalamis oldu silk alarak banlanan bir cok kullanici oldu buda sunu ortaya koydu silk alsanda almasanda banlaniyorsun sirf korkup silk alan 1000 lerce kullanicinin aklinda soru isareti olustu demekki silk almasamda banlaniyorum neden silk yukleyim? buda joymax'a binlerce dolar olarak yansiyacaktir bu islem joymax'a buyuk zarar olarak geri donecek bakin ve gorun ve 7 gun ban yedigi icin oyunu birakicak ve baska oyunlara yonelicek bir cok kullanicida var bunun 15.000 tanesi bot ve gold bot olsa bile arada 9.000 kadar normal kullanici var ve bunlarin yarisi 4500 eder ve bu banlama islemi devam ederse joymax gibi bir dev bile zarar edip coker server maliyetleri ve verdigi hizmet ortada cunki

The47

Bilgiliyim
15000 gold-bot 9k kullanıcı mı? dalga mı geçiyosunuz? botların sayısı cok cok daha fazla..

The47 demiş ki:
15000 gold-bot 9k kullanıcı mı? dalga mı geçiyosunuz? botların sayısı cok cok daha fazla..
ben tüm server icin konusmadim ama suanda banlanilan 24k kullanicilar icinden dedim serverdeki gold botlarin sayisini tahmin bile edemiyorum ama bu banlananlar arasinda oldukca fazla oyuncu var onu anlatmaya calisiyorum

GNR

rank8
Ben yaklasık 4 -5 char acıyom ortlama her gun hicbiri banlanmadı ama sorun suki ilk actıgım char tıkır tıkır kasarken diger charlar full dc oluyo ( bugun basladı bu olay ) gelelim su 1 pc den 2 sro isine son derece sacma olur gaymaxta biliyorki herkesin en az 2 3 charı var ve cogu kisi 2 sinede silk alıyo simdi ndn durduk yere gelirlini yarı yarıya azaltsın ama goz boyamak amaclı 1 2 hafta boyl gidebilir sonrasıda beni tınlamaz zaten universite baslıyo ayda 5 - 10 gu nanca girecem tek charda olsa idare ederim son olarak eklemek istedigim bugunku dc olaylarından dolayı WTF Gaymax

Yukarı Alt