Şimdi, ortada bir noel olayı var. Her yıl çekiyoruz bunun acısını. Özellikle de "Türkler" olarak. Televizyona çıkıyor sözde "dinci" amcalarımız. Diyorlar ki kutlamayın, günah...

Arkadaş, eğlencenin günahı mı olur? Tamam bak, içiyorsun falan lafım yok ama "eğlence" kısmından nasıl günah çıkarılır. Birinin ölümüne kutlama yapılmıyor ki? Birinin doğumuna yapılıyor. Hem de bu insan bir peygamber, bir dinin baş tacı. Bir din kurucusu. Milyar tane mensubu olan bir dinin lideri. Kutsanmış bir insan.

Bir müslüman olarak her peygambere inanmıyor musun zaten?

Ayrıca... Her şey bir yana artık noel'in İsa ile pek ilgisi kalmadı. Diğer yandan biz Noel kutlamıyoruz ki? Yılbaşı kutluyoruz. Noel 25 Aralık'tır. Yılbaşı, 31 Aralık. Aradaki farkı nasıl olur da anlamaz insanımız?

Yeni bir yıla giriyoruz, her şey gönlümüzce olsun, sağlıklı, sıhhatli bir yıl geçirelim, bereketli olsun, güzel geçsin diye yapılan bir eğlence nasıl günah olabilir? Bak dua ettik işte. Burada bir yol çizdik. Şöyle olur umarım dedik? Allah'ın çıkıp da bana yılbaşında niye dua ettin? diye hesap soracağını sanmıyorum. Sorarsa yandık orası ayrı.

Dünyada bir müslümanlığın bir de hıristiyanlığın olduğunu düşünmeyin...​

Açın gözünüzü ama, yobazlıktır bu. Tamam, yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmana HİÇ lafım yok ama farkındaysan orada bir virgül var. Sonrasında da, hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalış diyor. Eğlenmeyeceksen, kazandığını harcamayacaksan, sevdiklerinle güzel vakit geçirmeyeceksen amacın ne burada?

Her neyse... Mutlu noeller bir yana, herkese şimdiden nice mutlu yıllar dilerim.

Sevgilerle...

(Eğlenmenize bakın yahu...)
Blog Alıntı

wow tam isabet.ellerine sağlık

[ Bu mesaj MobileDevice ile atildi ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Advance

Dini yorumları tam olarak anlamadan yorum yapmışsın gibi geldi bana, kimse sana eğlenme, bu dünyanın da zevkini çıkarma demiyor ki sadece sınırlarını çiziyor sana.O sınırlarda zaten dünya içinde de kendi iyiliğin için çizilmiş sınırlar.Bkz içki içen bir insanın haline adam sabah iş adamıdır içki içtikten sonra dansöz oluverir.Sizin yaptığınız herhangi bir şey beni ilgilendirmiyor gerçi o sizin tercihiniz ama dini konularda yorum yaparken önyargılı ve tek bakış açısı ile yaklaşmayın derim.

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Sabaha kadar ne var ne yok içiyoruz :D

İnsanların artık bu yönden baktığını düşünmüyorum ve eskisi gibi hocalar falan çıkıp televizyonlarda bağırıp çağırmıyorlar.

Yozlaşmanın bir ürünüyüz hepimiz.

Nz9

rank8
tenpanter demiş ki:
Bir şey anlatıcam derken olup olmadıkları yerlere girip iyice saçmalamışsın :/
Onu geç adam alıntı yapmış "Ağzına saglık iyi yazmışsınız " diyen var.

[ Bu mesaj iPhone ile atildi ] mobile

umarım bilmem kaç hristiyan danaya girmedikçe yılbaşı ağacı süslerimciler konuya yazmaz,umarım.. Klavyene sağlık

Nz9 demiş ki:
tenpanter demiş ki:
Onu geç adam alıntı yapmış "Ağzına saglık iyi yazmışsınız " diyen var.

[ Bu mesaj iPhone ile atildi ] mobile
bro o alıntı yeri polgara'nın kendi bloğu zaten kendi yazmış yani :!!&%&!

BloodyCheers demiş ki:
umarım bilmem kaç hristiyan danaya girmedikçe yılbaşı ağacı süslerimciler konuya yazmaz,umarım.. Klavyene sağlık
daral:

Advance demiş ki:
Dini yorumları tam olarak anlamadan yorum yapmışsın gibi geldi bana, kimse sana eğlenme, bu dünyanın da zevkini çıkarma demiyor ki sadece sınırlarını çiziyor sana.O sınırlarda zaten dünya içinde de kendi iyiliğin için çizilmiş sınırlar.Bkz içki içen bir insanın haline adam sabah iş adamıdır içki içtikten sonra dansöz oluverir.Sizin yaptığınız herhangi bir şey beni ilgilendirmiyor gerçi o sizin tercihiniz ama dini konularda yorum yaparken önyargılı ve tek bakış açısı ile yaklaşmayın derim.
Normal günde içmiyor muyuz?

Ayrıca içmek dediğimizde niye aklınıza böyle bir şey geliyor?

Ben bir çok içki ortamında bulundum abartmadan. Hatırlamadığım kadar içtiğim de oldu, sabahlara kadar midemin bulandığı da oldu, oturup adam gibi saatlerce muhabbet ettiğimiz de oldu. İçmekten içmeye fark vardır. Yılbaşında yapılacak olan eğlence "genelde" abartılır. İnsanlar zaten eğlenmek için pek fırsat bulamıyor. Özellikle ülkemizi düşünecek olursan...

En basit örneği "kendimden" vereyim. Günde 9 ya da 10 saat çalışıp 2 iş yapıyorum. Şükür, kazanıyorum ama harcamaya bile vaktimin olmadığı aylar oluyor. İş stresi, aile, zamanın yetmemesi, her ay sağdan soldan çıkan ekstralar, sağlık durumları... E böyle bir gün var herkesin eğlendiği... "Ben de" şahsen bahane edip keyfime bakacağım. Ama ne olursa olsun benim eğlencem bir başkasına zarar vermeyecek.

Burada önyargı yapan benden çok sen olmuşsun. Her içeni dansöze dönüp ne konuştuğunu bilmeyen adam haline getirmenize gerek yok.

tenpanter demiş ki:
Eleştirilere açığım da bu sırf laf olsun, karşılık olsun diye yapılmış gibi geliyor bana. Eğer biraz açarsan nereyi anlamadığını, bir daha anlatayım. Zira 2 günde ilk kez senden böyle bir yorum aldım.

ben dini karıştırmadan 1 yıl boyunca bu ülkede sapa sağlam kalabilmemi kutlarım, ayrıca girdiğimiz senenin tüm sevdiklerimin ve benim için güzel geçmesini dilierim başka bir amaçda Victoria Secret :lol:

@Polgara

Pol sen sevdiğim bir abimsin yani demek istediğim şey isteyen istediğini yapsın din mevzularına girmeye ne gerek vardı sonuçta kimse burda ilahiyatçı filan değil kusurumuz olduysa affola :beer:

Saçmalama kelimesi biraz ağır kaçtı gibi geldi silicektim dedim neyse sildi demesinler whiteangel

Yukarı Alt