1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Bir kaç vb.net sorunum :S

1. RecLast

RecLast Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Programmer , Web Designer
    Öncelikle merhaba arkadaşlar bir kaç sorum var 2 3 gün içinde bitirmem gereken bir program var sizlerden yardım istiyorum. Şimdi bir tür web tv yapıyorum. Ama bi kaç özellik yaparken takıldım. Hemen hatalara geçeyim umarım yardımcı olabilirsiniz :S

Programa internet bağlantısını kontrol eden bir kod yazdım. Kontrol tamamlandıktan sonra güncellemeyide kontrol etmesini istiyorum.

Aşağıdaki gibi neti kontrol ediyor.Burda sorun yok ayarladım fakat hemen ardından Sürümü kontrol ettirmesini ve güncelse bu formu kapatıp programın çalışmasını istiyorum. Yanlışsa messagebox ile bi hata verip siteye yönlendirmesini istiyorum. webrequest ile sürüm olayını halledebileceğimi söylediler fakat pek bişey anlamadım. http://reclast.1x.net/RecLast_Web_TV.txt bu şekilde bir text hazırladım kendime. sürümü kontrolü burdan yaptırmak istiyorum nasıl yapılabilir acaba :S

Diğer bir sorunumsa siteye bağlamada. webbrowser ekliyorum ve burda sitenin sadece bir bölümünü açtırmak istiyorum. Ama istediğim gibi olmuyor. html ile olayı çözdüm.textbox a html kodları yazıp webbrowserda açtırıyorum fakat ie(internet explorer) ile açtığı için activex sorunu çıkartıyor.Mozilla browserı denedim fakat mozilla browser ilede aynı işlevi yapamıyorum.Textbox daki html kodları mozilla browser'da nasıl açarım? Yada html ile uğraşmadan direk webbrowser a kod yazarsak sadece istediğim bölümünü gösterebilirmiyim?

Umarım anlatabilmişimdir derdimi ^^

Bu arada şimdiye kadar yaptığım kadarını gösteriyim sizce nasıl oluyor :)

2. hanel296

hanel296 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    taxi dolmuş işletmecisi
    burtda sakın bişe paylaşma modetorleri hırsız