Brooklyn

Buralıyım
Madde hakkında bilgilere geçmeden önce bu maddenin insanlığa zararlarını bir görelim :?

Birde dişlerin haline bakın .

Metamfetamin (kristal meth); uyarıcı özelliği olan sentetik bir maddedir. Bir çok uyarıcı gibi, 6-24 saat süren güçlü bir öfori; dolayısıyle bağımlılık yapma yeteneğine sahiptir. Yapı olarak amfetamine yakındır.

IUPAC ismi (S)-N-metil-1-fenil-propan-2-amin olan methamfetamin, jenerik ismi Desoxyn® olarak 5/10mg tabletler halinde ABD piyasasında bulunmaktadır. Ancak madde suistimal edilmek üzere kaçak üretimi ile tanınmıştır. Efedrin ya da Pseudoefedrin molekülünü hidrojenize ederek kolayca elde edilebildiğinden ötürü hemen hemen her yerde üretilebilmektedir. "Meth lab" de denilen bu yerler, üretimi sırasında çıkan fosfattan ötürü kırmızı bir bir renge boyanır ve kedi idrarı kokusuna sahiptir.

İlk 1919'da Japonya'da kimyacı Akira Ogata tarafından sentez edilen methafetamin, II. Dünya Savaşı'nda askerlerin uyanık kalması için her iki tarafça da kullanılmıştır. Nazi'lerin özellikle Hitler'in yoğun kullandığı bilinmektedir.

ETKİLERİ :

Uyanıklık, motivasyon ve kısa dönem beyin aktivitesini artıran madde yüksek dozlarda öforiye neden olmaktadır. Madde alındığında tansiyon ve vücut ısısı yükselir, pupillalar genişler. İshal, bulantı, kusma görülebilir.
Beyin kimyasını bozup depresyona yol açtığı bilinmekterdir. Bağımlılarında kalıcı anhedoni oluşmaktadır. Eroin'den daha kuvetli bağımlılık yaptığı ileri sürülmüştür.
Devamlı kullanıcılarında meth ağzi denen diş çürükleri gözükür, bağışıklık sistemisatafilokok enfenksiyonları sıktır. Kilo kaybı ve kısa dönem libido artışı, ardından erektil disfonksiyon da bilinen etkilerindendir. baskılanır. Bu kişilerde Kuvvetli sistemik reaksiyon ile ölüm görülebilir.

* İlk kullanımda bağımlılık yapar.
* Çok az bir miktarı günlerce uykusuz bırakabilir
* Japon kamikazeleri tarafından kullanılmıştır.
* Üstünde bir uyuşturucu yoktur.
* Büyük miktarda enerji verir.

8O fotoğraftaki insanlar birbirlerinden çok uzak bir görünüm almışlar çok kötü bi madde :?
Şu dil resmini neden koydun tamda yemek yicektim :mrgreen:

İçki , sigara , nargile , uyuşturucu vb şeyler kullanmadım , kullanmam.15 yaşındayım 12'mde yarım çay bardağı bira içmiştim :P tadıda berbat geldi bana... Allah yardım etsin diyorum bu insanlara.

Yukarı Alt