adamın biri evine papağan almış ve kafesini balkona koymuş.Bir gün sokakta komunistler toplanmışlar ve "Yaşasın komunistler kahrolsun faşistler" diye slogan atmışlar.Papağan bunu kapmış.Ertesi gün faşistler sokaktan geçiyormuş papağan da malum cümleyi söylemiş.Faşistler adamın evini taşlamışlar ve adamı dövmüşler.Papağana "Yaşasın faşizm kahrolsun komunizm" cümlesini zorla ezberletmişler

Papağının sözlerini çok seven komunistler 3. gün sokağa geldiğinde malum cümleyi işitmişler ve onlarda adamın arabasını kundaklamışlar.Adam canından bezmiş ve papağını bahçedeki kümese kitlemiş.

tavuklar papağan geldiğinde papağanla alay etmişler ve kıkır kıkır gülmüşler papağanın cevabı:

Ne gülüyorsunuz bea ben burda sizin gibi fahişelikten yatmıyorum, ben düşünce suçlusuyum.

benim bildiğim fıkralar ya komik yada bilgi verici olur ama bunda ikiside yok yinede paylaşım için saol

Bur@K demiş ki:
benim bildiğim fıkralar ya komik yada bilgi verici olur ama bunda ikiside yok yinede paylaşım için saol
Ders çıkarmasını bilmek gerek^^ Her şey sana açık açık anlatılacak olasydı fıkralarda olmazdı zaten...

Yukarı Alt