facebook çılgınlığı almış başını giderken ben msn'imle mutlu mesut yaşıodum..ta ki çok yakın bi arkadaşım artık sende katıl... bak ebeni bile bulabiliosun vb. laflarla kanıma girene kadar..
ee tabi bende ebemi merak ediorum.. herkes gibi!
ve ne oldu...
facebook un kapısından girdik içeri...
eski arkadaşlar.. arkadaşların arkadaşları..we ebeme kadar ulaşan bir zincirin parçası oldum...
nese esas konuya geliim..Bundan bir hafta önce bi şirketten beni aradılar ve iş görüşmesine çağırdılar..görüşme için gittiğimde kimle görüşeceğimi ve kaçta orda olmam gerektiğini sölediler..notunu aldım ve telefonu kapattım...
akşam bilgisayarımın başında popomu büyütürken..aklıma birden bi hinlik geldi..dedim acaba bu adam facebooka kayıtlı mıdır? eee..genç bir sesti benimle konuşan.. neden olmasın? bi şansımı deniyim..
hemen adamın adını soyadını yazdım.. ve karşıma iki profil çıktı... biri şehirdışı olduğu için elendi... ve evet.. nokta atışı...adamı buldum!
eee.. ne oldu? buldunda eline bişi mi geçti diyenleriniz oluyodur...merak işte... bastırılamayan merak..elimde de teknolojinin nimetleri olduktan sonra tüm lüzumsuz işler emrime amadeeee..
nese.. benimle iş görüşmesi yapacak adamın sayfasında gezindim.. arkadaşlarıyla çekilmiş fotoğraflarına baktım... tam sayfayı kapayacaktım ki.. bişi dikkatimi çekti..ohh.. Artık adamın cinsel tercihini de öğrenmiş bulunuodum...
görüşme günü geldi.. giyindim süslendim gittim.. ama bi türlü kendimi toparlayamıyorum.. adam karşımda konuşuyor.. bana birşeyler soruyor? Cevap vermek ne mümkün.. aklımda hep o facebook sayfası..karşımda takım elbiseler içindeki adamın arkadaşlarıyla sarmaşdolaş halleri..
halim gerçekten komikti...
adamın yanından ayrıldıktan sonra bastırılamayan merakım sonucunda elime geçen tek şey beynimin içinde dönen soruydu..
"Daha önce hiç tanımadığım birinin özel yaşamı hakkındaki bilgileri-o sergilemeyi tercih etse dahi- bu kadar kolay elde edebilmem ne derece doğru..."
bunun cevabı yok...

Sitelerde dolaşırken dikkatimi çekti ve Burda Payaşmayı Tercih ettim...
[Ç]Alıntıdır

Yukarı Alt