EmmaW

Bir isyan türküsüdür bu

İsyanı en baba seslendiren seste can bulan

İsyan dedim de hatırlamışsınızdır mutlaka dostlar

Hani şu ruhumuzun ham maddesi , en ince karanlıklara gömdüğümüz hüzün , en deli rüzgarlara kaptırdığımız heves , olanca hızıyla akıp giderken hayat ardından bakakaldığımız o mutluluk var ya hani işte tüm bunların hapsolduğu o daracık ummana , o sonsuz mahsene hüküm giymiş benim sevdam.

Ve bu satırlar henüz neler getireceği belli olmayan istanbulun meşhur melteminin hissiyatını üflediği esintilerle yazılmaktadır.

Yarın dosta düşmana karşı yapacağımız alemin , satacağımız cakanın , çekeceğimiz siyah beyazın , içimizde beliren umudunun şerefine.

Ruhum hapsolduğu avucun kendisini serbest bırakmasını bekleyen bir azat kuşunun çektiği özgürlük ızdırabının pençesinde kıvranırken bekleyemedim yarını.

Gelecekse gelsindi , nolucaksa olsundu ben bir söyliyim de içimdekileri maç sonu yine konuşucaz nasılsa.

Sanırım hayalini kurduğum yarının rakipten en az bir gol daha fazla atmaktan ibaret olmadığına delalet edecektir söylemim.

Duyulur mu bilmiyorum lakin bu sesleniş sizedir. Ey sevdamı sırtında taşıyanlar !

Sahaya çıktığımda mithatpaşanın kumdan çakıldan zeminini titreten Baba Hakkı destanlarını dinleyerek aşık oldum ben üzerinizde taşıdığınız o formaya.

Şeref Beyin vefatı akabinde simsiyah formalarla yine bir fenerbahçe maçını 3-0'dan 4-3'e getiren kartalların ruhu aşkına gönüllü olmuşum gençliğimi bu aşk için yakmaya.

Hayata yaptığım saltoların sorgusuz , sualsiz , biletsiz geçtiğim gönül turnikelerinin yegane sebebiydi bu sevda.

Kazım abiden Optik başkana , sandıktan Yusuf Tunaoğlu formasını çıkaran koca çınardan , mahalle maçlarında bobo olma sevdasına düşen yüreği küçük sevdası büyük kardeşime kadar bu formayı gözü gibi sakınıp kutsal belleyenlerin emanetidir.

O formada suladığınız her damla ter yüreğimizin gönül selini oluşturacak.

Beşiktaş aşkıyla birleşip deryaya dönecek duygulardan öte değildir.

İşte bu yüzden sırf bu yüzden yarına ve gelecek güneşli günlere dair tek isteğim ; müzede fazladan kupalar yerine sahada 11 kartal görebilmektir.

Siz çıkın oynayın biz sevdamızın farkındayız. Siz de ardınızdaki bu çığın , bu sevdanın , bu gücün farkında olun.

Titremesin ayaklar dolanmasın birbirine bilin ki sizden istediğimiz ananızın ak sütü gibi helal olan alın terinizdir.

Ve şüphesi olan dönüp baksın maziye ; Pankartlar sadece bez parçası değildir.

Ve unutmayın bu formayı emanet aldıklarınızı , unutmayın boynunuzdaki vebali çünkü onlar güneşin barında ateş yeryüzünde bir taze çiçektiler.

Namluda namlusunun fişengi , isyanda yürek , kara düşte bembeyaz gerçektiler.

Dosta düşmana karşı güldürün yüzümüzü.

ŞEREF'inizle oynayın , HAKKI'nızla kazanın...
Bjk Tv'den alıntıdır.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

Stw

Öğreniyorum
bir aşktır bu ölümüne bir aşktır bu öylesine değil ölesiye !

Takımı
Besiktas
Bir galatasraylı olmama rağmen hakikaten çok duygulandım, muhteşem yapmışlar ^^

Yukarı Alt