Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

Fenerbahçemizin Sivasspor'dan transfer ettiği Fabio Alves da Silva(Bilica), Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman'ın da hazır bulunduğu bir törenle kendisini 3 yıllığına kulübümüze bağlayan sözleşmeye imza attı. Çok mutlu ve gururlu olduğunu söyleyen Brezilyalı oyuncu, şimdiye kadarki kariyerinde oynadığı en büyük takımları Fenerbahçe ve Brezilya Milli Takımı olarak ifade ederken, "Fenerbahçe benim için dünyanın en büyük kulubü" dedi.
Bilica'yı resmen Fenerbahçeli yapan imza töreni, Samandıra Kamp Merkezi Basın Toplantı Odası'nda gerçekleştirildi. Törende ilk olarak söz alan Sportif Direktörümüz Aykut Kocaman, "Bilica, Kulüple anlaştıktan sonra, antrenmanlar başlarken geldi. O nedenle kendisiyle imza töreni düzenleyemedik. Yoğun bir antrenman programı var. Fenerbahçe'nin büyüklüğünü ve onun bir futbolcusu olduğunu hissetmesi için böyle bir imza töreni düzenledik. Disiplinli ve savaşan bir kadro istiyoruz. Bilica, geçen sene Sivasspor'da başarılıydı. Ancak Fenerbahçe'ye transfer olan bir oyuncu için başarı çıtası ve beklentiler yüksek olmalı. Hem kendisi hem de takımımız adına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" diye konuştu.

MUTLU VE GURURLUYUM

Sözlerine "İlk başta, burada oynama şansını bana verdiği için Fenerbahçe'ye minnet duyuyorum" diyerek başlayan Bilica ise, "Sivas'ta başarılı olduk. Ancak demin de söylendiği gibi benim için başarı çıtası arttı. Fenerbahçe'nin başarı için elimden geleni ve elimden gelenin en iyisi yapacağıma söz veriyorum. Duyduğum mutluluk ve gururu buradan ifade etmek istiyorum" dedi.

FENERBAHÇE FORMASI GİYEN MUTSUZ OLMAZ

Daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandıran Bilica, kendisine Diego Lugano'nun sorulması üzerine, "Lugano'ya benim saygım sonsuz. Lugano çok büyük bir oyuncu. Ancak benim görevim kulübüm adına en iyisini vermektir. Benden öncesi, benden sonrası gibi şeyler yok. Elimden gelenin in iyisini vereceğim ve umuyorum ki; başarılarda pay sahibi olacağım" dedi. Fenerbahçe hakkındaki soruları da yanıtlandıran Bilica, "Burada bulunduğum kısa sürede şunu anladım ki; Fenerbahçe benim için Dünyanın en büyük kulübü. Burada olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Buraya gelmeden önce bana söylenenler; eski teknik direktörümden olsun, tüm futbolculardan olsun duyduğum şeylerle bana güzel izlenimler sunuldu. Ben de bunları yaşamayı bekliyorum. Ben, herhangi bir futbolcunun Fenerbahçe forması giyip de mutsuz olacağına inanmıyorum. Ben buna inanmıyorum. Bu yüzden Fenerbahçe formasıyla mutlu olacağım" dedi.

EN BÜYÜKLER FENERBAHÇE VE BREZİLYA

Bugüne kadarki futbol kariyeri hakkında da konuşan Bilica, "Futbol hayatımda oynadığım tüm kulüplere saygım sonsuz ama, şu ana kadarki kariyerime baktığım zaman, Fenerbahçe ve Brezilya Milli Takımı, kariyerimde oynadığım en büyük takımlar" dedi.

İmza töreninde, gazetecilerin başka konulardaki sorularına da yanıt veren Aykut Kocaman ise, İspanyol oyuncumuz Daniel Güiza'nın takıma geç katılacak olmasının normal olduğunu söyledi. Kocaman, "Güiza, ayın 28'nde maç oynadı. Arkadaşları tatile girdikten 1 ay sonra son maçını oynadı Böyle bir istekte bulunması doğal" diye konuştu.
İmza töreni, Bilica'ya Fenercell hattı ve ve Fenerbahçe Kart verilmesinin ardından, oyuncunun Samandıra'daki antrenman sahasında basın mensuplarına poz vermesiyle sona erdi.

FENERBAHÇE'Yİ HEP HAYAL ETTİM

Yeni transferimiz Bilica, imza töreninin ardından FB TV'nin canlı yayınında Fatih Demirkol'un sorularını cevaplandırdı. Bilica "Çok kısa bir süre geçmesine rağmen kendimi buraya çok yakın hissediyorum. Çok büyük bir kulüpteyim. Bu mutluluğu ve gururu buraya gelen herkes yaşar. Burada kaldığım sürece bu duygulara hep sahip olmayı umuyorum. Fenerbahçe'de oynamayı her zaman hayat ettim. Ben hayallerimi gerçekleştiren bir insanım. Tabii sadece hayal etmekle olmuyor, eylemler de gerçekleştirmelisiniz. Ben de bunu yaptım ve Fenerbahçe'ye geldim" dedi.

TARAFTARIN GÜCÜNÜ ARKAMA ALACAĞIM

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın muhteşem havası hatırlatıldığında ise Bilica, "Fenerbahçe'nin stadına geldiğimde gördüklerimin en önemlisi Fenerbahçe taraftarının büyüklüğü oldu. Biz Sivas'la buraya maça geldiğimizde, üzerimizde büyük bir taraftar baskısı vardı. Ben zannetmiyorum ki; herhangi bir takım buraya gelsin ve bu baskıyı hissetmesin. Ben Sivas'ta oynarken bunu hissettim. Şimdi o taraftarın gücünü arkama alacak olmaktan dolayı mutluyum" dedi.

İLK HEDEF SÜPER KUPA

Bilica, "Kendi adıma söz veriyorum. Taraftara ve camiaya başarılar, kupalar kazandırmak için elimden geleni yapacağım. İlk hedefimiz de Ağustos'ta oynayacağımız Süper Kupa. Takım olarak onu kazanmak istiyorum. Ben de bunda pay sahibi olmak istiyorum. Bizim bu seneki hedefimiz önümüzdeki tüm kupaları almak. Bunun için sezon öncesi kampında iyi çalışmamız gerekiyor. Bizim şimdi yaptığımız da bu zaten. Antrenmanlar iyi geçiyor. İyi çalışıyoruz. Fenerbahçe'nin her zaman için hedefi, önündeki tüm kupaları almaktır" dedi.

DAUM'UN YAPTIKLARI YAPACAKLARININ GÖSTERGESİ

Yeni çalışmayla başladığı Teknik Direktörümüz Daum hakkındaki soruları da yanıtlandıran Bilica, "Hocamızın daha önceki dönemlerde yaptıkları, yapacaklarının göstergesidir. O da biz de başarıyı hedefliyoruz. Hocamızın bizim üzerimizdeki etkisi ve havası oldukça olumlu. Umuyorum ki, tüm kupaları kaldırırız. Ben kupalar kazanmak istiyorum. Türkiye liginde Fenerbahçe formasıyla kupayı kazanmak, Avrupa Ligi'nde başarılı olmak ve o kupayı da kaldırmak istiyorum. Bunlar da aklıma geldiğinde heyecanlanıyorum" diye konuştu.

BASKILAR OLUMLU ETKİLER

Beklentilerin ve baskıların fazla olmasının olumlu olduğunu söyleyen Bilica, "Baskıların, üzerimizdeki beklentilerin fazla olması beni olumlu şekilde etkiliyor. Bu sizin işinize daha fazla eğilmenizi sağlar. Zaten bu formayı giymeniniz bile bunu sağlar. Baskı olumlu etkiler. Fenerbahçe bu sene Türkiye Ligi, Türkiye Kupası ve Avrupa'da mücadele edecektir. Ben de hepsine talip olduğumuzu söylüyorum" diye konuştu

TÜRK VE BREZİLYA FUTBOLLARI BENZEŞİYOR

Bir çok ülkede top koşturduğunun hatırlatılması ve ülke futbollarını karşılaştırması istendiğinde ise Bilica, "Ben bir çok bakımdan Türk futbolunun Brezilya futboluyla benzerlikleri olduğunu söylüyorum. Özellikle de oynadığım mevkii bakımından. Brezilya'da da stoperler, güvenliği elden bırakmamak kaydıyla ileri çıkarlar. İtalya ve Fransa'da stoperler orta sahayı bile geçemez. Türkiye'de bu kısıtlama yok. Bu da futbolun güzelleşmesine katkı sağlıyor. O nedenle Brezilya ve Türk futbolu bir birine yakın. Ben saha içinde azimli, kararlı ve hırslıyım. Karşımda kim olursa olsun, rakip takımda yakınım bile olsa bu kazanma hırsımdan bir şey kaybetmem. Ben futbol oynamayı ve futbolu futbol gibi oynamayı seviyorum. Bir defans oyuncusuyum ama futbolu sevdiğim için atağa çıkmayı, gerek asist gerek golle takımıma hücumda katkı yapmayı seviyorum. Elbette görevim savunmak ama ileri çıkmayı da seviyorum" diye konuştu.

FENERBAHÇE'NİN CAMİA DURUŞU OLACAK

Fenerbahçe'nin bu sezon nasıl bir futbol oynayacağı hakkında görüşleri sorulduğunda ise Bilica, "Saha içerisinde Fenerbahçe'nin camia duruşu olacak. 'Camia duruşu nedir?' derseniz. Fenerbahçe camiası büyüktür. Saha içindeki Fenerbahçe'nin duruşu da camianın büyüklüğünün duruşu olacaktır. Başarının sırları hocamızda saklı. Hocamız bu sırları bizlere zamanla verecek. Bizler de başarıya inandığımız sürece bunları yerine getireceğiz" diye konuştu.

TARAFTAR HEP YANIMIZDA OLSUN

Özel yaşamı hakkında da bilgiler veren Bilica, "Benim için temel ailedir. Bilica da saha dışında ailesiyle birliktedir. Aileyle mutlu olduğunuz takdirde işinizde de mutlu olursunuz. Saha dışındaki Bilica, ailesiyle ve arkadaşlarıyla vakit geçiren bir insan. En büyük hobim ise balık tutmak. Brezilya müziğini de Türk müziğini dinliyorum. Yemeklere de alışkınım. Zaten Türk yemekleri ülkemin yemeklerine yakın. Eşime de Brezilya yemekleri değil de Türk yemekleri yapmasını söylüyorum" diye konuştu. Son olarak taraftara seslenen Bilica, "Başarı için buradayım. Fenerbahçe, kupaları almak için elinden geleni yapar. Ben de takımın bir parçası olarak bunu istiyorum. Taraftarlarımızın desteğiyle başarılar kazanacağız. Bunu da önümüzde zamanlarda göreceğiz. Onlar hep yanımızda olsun" dedi.

Yukarı Alt