1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Bilgisyarınızı hızlandırın(FARKLI YÖNTEMLER!!)

1. 0live

0live Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1.windows msn kaldırmak

Start (Başlat) | Run (Çalıştır) penceresinde şu komutu yazınız:

"RunDll32 advpack.dll,LaunchIN FSection %windir%\inf\msmsgs. inf,BLC.Remove"
    (tırnak işaretleri olmadan). OK (Tamam) ile devam edildiğinde sistemden Windows Messenger'ı kaldıracağınıza dair bir uyarı gelecektir. Evet (Yes) ile kabul ederseniz, Windows Messenger sistemden kaldırılmış olacaktır.

2.Internet ve Yerel Ağ Üzerinde Gezinme Hızının Arttırılması

Bu ipucu , üzerinde Internet Explorer 4 , 5 ve 6 kurulu tüm sistemlerde işe yarayacaktır. Registry'de yapacağınız küçük bir değişiklikle Internet üzerinde yada yerel ağda gezinme hızınızı, bir çok MS Windows 32 bit bilgisayarlarda kolay bir şekilde arttırabilirsiniz . Bu işlem bir hatayı onaracaktır.
    Önce regedit'i çalıştırıp buradan "HKEY_LOCAL_MACHINE\ Software\Microsoft\W indows\Curr entVersion\Explorer\
    RemoteComputer\NameS pace anahtarını bulun .Sağ tarafta ki panelde, {D6277990-4C6A-11CF-8D87-00AA0060F5FB} dizesini üzerine sağ tuşla tıklayıp silin. "Tamam" tuşuna tıkladığınızda sorun çözülecektir . Bu işlemi yapmadan önce, anahtarın bir yedeğini alırsanız bir sorun durumunda geri yükleyebilirsiniz ...

3. Paylaşımları Bilgisayarımdan Kaldırmak
    "My Computer"dan(Bilgisa yarım'dan) "Shared Document"(Paylaşılan Belgelerim) klasörünü kaldırmak için Regedit'e girip; "HKEY_ LOCAL_MACHINESOFTWAR E/
    Microsoft/Windows/CurrentVersion/Explorer/MyComputer/NameSpace/DelegateFolders" anahtarına gidin, burada
    "{59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b 30ee}" anahtarını silin.

4.Schedule Task Kapansın
    İnternet Explorer 6 sunucuya her bağlandığında "schedule task" çalıştırmak ister, bu da kullanıcıya Internet'te yavaş surf olarak geri dönmektedir, zaten yavaş olan internet bağlantısını daha da yavaşlatmamak için bu özelliği kapatmakta fayda var.
    Bunun için; "HKEY_LOCAL_MACH INE/Software/Microsoft/ Windows/CurrentVersion/Explorer/RemoteComputer/NameSpace" anahtarında ki "{D6277990-4C6A-11CF-8D87-OOAA0060 F5BF}" alt anahtarını silin.

5.XP Tour'u Kaldırın.
    XP açılırken F5 tuşuna basarak sistemi Güvenli Mod'da açın.Administrator ile giriş yapın.
    Başlat/Çalıştır'ı açın ve şu komutu yazıp Enter'e basın ( rd /s/q %windir%\Help\Tours)

6.Bilgisayarınıza Windows XP'yi, Türkçe Servis Paketi 2'yi ve en son yamaları yükledikten sonra C:\WINDOWS klasörünün boyutu yaklaşık 1.6 GB olacaktır. C:\WINDOWS klasörü sistem ilk kurulduğunda 950 MB'tır. Windows klasörünün normalde olması gerektiğinden iki kat daha fazla yer kaplamasının sebebi, SP2'nin kurulum klasörü dahil birçok gereksiz klasörün silinmemiş olmasıdır. C:\WINDOWS klasörünün boyutu kolaylıkla ve hiç riske girmeden 400-500 MB civarı azaltılabilir.
    Önce klasör ayarlarından ''Gizli Dosyaları Göster'' seçeneğini aktif edin.
    NOT: Ben denedim,ve aylardır hiç bir sorun ve hata çıkmadı.

WİNDOWS kasöründen Güvenli biçimde silebileceğiniz klasörler şunlardır:
    $hf_mig$
    $NtServicePackUninst all$
    Driver Cache
    addins
    LastGood
    Offline Web Pages
    Provisioning
    ServicePackFiles
    Web klasörü
    Connection Wizard
    EHome
    Assembly

İçeriğini boşaltabileceğiniz klasörler:
    SoftwareDistribution \Download
    mui
    Installer
    Prefetch
    Config
    msapps
    Temp

7.Prefetch'i Silin Hızlanın:
    İlk defa Windows XP'de gördüğümuz "Prefetch" yeni ve kullanışlı bir teknik olarak karşımıza çıkıyor. Fakat bazen Windows XP'yi kullandığımızda "Prefetch"in kullanılmayan linklerle dolduğunu görürüz ve bu da bilgisayarı yavaşlatır. Size önerim "Prefetch" klasörünü ayda bir kez silmeniz, bunun için "c:\windows\prefetch " adresinden "Prefetch" klasörünün içinde ne varsa silin ve bilgisayarı yeniden başlatın. Bilgisayarınız bir nebze olsun hızlanacaktır

8.İstenmeyen XP bileşenlerini kaldırmak:
    Windows XP'nin kullanışlı donatılara sahip olması güzel bir ayrıcalıktır. Ancak kullanıcının işletim sisteminin kurulumu esnasında hangilerinin yüklenmeyeceğine karar verebilmesi çok daha güzel olurdu.
    Kurulum esnasında standart olarak yüklenen araçları sonradan silme şansına sahipsiniz. Bunun için ilk olarak "C:\WINDOWS\INF" klasörünü açın. Şayet söz konusu klasörü gezgin penceresinde göremiyorsanız, Araçlar/Klasör Seçenekleri komutunu çalıştırın ve Görünüm kartı üzerinde bulunan "Gizli dosya ve klasörleri göster" seçeneğini etkinleştirin. Bu klasör içerisinde bulunan "SYSOC.INF" dosyasını bir metin editörü yardımıyla açın ve her satırdaki "hide" sözcüğünü sildikten sonra dosyayı tekrar kaydedin. Daha sonra Başlat/Denetim Masası/Program Ekle/Kaldır penceresindeki Windows Bileşenlerini Ekle/Kaldır düğmesine tıklayarak istediğiniz bileşenleri rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

9.DLL'lerin Hafızadan Devamlı Silinmesi
    Windows XP,kullanılan programların DLL'lerini hafızada saklar.Bu Ram'e büyük yük bindirir ve çalışmanızı frenler.Bu durumu aşağıdaki gibi düzeltebilirsiniz.
    Başlat/Çalıştır açın ve ''regedit'' yazın kayıt defterine girin.
    ''HKEY_LOCAL_MACHINE \SOFTWARE\Microsoft\ Windows\Cu rrentVersion\Explore r\''
    Anahtarını etkinleştirin.Burada ki boş bir alana farenin sağ tuşunu kullanarak tıklayın.Açılan kısayol menüsündeki Yeni\Dize Değeri komutunu çalıştırın.Bu yeni öğeye isim olarak ''AlwaysUnloadDll '' verin.Daha sonra bu yeni kaydın üzerine çift tıklayıp değerini ''1'' olarak değiştirin....

2. Quincey

Quincey Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    lise öğrencisi
    Yıllardır Pc başındayım.Silkroadda yeni haritlar y
    modlardan onay gelsin deneyeceğim :beer:

3. ecel_GS44

ecel_GS44 Yeni üye rank8